FACESTARCestování8 pochoutek přímo ze slunného Tuniska. Kterou si dáte jako první

8 pochoutek přímo ze slunného Tuniska. Kterou si dáte jako první

.<strong> Když se řekne Tunis, mnozí si vybaví velbloudy, krásné moře, bohatou historii a teploty stoupající do závratných výšin. Jiní bezkonkurenční jídlo, které láká turisty k opětovnému návratu na místo činu. </strong><!–more–>
<p style="text-align: left;">Většina jídel je zaměřená na mořské plody, jehněčí, velké množství olivového oleje a koření, které ale není nikdy dost. Představujeme osm nejlepších jídel místní kuchyně. Uvidíte, že se vám budou sbíhat sliny!</p>

<h3 style="text-align: left;"><strong>Brik</strong>and<img alt="" width="384" height="234"></h3>
and<img class="wp-image-22157 size-wcstandard" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2017/08/Image-6-550×378.png" alt="Základem je tuniské pečivo zvané Malsouqa, které má neodolatelnou náplň." width="550" height="378"> Základem je tuniské pečivo zvané Malsouqa, které má neodolatelnou náplň.

Toto jídlo je pravděpodobně jedním z nejznámějších tuniských jídel a najdete ho v každé tuniské restauraci. Hlavním důvodem jeho popularity je, že se podává v době ramadánu! Tento pokrm je velice nenáročný, takže se zřídka stane, že vám naservírují špatně udělaný Brik. Základem je tuniské pečivo zvané Malsouqa, které má neodolatelnou náplň. Většinou je to vejce, petrželka a tuňák – nicméně můžete přidat klidně sýr či kapary. Jakmile je náplň hotová, pokrm je složen do trojúhelníku a ozdoben citrónovou trávou.<em>and<img alt="" width="631" height="345"></em>
<h3> <strong>Neopakovatelný kuskus</strong></h3>
and<img class="wp-image-22153 size-large" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2017/08/13584757_101225756979876_4088960717178637145_o-1024×576.jpg" alt="" width="696" height="392"> Tradiční tuniský kuskus je trošičku jiný a zároveň unikátní, takže budete mít pocit, že ho jíte poprvé v životě.

Všichni jsme určitě slyšeli o kuskusu, třeba si ho děláte i doma. Tradiční tuniský kuskus je trošičku jiný a zároveň unikátní, takže budete mít pocit, že ho jíte poprvé v životě. Nejedná se o pokrm, který se jí při zvláštních příležitostech, kuskus Tunisané milují a jedí ho kdekoliv a kdykoliv. Místní obyvatelé obvykle jedí kuskus společně s jehněčím masem a zeleninou, někdy také přidají dýni či nejrůznější koření, jako je třeba skořice.
<h3><strong>Salát mechouia</strong></h3>
Tento salát je jídlo, které se obvykle konzumuje v létě a z velké části se skládá z rajčat a paprik. Navíc si jej můžeme podle vaší chuti nechat udělat o špetku pálivější. Pokud máte rádi pálivá jídla a salát si necháte okořenit, nejlepší kombinací je salát Mechouia s grilovanou rybou či jehněčím. Pokud jsme „mírnější“ povahy, a neradi jídlo kořeněné, salát si můžete objednat s tuňákem či vejci.
<h3><strong>Tuniský salát</strong>and<img alt="" width="354" height="200"></h3>
and<img class="size-wcstandard wp-image-22156" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2017/08/sala-550×444.jpg" alt="" width="550" height="444"> Salát se skládá z čerstvých surovin, jako jsou rajčata, okurka a cibulka.

Když už hovoříme u salátech, pojďme si ještě ukázat lehký tuniský salát. Salát se skládá z čerstvých surovin, jako jsou rajčata, okurka a cibulka. Salát doplníme o fazole, vejce a můžeme přidat u tuňáka. Jako závěrečnou tečku, si salát zakapeme olivovým olejem a na vrch přidáme citrónovou šťávu.
<h3 style="text-align: left;"><strong>Kefta</strong></h3>
Nyní se přesuneme od salátů k pokrmům masitějším a budeme se bavit o pokrmu jménem Kefta. Hlavní surovinou je mleté maso, nejčastěji jehněčí smíchané s cibulí a kořením. Poté se směs zformuje do malých kuliček a nechá se smažit. Výsledné masové koule se podávají s rajčatovou omáčkou a mrkvovým salátem.
<h3 style="text-align: left;"><strong>Jehněčí alá gargoulette</strong>and<img alt="" width="413" height="311"></h3>
Jak už název na povídá, tento pokrm je do značné míry založen na jehněčím mase. Tento pokrm avšak není jídlem, které si snadno uvaříte doma. Je k němu zapotřebí hrnec olemovaný horkými uhlíky a zahrabaný do písku. Zajímavostí tedy je, že tento pokrm a jeho proces vaření je popsán ve středověké příručce, které je k dispozici pouze v Tunisu. Celý pokrm je tedy dušené jehněčí maso s dušenou paprikou a rajčaty.<em> </em>
<h3 style="text-align: left;"><strong>Tuniský tajin</strong></h3>
<p style="text-align: left;">Tuniský Tajine je směs, kde hlavní ingrediencí je jehněčí. Avšak někteří lidé říkají, že se tento pokrm ve finále podobá italské frittatě. A proč? K jehněčímu masu se totiž přidává ještě vejce, koriandr a skořice a k zahuštění se používá chléb a brambory, celá směs se poté peče na pánvi do křupava a servíruje se společně se sýrem ve formě čtverce. Toto jídlo je velice oblíbené u Tunisanů protože obsahuje mnoho výtečných surovin.</p>

<h3 style="text-align: left;"><strong>Chléb tabouna</strong>and<img alt="" width="332" height="250"></h3>
Jako poslední pochutku si představíme chléb Khobz Tabouna. Tento chléb najdete pouze v domácnostech západního orientálního světa. Tento chléb je velice těžký na přípravu. Celý proces přípravy trvá 5 hodin a po celý čas musíte těsto hnít a míchat a za pomocí technických pomůcek, které jen tak doma nenajdete, chléb upéci.
<p style="text-align: center;"><em> </em></p>.

Související články