FACESTARReceptyČokoláda jako součást diety? My říkáme ano

Čokoláda jako součást diety? My říkáme ano

.html_entity_decode(.html_entity_decode(.html_entity_decode(Pokud patříte mezi ty, které si kvůli štíhlé linii často odpírají čokoládu, pak věřte, že to není nutné. I čokoláda totiž může být součástí vaší diety. A co víc obohatí vás o důležité látky. Stačí jen vybrat si tu správnou. 

Čokoláda na zdraví

Konzumování čokolády v rozumném množství naopak našemu zdraví prospívá. Obsahuje totiž cenné minerály a má příznivé účinky na mnoho oblastí: snižuje krevní tlak, chrání před mrtvicí, snižuje riziko rakoviny, má antibakteriální účinky, zlepšuje fungování mozku, zlepšuje náladu, a dokonce může pomáhat i při hubnutí.

Ve spojení s ovesnými vločkami pak dokáže skutečné zázraky. Díky vločkám totiž dodáte tělu vlákninu betaglukan, která snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Když si ráno dopřejete chutnou a zdravou čokoládovou snídani, budete mít dostatek energie na celý den. Nebude vás „honit mlsná“ a budete dobře naladěná.

Jednoduché snídaně

Aby vás ráno příprava snídaně příliš nezatížila, máme pro vás několik tipů na chutné snídaně, které zvládnete během pěti minut:

• Nasypte si do misky Mysli s čokoládou a ořechy, zalijte mlékem nebo smíchejte s jogurtem. Vločky za chviličku krásně zvláční a vy budete překvapeni jemnou a přitom plnou čokoládovou chutí. Nakrájejte si banán a připravte na stůl skleničku vody, čaje nebo 100% džusu. S touto vyváženou snídaní přijímáte všechny potřebné živiny, které ráno potřebujete.

• Zatímco bublá voda ve varné konvici, nasypte do misky ovesnou kaši s čokoládou, zalijte vroucí vodou, promíchejte a nechte asi 2 minuty stát. Porce ovesných vloček zasytí i větší jedlíky a navíc si výborně pochutnáte. Mezitím si oloupejte pomeranč a připravte nejméně 2 dcl oblíbeného čaje, vody nebo džusu.

• Spěcháte a potřebujete rychle doplnit energii? Dopřejte si ovesné sušenky s čokoládovou příchutí. Vybírejte vždy ty, které obsahují více jak 40 % ovesných vloček. Jedině tak tělu dopřejete velkou porci prospěšné vlákniny. Sušenky zapíjejte mlékem nebo kysaným nápojem. ).).).

Související články