FACESTARCestováníUžijte si na podzim levnější, barevnější a klidnější dovolenou!

Užijte si na podzim levnější, barevnější a klidnější dovolenou!

.html_entity_decode(.html_entity_decode(.html_entity_decode(. Podzimní dovolené se těší čím dál větší oblibě. Mají totiž své výhody – turistucký ruch opadá, příroda hraje barvami a také ceny jsou přívětivější. Kam je v tomto ročním období nejlepší vyrazit? Poradíme vám!

Proč na podzimní dovolenou?

Podzimní dovolené se těší čím dál větší oblibě. Mají totiž své výhody – turistucký ruch opadá, příroda hraje barvami a také ceny jsou přívětivější. Kam je v tomto ročním období nejlepší vyrazit? Poradíme vám!

„Česko je nejkrásnější v létě, užívám si ho a na zahraniční dovolenou již několik let odjíždím na podzim, v říjnu nebo v listopadu,“ říká fotograf Vlastimil Kvapil. „Všude je méně lidí, počasí je příjemné na procházky ve městech i v přírodě. Za lepší zážitek ušetřím.“

Za přírodou a dobrotami do Kanady

Kanada svou rozlehlou a divokou přírodou uchvacuje cestovatele po celý rok. Zvláště na podzim je ale nezapomenutelná. Lesy hrají barvami, které rámují křišťálová jezera, a na horských hřebenech září bílý sníh. 

Chuťové buňky jistě potěšíte dobrotami s javorovým sirupem, který je pro Kanadu typický. Pochutnáte si na sladkých moučnících, jako jsou palačinky nebo vafle, ale také na masových pokrmech – třeba kuřecích křídélkách marinovaných právě v javorovém sirupu a burgerech s javorovou majonézou. „Opravdu autentický zážitek spojený s javorovým sirupem vám dopřeje některý z místních podniků, kterým se říká cabane à sucre, česky cukrová chata. Najdete je zejména ve frankofonním regionu Québec,“ doporučuje Hana Suchánková, průvodkyně po Kanadě z cestovatelského portálu Radynacestu.cz.

and<.).).).

Související články