Takhle dobrý drink jste nepili. Kingwood Whisper s chutí podzimu a kapkou Irska

Co si dát k pití? Otázka, kterou si často pokládáme, když jdeme do baru nebo si chceme dát s přáteli skleničku doma. Odpověď zní! Novinku, která uchvátí chuťové pohárky! A to nejen milovníků cideru nebo whisky.

Jemná irská whisky, svěží chuť jablek, citrus a máta. To je nový míchaný drink Kingswood Whisper, který ač zní cizokrajně, jeho receptura vznikla u nás v Česku. Vymyslel ji vyhlášený barman Jan Mareš, který sbíral zkušenosti v předních českých i zahraničních barech.

Whisper kombinuje ovocnou chuť jablek cideru Kingswood a hřejivý nádech Tullamore Dew Cider Cask, která se v Irsku vyrábí pouze v době sklizně jablek a zraje v dubových sudech, ve kterých dříve fermentoval cider. Není proto divu, že tato whisky se ciderem Kingswood doslova souzní a vytváří podmanivé chuťové spojení s jemnou vůní dubového dřeva. „Míchání drinků je velmi populární záležitostí a co se týče chutí i inovací, fantazii se meze nekladou. Whisper určitě osloví milovníky cideru i dobré whisky, kteří rádi experimentují a zkoušejí nové kombinace,“ řekl o drinku ambasador Whisperu, barman Jan Mareš.

Míchaný drink Kingswood Whisper, který ač zní cizokrajně, jeho receptura vznikla u nás v Česku. Vymyslel ji vyhlášený barman Jan Mareš.

Víte, že?

Whisper se servíruje na ledu a k dokonalosti ho dovede už jen pár lístků máty, špetka třtinového cukru a plátek citrónu.

Nová dimenze cideru

Pro Čechy byl cider přitom ještě před pár lety jednou velkou neznámou. „V roce 2013 jsme představili cider Kingswood, který je založen na britské tradici, ale přizpůsoben chuti českých spotřebitelů. Vyrábí se mícháním těch nejlepších odrůd jablek a rychle si získal česká srdce,“ řekla Facestaru.cz marketingová manažerka pro nové kategorie Veronika Hořáková s tím, že ještě před lety Cideru holdovali zejména Angličané a Francouzi.  „Nyní přicházíme se zcela novým míchaným nápojem Kingswood Whisper, s jehož recepturou jsme se nechali inspirovat v zahraničí a věříme, že si své příznivce brzy najde i u nás,“ komentuje Veronika Hořáková.  

Přidejte se také k těm, které si Whisper získal svou podmanivou chutí! Whisper rozjasní podzimní večery, zahřeje i osvěží.
Přidejte se také k těm, které si Whisper získal svou podmanivou chutí! Whisper rozjasní podzimní večery, zahřeje i osvěží.

Slavnostně uveden do světa

Kingswood Whisper byl představen se vší parádou na střeše pražské Černé Labutě. Mezi prvními, kdo Whisper ochutnal, byl Petr Vondráček, Denisa Nesvačilová, Vladimír Polívka nebo trosečník z Robinsonova ostrova Ondřej Baumrukr. Přidejte se také k těm, které si Whisper získal svou podmanivou chutí! Whisper rozjasní podzimní večery, zahřeje i osvěží.

Tak nemluv. Jen ochutnej.