FACESTARCestováníPotvrzeno: Přibližně o 50 % více lidí cestuje v létě autobusem

Potvrzeno: Přibližně o 50 % více lidí cestuje v létě autobusem

.<strong>Evropané v letošním létě cestovali dálkovými autobusy na letní dovolenou více než kdy předtím. Podle údajů o cestujících ze společnosti FlixBus, o 50 procent více cestujících využilo autobusy pro cesty po Evropě v červnu, červenci a srpnu v porovnání se stejným obdobím za rok 2017. Nejoblíbenějšími destinacemi v síti FlixBusu za léto 2018 jsou Berlín, Paříž, Mnichov, Hamburk, Praha, Frankfurt, Vídeň, Amsterdam, Řím a Milán.​​​​​​​</strong><!–more–>

„<em>Naším cílem je nabízet dostupné cestování pro každého a jsme rádi, že cestování autobusem před ostatními dopravními prostředky upřednostňuje na dlouhých cestách stále více lidí</em>,“ říká André Schwämmlein, zakladatel a CEO společnosti FlixMobility. „<em>Kromě celkově lepšího vnímání cestování dálkovým autobusem přispívá k našemu růstu i rozšiřování sítě FlixBusu do menších regionů a na vnitrostní trasy</em>.“
<h3><strong>Zelená jede</strong></h3>
Zájem o cestování zelenými autobusy roste ve všech zemích, kde FlixBus působí ačkoliv průměrný růst počtu cestujících FlixBusu za letošní léto je 50 procent napříč Evropou, v mnoha zemích se počet cestujících více než zdvojnásobil. Země s nárůstem objemu přepravy o 100 % a více jsou Belgie, Bosna and Hercegovina, Česká republika, Chorvatsko, Maďarsko a Španělsko. V Lucembursku, Norsku a Švédsku se počet cestujících více než ztrojnásobil, v Portugalsku byl pětinásobný a trhy v Polsku a Rumunsku zaznamenaly ještě větší nárůst v porovnání s létem roku 2017.

Z hlediska mezinárodní přepravy z České republiky v letošním létě nejvíce cestujících zamířilo do Německa, Rakouska a Polska. Zájem o cestování dálkovými autobusy oproti loňskému létuvzrostl zejména na cestách do Slovinska, a to až sedminásobně, trojnásobně na spojích do Polska a dvojnásobně více cestujících se vypravilo s FlixBusem do Itálie. Síť autobusů FlixBus a vlaků FlixTrain nabízí v Evropě přes 300 000 denních spojení do 2 000 destinací, a to jak do významných velkoměst, tak periferií a regionů.

Zhruba 40 % zastávek zelených autobusů se nachází ve městech s méně než 20 tisíci obyvateli.

Věděli jste, že společnost FlixBus od jejího vzniku v roce 2013 přepravila již více než 100 milionů cestujících? Za první rok působení na českém dopravním trhu přepravila v rámci Česka a mezi ČR a zahraničím 2,3 milionu cestujících​​​​​​​.

Související články