FACESTARKrásaTrápí vás suchá kůže? Zaměřte se na těchto 8 potravin

Trápí vás suchá kůže? Zaměřte se na těchto 8 potravin

.html_entity_decode(.html_entity_decode(.html_entity_decode(Suchá kůže je nepříjemnou záležitostí. Jestliže na sobě pozorujete příznaky suché pokožky, jako je zarudnutí, svědění, šupinatění nebo praskání, měli byste péči o ni věnovat zvýšenou pozornost. 

Suchá kůže nemá univerzální lék

Každému samozřejmě nemusí pomoci totéž. Vyzkoušejte, co na suchou kůži pomůže právě vám. Samozřejmě vynechte přísady, na které máte zjištěnou alergii.

Olivový olej

Olivový olej obsahuje mnoho entioxidantů a mastných kyselin, které suchou kůži zklidní. Olivový olej aplikujte na suchá místa asi půl hodiny před sprchou nebo koupelí, aby se vám pokožka ještě více nevysušovala. Také jej můžete smíchat se stejným množstvím hnědého cukru a jemně suchou kůži ošetřit tímto peelingem. Po aplikaci se osprchujte a aplikujte hydratační krém.

Mléko

Mléko má protizánětlivé a zklidňující účinky na suchou a svědivou pokožku. Také podporuje schopnost kůže podržet si vlhkost. Také pomůže projasnit pleť. Na suchou pokožku přiložte na pět až sedm minut kousek látky namočený v mléce a pak ji jemně omyjte jiným kouskem látky namočeným ve vlažné vodě. Tuto kúru provádějte obden.

Med

Med je jedním z nejlepších přírodních hydratačních prostředků, obsahuje velké množství antioxidantů a má antimikrobiální účinky. Také pomáhá kůži udržet si přirozenou vlhkost, jemnost a vláčnost. Asi pět až deset minut před sprchou nebo koupelí celé tělo potřete medem a nechte působit. Také můžete smíchat stejný díl medu, rozehřátého včelího vosku a olivového oleje. Směs aplikujte stejným způsobem denně nebo obden.

med

Kokosový olej

Kokosový olej obsahje mastné kyseliny, které navracejí suché kůži vlhkost. Večer před spaním jím potírejte celé tělo. Také jej můžete aplikovat po sprše nebo koupeli. Když je pokožka ještě z teplé vody rozehřátá, snáze se do ní olej vstřebá.

Avokádo

Avokádo obsahuje prospěšné tuky, vitaminy a antioxidanty, které pronikají hluboko do pokožky a pomáhají ji regenerovat a zvláčňovat. Rozmačkejte avokádo, až vznikne hladká pasta. Tou natřete všechna suchá místa a nechte působit asi 10 až 15 minut, pak omyjte studenou vodou. Tuto kúru opakujte denně.

Avokádo lze použít také v kombinaci s medem jako pleťovou masku (polovinu zralého avokáda smíchejte s polovinou šálku medu). Masku aplikujeme jednou až dvakrát týdně na 15 minut.

Ovesné vločky

Na zklidnění suché kůže můžeme použít i ovesné vločky. Vysoký obsah bílkovin pomáhá kůži chránit a udržet vlhkost. Má také protizánětlivé účinky. Ovesné vločky přidávejte do koupele (jeden šálek) a lázeň si dopřejte po dobu 15 až 30 minut jednou týdně. Dvakrát týdně můžete aplikovat pleťovou masku z jednoho rozmačkaného banánu, šálku mletých ovesných vloček a trošky vlažného mléka. Nechte ji působit 10 až 15 minut.

Mandlový olej

Mandlový olej je výborným zdrojem vitaminu E, který velmi dobře hydratuje pokožku a působí též jako antioxidant. Tento olej se velmi snadno vstřebává a nezanechává na pokožce mastné stopy. Mandlový olej lehce zahřejeme a denně aplikujeme před koupelí či sprchou.

Konopný olej

Konopný olej ocení především atopici a psoriatici. V lékárnách a kosmetických studiích zakoupíte konopný olej, který kromě výtažků z konopí obsahuje také kyselinu mandlovou, glukonolakton a ureu. Tato kombinace dokáže brzdit akutní projevy zánětu kůže, uklidňuje a blahodárně působí na lipidové vrstvy pokožky. Přípravek mírní svědění a je hypoalergenní. ).).).

Související články