FACESTARZdravíMalá bakterie, velká potíž. Znáte příčíny infekce močových cest?

Malá bakterie, velká potíž. Znáte příčíny infekce močových cest?

.<strong>Infekce močových cest není pro většinu z nás cizím pojmem. Osm z deseti žen uvádí, že alespoň jednou v životě trpěly infekcí močových cest, 73 % z nich trápí dokonce opakovaně. Není to záležitost na jedno odpoledne. Dovede hodně potrápit, ale dá se jí předcházet.</strong><!–more–>

Podle posledního průzkumu řada Češek příčinu infekcí močových cest nezná. Kdo ji zná, toho nepřekvapí rada dojít se po milování vymočit. Na vině jsou tu totiž bakterie, které se z konečníku mohou poměrně snadno dostat do močové trubice – a problém je na světě. Dejte stopku těmto potížím a nenechte si už více kazit náladu ani víkendové plány.

V průzkumu agentury IPSOS uvedlo správnou příčinu problému – BAKTERIE – pouze 10 % dotazovaných. Překvapivých 47 % žen vidí jako hlavní příčinu prochladnutí, což je mýtus, který si neseme z dětství. Doma nám přece vždy opakovali: <em>„Nesedej na studenou zem, vždyť nastydneš.“</em> Takhle to ale nefunguje.and<img class="alignleft size-full wp-image-21321" src="https://www.facestar.online/wp-content/uploads/2018/01/Infografika_infekce-močových-cest-z-pohledu-žen-page-001.jpg" alt="" width="1240" height="1754">

<em>„Příznaky infekce močových cest jsou palčivá bolest při močení, bolesti v podbřišku a časté nutkání k močení. Tyto problémy častěji trápí ženy než muže, což je pochopitelné. Muži totiž mají konečník a močovou trubici dále od sebe než ženy. Močová trubice žen je také kratší, a bakterie tak mohou snadněji doputovat až do močového měchýře. Slýchávám, že pacienti mají při takových problémech obtíže moč vůbec udržet,“</em> říká primář urologie v Oblastní nemocnici Kladno MUDr. Marek Krolupper.
<h2><strong>Bakterie jako přítel na špatném místě</strong></h2>
Hlavní příčinou infekce močových cest jsou bakterie. V tomto případě bakterie Escherichia coli, která v 90 % případů způsobuje infekci močových cest. Běžně se nachází v našem zažívacím traktu a v okolí konečníku a tam by mělo být i její místo. Dohlíží zde na to, aby se ve střevech nepřemnožily bakterie, které jsou našemu zdraví naopak nebezpečné. Pokud se ale dostane do močového ústrojí, znamená to problém.

and<img class="alignleft size-full wp-image-21323" src="https://www.facestar.online/wp-content/uploads/2018/01/Urinal_na-močové-cesty_01.jpg" alt="" width="1600" height="900">
<h2><strong>Sex jako velké riziko infekce močových cest</strong></h2>
Bakterie z konečníku se k močovému ústrojí dostanou snadno, třeba jen při špatném otírání, ale častěji je to právě při sexu. Penis nebo vibrátor mohou totiž přenést bakterie z konečníku do močové trubice. Infekce močových cest se často opakují, proto je nesmírně důležitá nejen jejich přesná diagnostika a léčba, ale i důkladná prevence. Protože kdo se chce takhle dobrovolně trápit zas a znovu? Rada první: Když už znáte příčinu, naučte se po milování navštívit toaletu a odplavit případné bakterie z míst, kde nejsou vítané. Podcenit prevenci se nevyplácí a kolikrát stačí několik drobností, které pomohou infekci předejít.
<h2><strong>Jak to vidí ženy</strong></h2>
Podrážděnost, bezmoc a znepokojení jsou nejčastější pocity, které ženy prožívají, když se u nich infekce močových cest projeví. Poslední výzkum agentury IPSOS také ukázal, že  11 %  z nás cítí v takových chvílích dokonce vinu, stud a trapnost.
<h2><strong>Pravidelná a šetrná prevence</strong></h2>
and<img class="wp-image-21322" src="https://www.facestar.online/wp-content/uploads/2018/01/Urinal-30_BOX.png" alt="" width="372" height="268"> Doplněk stravy

Dojít se po sexu vyčůrat a nejlépe osprchovat – to případné bakterie vyplaví dříve, než dostanou šanci  potrápit močovou trubici a „způsobit škodu“.  Zákonitě bychom měli pamatovat i na pravidelný pitný režim a stejně důležitá je také intimní hygiena. Vhodnou podporou se rozumí i užívání doplňků stravy s obsahem složek rostlinného původu. V rámci dlouhodobé podpory zdraví močových cest a močového měchýře, i když už nás infekce močových cest trápí, je vhodný Urinal®. Obsahuje totiž unikátní kombinaci extraktů z kanadských brusinek, zlatobýlu obecného a vitaminu D. Zlatobýl je vhodný pro podporu zdraví močového ústrojí a vitamin D v množství, které naše tělo potřebuje na celý den, pro podporu správné funkce imunitního systému. Urinal® je možné užívat současně při léčbě antibiotiky.

Více info na <a href="http://www.urinal.cz">www.urinal.cz</a>.

Související články