FACESTARKrásaLámou se vám často nehty? Na vině je dieta i dehydratace

Lámou se vám často nehty? Na vině je dieta i dehydratace

Snem každé z nás je mít krásné nehty i vlasy. Ale jak to udělat? Ty moje se neustále lámou, třepí a vysušují. Ptám se co dělám špatně? Možná nezdravě jím, nebo se o ně starám až příliš… Řekněte třepení a lámání nehtů sbohem!

Pít, pít a zase pít…

Snažte se každý den vypít dostatečné množství tekutin, tedy alespoň 2,5 litru, dodáte tak pokožce, vlasům i nehtům potřebnou hydrataci, díky které se zlepší jejich kvalita.

Dostatečný přísun tekutin navíc omlazuje tělo, pokud málo pijete, pokožka je vysušená a tvoří se na ní snadněji vrásky. Kůže, nehty i vlasy se skládají z pojivových tkání, ve kterých je obsažen kolagen a keratin, a jejich tvorbu podporuje právě dostatečná hydratace.

Pokud jsou vlasy či nehty již příliš poškozené, můžeme podpořit tvorbu keratinu užíváním potravinových doplňků, které obvykle obsahují vlasům prospěšné aminokyseliny a vitamíny,“ doporučuje PharmDr. Tomáš Arndt.

Patříte-li k zapřisáhlým dietářkám, stejně jako já vašim vlasům ani nehtům tím neprospíváte. Organismus je při dietách příliš vystresovaný a vyčerpaný, což vede k oslabení vlasových kořínků i celkové kvality vlasů, které jsou matné a bez života.

Zároveň dochází ke žloutnutí nehtů a jejich lámavosti. „Zvyšte v období diet a při extrémních podmínkách zatěžujících organismus, příjem esenciálních mastných kyselin. Především omega 3 mastné kyseliny, které vyživují vlasy zevnitř a stimulují zdravý růst vlasů. Snížíte tak negativní dopad na kvalitu vlasů a nehtů. Zároveň používejte pěstící oleje, skutečným pokladem pro poškozené vlasy i nehty je například arganový olej,“ radí lékárník.

Zařaďte vitamínovou vzpruhu

Poškozené vlasy a nehty uzdravíte a zároveň zlepšíte jejich kvalitu, pokud tělu dodáte potřebné množství minerálů a vitamínů.

Například kombinace lecitinu, kelpu a vitamínu B6, která snižuje vypadávání vlasů a zároveň má mnoho dalších pozitivních účinků na lidský organismus. Z doporučených minerálů je to pak hořčík a zinek. Tyto dva minerály se z těla odplavují zejména při zvýšené fyzické aktivitě, jakou je např. sport. Měla byste proto dbát na jejich pravidelné doplnění,“ dodává na závěr PharmDr. Tomáš Arndt.

Související články