FACESTARKrásaSalátová okurka: 7 důvodů proč jí miluje i vaše pokožka.

Salátová okurka: 7 důvodů proč jí miluje i vaše pokožka.

Ptáte se, co je na okurce tak obdivuhodného? Je to doslova hotový poklad, který můžete využít jako lék ale i kosmetický zázrak.

Okurky jsou často označovány jako super-zelenina z důvodu jejich prospěchu na naše zdraví. Stali se rovněž důležitým prvkem při dodržování diet a péče o pleť. Tato zelenina obsahuje až 90% vody s obsahem živin, jako je vitamin C a kyselina kávová, která pomáhají ke zklidnění a hydrataci pokožky a předchází tak otokům a podráždění kůže.

1.      Popálení od sluníčka

Právě okurka je první pomocí, pokud jste byli dlouho na sluníčku a spálili jste se. Chladicí účinky okurek jsou přirozenou cestou ke zklidnění pokožky a urychlení tak celkového procesu hojení. Položte plátky okurky na postiženou oblast a odstraňte poté, kdy ucítíte teplo na postiženém místě.

2.      Pryč s celulitidou

Která žena by ji neznala, ošklivý nepřítel jménem celulitida, která se vyskytuje v oblasti stehen, hýždích či pažích. Těchto ďolíčků se můžete jednoduše zbavit smícháním okurkové šťávy s jednou polévkovou lžící medu. Poté aplikujte na oblasti, kde vás celulitida „otravuje“. Tento recept můžete také aplikovat na vrásky, pomáhá totiž ke zpevnění kůže a obnovy kolagenu.

3.      Rozzařte vaší pleť

Když okurku smícháte s čerstvou limetkovou šťávou a nanesete jako pleťovou masku na obličej, uvidíte zázrak – po smytí masky bude vaše pleť rozzářená a svěží. Pomocí této masky můžete také redukovat jizvy a pigmentaci.

4.      Už žádné kruhy pod očima

Toto „kouzlo“ je staré a stále účinné, plátky okurky pomáhají k zesvětlení tmavých kruhů po očima. Antioxidanty a oxid křemičitý nacházející se v okurkách, napomáhají k zesvětlení pokožky. Umístěte dva plátky okurky na oči a nechte 10-20 minut působit. Opravdu to funguje!

5.      Zbavte pleť pórů

Okurka je ideální jako „krém“ jenž napomáhá ke stahování pórů. Může být smíchána s růžovou vodou, medem a citronovou šťávou nebo ji můžete použít samostatně. Naneste směs po celém obličeji. Nechte působit po dobu 15 minut a opláchněte teplou vodou. Okamžitě stahuje póry z vaší pleti.

6.      Zesvětlení pih

Pokud se potýkáte s problémem, jako jsou pihy a nechcete utrácet za drahé přípravky a laserové ošetření, okurka bude tím správným řešením. Stačí ji nastrouhat a rozetřít.

7.      Nateklá oční víčka

Po probdělé noci, vaše oči mohou bát ošklivě nateklé. Ke snížení otoků pomůže opět, stará, nám už známá okurka. Okurka obsahuje velké množství kyseliny askorbové, která snižuje zadržování vody, a proto snižuje otoky. Tato metoda také pomáhá zmírnit unavené oči.

Na závěr malé desatero při výběru a skladování okurky.

1.      Ujistěte se, že je okurka čerstvá.

2.      Zásadně se vyhněte okurkám žluté barvy. Letos frčí jenom zelená.

3.      Nekupujte okurky, které mají skvrny.

4.      Důkladně opláchněte okurky solí, aby se odstranily škodlivé chemikálie.

5.      Okurky by měly být konzumovány během 2 až 3 dnů od nákupu.

6.      Uchovávejte je ve vzduchotěsného obalu, aby se zabránilo úniku vlhkosti (pokud je okurka oloupána).

7.      Nenechte je dlouho v místnosti o pokojové teplotě.

8.      Pozor na plíseň!

9.      Přítelem každé okurky je chlad (lednice, spíž).

10.    …..Udělejte si okurkovou limonádu. Proč? Je prostě boží!

Související články