FACESTARSex a vztahy7 způsobů jak přežít a mít fungující vztah na dálku

7 způsobů jak přežít a mít fungující vztah na dálku

Jak si tak proplouváme životem, často se stane, že se z nějakého důvodu (kariéra, stěhování…) musíme vzdát našeho vztahu. Občas se však stane, že potkáme ideálního partnera, který je ochoten ve vztahu pokračovat, a to i navzdory vzdálenosti mezi vámi. Pokud zrovna vy patříte mezi šťastlivce a našli jste podobně odhodlaného partnera, přinášíme vám 7 tipů, které by vám mohli pomoct situaci zvládnout.

Využijte různých způsobů komunikace

Psaní může být zábavné, nicméně existují lepší a zábavnější formy komunikace, díky kterým mezi sebou udržíte potřebnou jiskru. Napište si dopis, pošlete květiny se vzkazem, nechte vaší drahé polovičce vzkaz ve hlasové schránce, zkrátka a dobře, buďte kreativní! Vaší/vašemu partnerce/partnerovi díky těmto maličkostem vykouzlíte úsměv na tváři a o to tu přeci jde ne?

Foťte, natáčejte, sdílejte zážitky…

Ať už se vám povede vyfotit vycházející slunce nebo třeba pohled na oblíbenou kavárnu vaší polovičky, neváhejte a sdílejte spolu tyto zážitky, jak jen to půjde! Tím, že se vzájemně začleníte do vaší denní rutiny si budete alespoň částečně připadat jako, že se jí sami účastníte.

Koukejte na stejné filmy a čtěte stejné knihy

Přejete si abyste se mohli se svojí drahou polovičkou podívat na stejný film? Proč ne? V dnešní době to přece není žádný problém! Zavolejte si na skype, pusťte si třeba film Žraločí tornádo (ano, opravdu to existuje) a užívejte si společný večer i na dálku. Nezáleží na tom, co budete sledovat. Záleží jen na tom, že to budete sledovat spolu.

Zjistěte, jaká máte očekávání

Dalším klíčem ke zdravému vztahu na dálku je pouhé zjištění toho, co od vztahu oba očekáváte. Chtěli byste aby vám partner každé ráno zavolal? Chcete vědět s kým se partner schází? Rádi byste byli neustále v kontaktu? Sedněte si spolu a vyjasněte si odpovědi na tyto otázky. Jejich zodpovězením zjistíte, jakým způsobem uspokojíte potřeby vašeho partnera a předejdete tak zbytečným problémům.

Plánujte si rande dopředu

Nikdo z nás nemůže předpovídat co se v budoucnu stane. Na většinu věci se však můžeme připravit a předejít tak známé „dneska nestíhám, mám moc práce“ výmluvě. Plánujte si tak veškeré návštěvy, hovory, chatování s předstihem a ujistěte se, že si v daný moment ten čas opravdu uděláte. Koneckonců, lidé si vždy udělají čas na to, co je pro ně důležité a díky dodržování vašich závazků vůči vašemu partnerovi bude váš vztah vzkvétat.

Mluvte spolu o budoucnosti

Dlouhodobé vztahy by měly být pouze dočasným řešením. Žádný takový vztah nevydrží do konce života. Proto je důležité spolu mluvit o společné budoucnosti. Mluvte o tom, kde byste spolu chtěli do budoucna žít, za jak dlouho by to mělo být…

Může se vám zdát, že mluvením o budoucnosti se dostanete do jistého nátlaku, ale věřte, že pokud nemáte společný cíl v budoucnosti, váš vztah tím bude trpět v přítomnosti.

Související články