FACESTARReceptyČokoláda jako součást diety? My říkáme ano

Čokoláda jako součást diety? My říkáme ano

Pokud patříte mezi ty, které si kvůli štíhlé linii často odpírají čokoládu, pak věřte, že to není nutné. I čokoláda totiž může být součástí vaší diety. A co víc obohatí vás o důležité látky. Stačí jen vybrat si tu správnou. 

Čokoláda na zdraví

Konzumování čokolády v rozumném množství naopak našemu zdraví prospívá. Obsahuje totiž cenné minerály a má příznivé účinky na mnoho oblastí: snižuje krevní tlak, chrání před mrtvicí, snižuje riziko rakoviny, má antibakteriální účinky, zlepšuje fungování mozku, zlepšuje náladu, a dokonce může pomáhat i při hubnutí.

Ve spojení s ovesnými vločkami pak dokáže skutečné zázraky. Díky vločkám totiž dodáte tělu vlákninu betaglukan, která snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Když si ráno dopřejete chutnou a zdravou čokoládovou snídani, budete mít dostatek energie na celý den. Nebude vás „honit mlsná“ a budete dobře naladěná.

Jednoduché snídaně

Aby vás ráno příprava snídaně příliš nezatížila, máme pro vás několik tipů na chutné snídaně, které zvládnete během pěti minut:

• Nasypte si do misky Mysli s čokoládou a ořechy, zalijte mlékem nebo smíchejte s jogurtem. Vločky za chviličku krásně zvláční a vy budete překvapeni jemnou a přitom plnou čokoládovou chutí. Nakrájejte si banán a připravte na stůl skleničku vody, čaje nebo 100% džusu. S touto vyváženou snídaní přijímáte všechny potřebné živiny, které ráno potřebujete.

• Zatímco bublá voda ve varné konvici, nasypte do misky ovesnou kaši s čokoládou, zalijte vroucí vodou, promíchejte a nechte asi 2 minuty stát. Porce ovesných vloček zasytí i větší jedlíky a navíc si výborně pochutnáte. Mezitím si oloupejte pomeranč a připravte nejméně 2 dcl oblíbeného čaje, vody nebo džusu.

• Spěcháte a potřebujete rychle doplnit energii? Dopřejte si ovesné sušenky s čokoládovou příchutí. Vybírejte vždy ty, které obsahují více jak 40 % ovesných vloček. Jedině tak tělu dopřejete velkou porci prospěšné vlákniny. Sušenky zapíjejte mlékem nebo kysaným nápojem. 

Související články