FACESTARReceptySmoothies: 9 chyb, které děláme při jeho přípravě!

Smoothies: 9 chyb, které děláme při jeho přípravě!

.html_entity_decode(.html_entity_decode(.html_entity_decode(Sezona ovoce a zeleniny je v plném proudu, chtěli byste je využít a nevíte, jak nato? Namíchejte si lahodné domácí smoothie. Dopřejte si nálož vitaminů v podobě fantastických nápojů, ale pozor na samotnou přípravu. Než začnete, přečtěte si, jak se vyvarovat chyb při samotné přípravě. Děláte je také?

1. Málo rozmixované ingredience

Nepodceňujte mixování. Dopřejte smoothie dostatek času. Příprava je rychlá, ale to neznamená, že stačí mixér zapnout na 3 vteřiny. Opravdu je důležité všechny složky řádně rozmixovat, aby výsledná směs byla hladká, bez kousků. Obvykle je třeba mixovat 1 až 2 minuty.

2. Chybí zahušťovadlo

Smoothie musí obsahovat hmotu. Přidávejte vždy něco, co způsobí, že bude správně husté a krémové. K tomu se dobře hodí ovoce, jako jsou broskve, meruňky, mango a banány. Také můžete přidat lžičky či dvě namočeného lněného semínka, které je také zdrojem omega 3 mastných kyselin a dalších prospěšných látek.

3. Příliš mnoho prášku

Jednoduše řečeno, proteinové prášky nemusí být zase tak prospěšné našemu zdraví. Před zakoupením podobného výrobku si vždy pečlivě pročtěte složení. Není vzácností, že obsahují umělá sladidla, geneticky modifikované potraviny a další přísady.

4. Příliš mnoho cukru

Nepřidávejte žádný cukr, a pokud používáte rostlinná mléka, vyhněte se těm slazeným. Ovoce a mandlové mléko jsou přirozeně sladké. Skvělou sladkou přísadou jsou datle. Pokud se vám i přesto povede smoothie přesladit, nic není ztraceno. přidejte trochu citronové nebo limetkové šťávy.

5. Příliš mnoho přísad

Méně je více. Můžete být v pokušení přidat do smoothie kapustu, avokádo, lesní plody, výhonky, spirulinu a quinou, ale zkuste tomu pokušení odolat, abyste nedopadli jako pejsek s kočičkou, když pekli dort. Vyberte si 3 nebo 4 (víc ne!) ingredience, jinak vám nebude chutnat.

6. Příliš  mnoho ledu

Příliš mnoho ledu zabraňuje vyloučení prospěšných tuků z kokosového oleje, lněných semínek či ořechů. Nejlepší je přidat led až na konec, abyste měli jistotu, že je vše nejprve dobře rozmixováno. Zkuste v tvořítkách na led mrazit ovocnou šťávu, kokosové mléko nebo domácí mandlové mléko, a nemusíte smoothie ředit vodou.

7. Příliš mnoho tekutiny

Pokud do mixéru vlijete najednou všechno mléko, šťávu nebo jinou tekutinu, může být výsledná směs příliš řídká. Nejprve přidejte polovinu tekutiny, pak listovou zeleninu, ovoce, semínka, ořechy, olej a nakonec led. Podle hustoty přidávejte další tekutinu.

8. Nezralé ovoce

Nezralé ovoce bychom vůbec neměli konzumovat. Nedávejte je tedy ani do smoothies. Nepodaří se vám dobře ho rozmixovat a nebude mít správnou chuť. Na druhou stranu přezrálé ovoce také není dobré. Smoothies nejsou účastníci soutěže krásy, nejdůležitější je chuť.

9. Pořád tentýž recept

Buďte kreativní a držte se několika základních pravidel: Vždy používejte různé druhy ovoce, něco na zahuštění a kvalitní ořechové mléko. Na zdraví!

<).).).

Související články