FACESTARLifestyleProč žehlit bez kabelu? Urychlíte si práci a nebudete muset často prát

Proč žehlit bez kabelu? Urychlíte si práci a nebudete muset často prát

.<strong>V dnešní době při nákupu žehličky snad každý z nás sáhne po té napařovací. Žehlení „pod parou“ a bez kabelu je rychlejší, pohodlnější a i zdravější.</strong><!–more–>

Žehlení s bezdrátovou žehličkou připomíná časy před zavedením elektřiny, kdy naše babičky používali nahřívací žehličky.

Systém EasyFix uchytí základnu k žehlicímu prknu velmi pevně, bez obav jí tedy můžete zapojit do sítě. Přívodní šňůra má délku 1,8m což je naprosto dostačující, vzhledem k tomu, že základnou nijak nepohybujete. Zapojením základny do sítě se žehlička začne zahřívat, což indikuje zelená blikající kontrolka. Jakmile přestane blikat, žehlička je ohřátá na požadovanou teplotu a žehlení může začít.
<h3><strong>30 vteřin </strong></h3>
Díky žehlící ploše Gliss Protect Autoclean žehlička po různých druzích textilií klouže velmi lehce, povrch je navíc nepřilnavý. Přidané palladium také zajišťuje dlouhou životnost celého povrchu. Kombinace chybějící a neustále překážející přívodní šnůry s kvalitní žehlící plochou je jednoduše skvělá. 

Žehlička si po vyjmutí ze základny drží nastavenou teplotu po dobu 30 vteřin, pak je třeba žehličku vložit zpět do základny, na což vás upozorní zvukový signál i blikající červená kontrolka na základně. K tomu, aby vás signál upozornil na zahřátí žehličky, ale dojde málokdy. 30 vteřin na přežehlení libovolné textilie s přehledem stačí. Po odložení žehličky na základu dojde k jejímu opětovnému nahřátí extrémně rychle. Mezitím si stačíte akorát posunout prádlo na žehlící ploše.

and<img class="size-medium wp-image-25626 alignright" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2018/09/FV6520-TEF-LARGE-300×256.png" alt="" width="300" height="256">

Jediné, na co si budete muset zvyknout, je způsob odkládání žehličky, jelikož jí odkládáte horizontálně přímo do základny. Zvyká se na to ale překvapivě snadno, pohyb je zcela to automatický, z textilie přímo do základny jedním tahem. Žehlička je ohřátá za 2-3 sekundy, což je právě čas potřebný k manipulaci se žehlením látkou.

Vynikající je i parní výkon žehličky 180g/min, přičemž variabilní pára je 35g/min. Žehlička automaticky nastaví ideální kombinaci teploty a páry dle druhu nastavené tkaniny pro dokonalé výsledky žehlení.
<h3><strong>Čistota na prvním místě</strong></h3>
Čištění žehličky je také jednoduché. Odvápňovací tyčinka se snadno vyjme jemným stlačením a povytažením směrem nahoru. Samotná <strong><em>žehlící plocha je samočistící.</em></strong>

Chtěli byste si vyzkoušet žehlení bez kabelu? Napište nám, jak často doma žehlíte a jak rychle? Redakce facestar vybere jednu z Vás, která dostane dárek <strong>Tefal Freemove Air (FV6520). </strong>.

Související články