FACESTARSex a vztahyTěmto jídlům se před sexem vyhněte obloukem

Těmto jídlům se před sexem vyhněte obloukem

Může se to zdát jako nesmysl, ale to, co jíte, má výrazný vliv na váš organismus. Totiž špatně vybrané potraviny stojí za únavou, stresem, mastnou pletí, ale i za nepříjemnými eskapádami během sexu!

1.       Káva

Příliš mnoho kofeinu zvyšuje hladinu kortizolu, což je stresový hormon, který vaše tělo může zatížit a tak snížit libido. Raději se kávě před sexem vyhněte, ne totiž za každou cenu je dobré do těla dodávat kofein. 

2.       Příliš slaná jídla

Máme na mysli – smažené hranolky či popcorn. Právě příliš slaná jídla zvyšují retenci vody a tak i nadýmání, navíc při orgasmu dochází k průtoku krve a právě sůl může způsobit, že vytouženého orgasmu nedosáhnete. 

3.       Ovoce

Rozhodně se vyhněte ovoci, zejména po hlavním jídle. Ovoce tráví velmi rychle – mnohem rychleji, než cokoliv jiného a právě toto může vést k nepříjemným symptomům, jako jsou plyny a křeče. 

4.       Alkohol

Určitě se vám stalo, že jste na večírku vypila pár koktejlů a doma jste „odpadla“ do postele. Víno a pivo zvyšuje hladinu melatoninu, který je známý jako spánkový hormon. Může způsobit potíže s erekcí, orgasmem, ale také že partner dosáhne „konce“ předčasně. 

5.       Máta

Mít svěží mátový dech je sice super při líbání, ale studie ukazují, že máta může zastavit váš chtíč na postelové hrátky. Ani žvýkání mentolové žvýkačky není to nejlepší; při žvýkání totiž polykáte vzduch, který vytváří v těle nepříjemné plyny. 

6.       Sycené nápoje

Držte si odstup od sycených nápojů, které obsahují bublinky. Říhání je to poslední, co chcete dělat během romantické noci. 

7.       Brukvovitá zelenina

Jsou to růžičková kapusta, květák, brokolice a všechny potraviny, které produkují metanový plyn. Pokud se ovšem dáte do jejich vaření, ujistěte se, že jídlo bude správně uvařeno, jinak se nevyhnete nafouklému bříšku. 

8.       Sója

Čím více testosteronu, tím vyšší je vaše sexuální touha. Ale nadměrné množství sóji ve vaší stravě může způsobit hormonální nerovnováhu. Zjistilo se, že muži, kteří konzumují 120 miligramů nebo více sóji denně měli významný pokles testosteronu v těle. Takže vegetariáni, pozor!

 Co byste měli před sexem jíst? Cokoliv s vysokým obsahem zinku (ústřice, dýňová semínka) nebo omega-3, jako jsou ryby a ořechy a samozřejmě i vejce.

Související články