FACESTARSoutěžeUkončeno! Co mají společného Valentýn a Červená karkulka? Jedno slovo.

Ukončeno! Co mají společného Valentýn a Červená karkulka? Jedno slovo.

.<strong>Svátek bez skleničky a slavnostního přípitku, jako by nebyl! A to platí i na Svatého Valentýna. V den zamilovaných má navíc o to větší kouzlo, že dokáže uvolnit touhy.</strong><!–more–>

Sekt je všeobecně vnímám jako prostředek, který příjemně uvolňuje nejen muže ale i ženy. Pro nic za nic je proto také označovaný jako afrodiziakum. Ale pozor, nesmí se to s jeho množstvím přehnat. A stejně tak jako je nejen na Valentýna důležité nepodcenit jeho vypité množství, to samé platí o servírování a výběru.
<h2><strong>Milionové bublinky</strong></h2>
K romantické atmosféře se dokonale hodí sekty Rotkäppchen, které mají za sebou historii už roku 1856. A proto také k jeho vychutnání patří i určitá pravidla. Ideální je sekt den před podáváním vložit do lednice. V žádném případě nepoužívejte mrazák. Teplota při podávání by měla být nižší, než je doporučená teplota konzumace, protože ihned po nalití do sklenice se sekt ohřívá o dalších pár stupňů. Aby vám sekt vydržel v co nejvhodnější teplotě co nejdéle a vy jste si mohli vychutnat romantiku plnými doušky, použijte chladicí nádobu, kterou naplníte směsí ledu a vody.

Zatímco pro bílý sekt se hodí teplota 5-7°, růžový sekt chutná nejlépe při teplotě 6-8° a červený sekt chutná skvěle o pár stupínků teplejší, okolo 9-11°C. Podceňovat by se neměl také výběr sklenic. Sekt se pije ze štíhlých, vysokých sklenic nebo těch, které jsou mírně zakulacené nebo mají tvar tulipánu. Nejlepší jsou štíhlé sklenice z tenkého skla, protože v nich sekt dokáže nejlépe rozvinout svůj buket.

and<img class="wp-image-21660 size-full" src="https://www.facestar.online/wp-content/uploads/2018/02/graphicstock-business-people-with-champagne_BOmzY7aB2g.jpg" alt="" width="800" height="533"> Ideální je, když je sklenice na nejhlubším místě zdrsněná, což je takzvaný šumivý bod.
<h3><strong>Věděli jste, že?</strong></h3>
<h3><strong>Ideální je, když je sklenice na nejhlubším místě zdrsněná, což je takzvaný šumivý bod. Tady se šumivé víno uvolní a na povrch vypustí řetěz malých bublinek.</strong></h3>
<h3><strong>5 tipů na dokonalý valentýnský večer</strong></h3>
<h4><strong>Zahodit telefon</strong></h4>
Zkuste tento výjimečný den věnovat jen a pouze jeden druhému a strávený čas vyplňte aktivitami, které jsou vám vzácné. Vyjděte si na výlet, zajděte si na romantickou procházku nebo můžete jen tak společně ležet na gauči a sledovat film. Snažte se vyhnout rozptýlení, jako je například surfování po internetu a chatování na sociálních sítích.
<h4><strong>Romantika na druhou</strong></h4>
 Vytvořte pro partnera neobyčejné přání. Bude mít o to větší smysl, pokud jej vytvoříte sami. Použijte fantazii, vlastní slova k popisu osoby anebo složte básničku, která danou osobu vystihuje.  Přidejte malý symbol "copyright", partner se bude cítit výjimečně a o to přeci jde.
<h4><strong>Láska v rytmech</strong></h4>
<strong> </strong><strong>Zatancujte si na vaši hudbu </strong>– vytvořte výběr hudby jen a pouze pro partnera. Jistě máte nějaké „vaše“ songy, které mapují fáze vašeho vztahu. Není nic hezčího, když tyto písně dáte na jedno cd, tak by je měl partner vždy při sobě a mohl tak vzpomínat na společné chvíle. Pokud jste si dala práci a udělala tuto selekci, je škoda jí rovnou nevyužít při oslavách. Romantická hudba, která vás naladí na tu správnou vlnu, svíčky pomohou vytvořit tu správnou atmosféru a zbytek je již na vás.
<h4><strong>Zamilovaná galerie</strong></h4>
Pokud jste s partnerem již delší dobu, udělejte mu překvapení v podobě knihy, ve které budou romantické e-maily a SMS z doby, kdy jste spolu začali randit. Uvidíte, jak rychle se vám vrátí pocit zamilovanosti.
<h4><strong>Milostná předehra na jazyku</strong></h4>
Uvařte svému drahému večeři, protože jak všichni dobře víme, láska prochází žaludkem. A protože se jedná o valentýnskou večeři, měla být jedinečná. Červená je barva vášně, proto doporučujeme držet se v tento den menu v této barvě. Můžete začít s řepou s kozím sýrem, poté servírujte tatarák a jako dezert doporučujeme jahody se šlehačkou. Dejte si záležet, na sestavování valentýnského menu, tak aby byly chody vybrány dle preferencí vašeho partnera a všechny použité ingredience byly čerstvé.
<h2><strong>Extra tip na závěr</strong></h2>
and<img class="size-medium wp-image-21662 alignright" src="https://www.facestar.online/wp-content/uploads/2018/02/02_RK_TRAD_DEMISEC_bt_INT_EEU_2017-88×300.jpg" alt="" width="88" height="300">

K výbornému jídlu, stejně tak jako k oslavě nesmí chybět vynikající sekt. Německá tradiční královna trhu, značka sektů Rotkäppchen, se k této příležitosti skvěle hodí, v překladu znamená totiž „Červená karkulka“ a nabízí řadu výrobků: od Sec, Demi Sec a Doux po Rosé či Rubis. A dokonce i šumivé víno bez alkoholu, Rotkäppchen Désalcoolisé Blanc či Rosé.

Pokud jste dočetli až sem, máme pro vás fantastickou odměnu. Připravili jsme exkluzivní "bublinkovou" soutěž, ve které můžete vyhrát hned 3 kartony sektu Rotkäppchen. Stačí nám napsat, jak vypadalo vaše první rande! Podle originality vybereme tři výherce a těm pošleme na sv. Valentýna tisíce bublinek.

[contact-form-7 id="21679" title="Soutěž o karton sektu Rotkäppchen"].

Související články