FACESTARCestováníNepohodlné cestování autobusem? Nemusí to tak být!

Nepohodlné cestování autobusem? Nemusí to tak být!

.<strong>V dnešní době hyperlevných letenek a ultrarychlých vlaků by se mohlo zdát, že cestování autobusem je zcela out. Mnozí si pod cestováním autobusem představí něco podobného jako na obrázku níže. A tak jsem se rozhodl odhodit předsudky a znovu si po letech jízdu v autobusu vyzkoušet. Moje cesta? Z Prahy do Karlových Varů, kterým jsem kdysi slíbil brzký návrat, ale zatím svůj slib nesplnil.</strong><!–more–>

Volba padla na FlixBus, nejen kvůli jeho husté síti linek, ale především proto, že novinář jako já může být produktivní i na palubě. Je to díky tomu, že na palubách všech vnitrostátních linek je zdarma k dispozici nejsilnější Wi-Fi připojení v kvalitě 4G/LTE. Každé dvousedadlo je taky vybaveno 220 V zásuvkou a USB vstupem. Příjezd do destinace tak s sebou nepřinese vybitý mobil a vyčerpaná data přidělená mobilním operátorem.

Cesta ubíhala příjemně. Jen je škoda, že celá cesta do Varů není po dálnici. Ale vzhledem k hlemýždímu tempu výstavby infrastruktury v této zemi se není čemu divit. Přiznám se, že jsem musel dost odolávat možnostem zábavy, které cestování FlixBusem nabízí. Jejich zábavní portál Passengera nabízí možnost vybrat si některý z dvaceti filmů nebo hrát hry.

and<img class="aligncenter wp-image-25534 size-large" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2018/11/Flixbus-35-1024×683.jpeg" alt="" width="696" height="464">

Pro náročnější tu jsou k dispozici aktuální zprávy a vše je dostupné v češtině, angličtině i němčině. Zpočátku jsem se tomu na vnitrostátní lince divil. Po chvilce jsem si však uvědomil, že cizinci tvoří podstatnou část autobusu. Přes uličku seděly dvě anglicky mluvící ženy. Z jejich rozhovoru jsem zaslechl, že FlixBus jako první dopravce půjčuje autosedačky cestujícím s dětmi. To je dobré vědět, i když to není to něco, co bych měl v dohledné době řešit.

Pustil jsem se tedy do práce, kterou bylo dokončení a následné úpravy článku. Byl jsem tak soustředěný, že jsem si zpočátku nevšiml drobných zpoždění na trase způsobených opravami na silnicích. Probralo mě až hlášení řidiče, který nás informoval o patnáctiminutovém zpoždění. Pro jistotu jsem si to ještě překontroval na zábavním portále. Ten totiž zobrazuje i aktuální polohu na mapě. Alespoň jsem měl o něco více času na práci.

Karlovy Vary patří mezi nejkrásnější česká města. Těšil jsem se hlavně na večerní procházku po kolonádě a návštěvu podzemí. A je fajn, že se člověk může dopravit na tak krásné místo civilizovaným způsobem – díky nejmodernějším a nejbezpečnějším autobusům na trhu zelené flotily FlixBusu. Autobusům, kde se cestující cítí jako v bavlnce, a to nejen kvůli takovým samozřejmostem jako je integrovaná toaleta.

Ve Varech bylo krásně a těším se, že se tam znovu brzo podívám, nejlépe opět s FlixBusem.

<strong>Praktické informace</strong>
<ul>
<li>FlixBus jezdí do Varů z Prahy Florence či z Hradčanské několikrát denně</li>
<li>Cesta trvá cca 2 hodiny</li>
<li>Jednosměrná jízdenka stojí od 79 Kč</li>
</ul>
 .

Související články