FACESTARKrásaPevné a krásné vlasy? Věnujte jim denní péči, odměnou bude hustá hříva

Pevné a krásné vlasy? Věnujte jim denní péči, odměnou bude hustá hříva

.html_entity_decode(.html_entity_decode(.html_entity_decode(.<strong> Jak tedy vlasům účinně pomoci, aby se dobře regenerovaly, nebyly příliš suché, nelámaly se, netřepily a nekrepovatěly? </strong><!–more–>

A co dělat pro to, aby vaše hříva příliš neřídla? Dodržujte několik důležitých zásad a dopřávejte jim intenzivnější péči.
<h2><strong>1. Kartáčování</strong></h2>
Správně zvoleným kartáčem vlasy nejen rozčešeme, ale také masírujeme pokožku. Velké množství žen má ve zvyku vlasy jen spěšně prohrábnout hřebenem a upravit, aby se necuchaly. Když však budete vlasy kartáčem nejen pročesávat, ale také dopřejete pokožce příjemnou masáž (především česáním "zespodu"), budou vlasy lépe vyživovány a projeví se to na jejich vzhledu. Kartáčováním zajistíte také mnohem menší úbytek vlasů.
<h2><strong>2. Občasné zastřihávání konečků</strong></h2>
Jestliže se vám konečky vlasů hodně třepí, vůbec se je nebojte občas zastřihnout. Nemusíte podstoupit žádné velké stříhání, stačí opravdu málo. Vlasy rychle dorostou a budou vypadat mnohem lépe.

and<
<h2><strong>3. Pozor na vysoké teploty při vysoušení!</strong></h2>
Před fénováním vlasy i pokožku pečlivě vysušte ručníkem. Příliš dlouhé vystavování vysokým teplotám jim totiž bude škodit. Stejně tak při mytí nepoužívejte příliš horkou vodu – vlažnější voda je k vlasům přátelštější. S větší mírou poškození počítejte i tehdy, pokud často používáte kulmu nebo žehličku na vlasy. Vždy je dobré pořizovat takové přístroje, které budou k vašim vlasům co nejšetrnější!
<h2><strong>4. Vlasové masky</strong></h2>
Dopřávejte svým vlasům potřebnou regeneraci. Můžete k tomu použít různé vlasové masky a zábaly (už naše babičky používaly například vaječné žloutky a med). Ne vždy máme ale na takovou péči o vlasy dostatek času. Zábal je totiž třeba nechat působit dlouhou dobu. A dávat si jej na vlasy přes noc rozhodně není dobrý nápad – to už je příliš dlouhá doba a s mokrou hlavou můžeme také snadno nastydnout a přivodit si například zánět dutin.

Existují však i hloubkové masky, které se o vlasy postarají během velmi krátké doby, takže jim můžeme náležitou péči dopřát i tehdy, když není čas na zdlouhavé procedury.

Jak se o své vlasy staráte Vy? Dejte nám vědět.  .).).).

Související články