FACESTARSex a vztahy5 způsobů, jak zůstat s exmanželem dobrými přáteli a rodiči. Je to...

5 způsobů, jak zůstat s exmanželem dobrými přáteli a rodiči. Je to možné

.<strong> "<em>Oba chceme mít jistotu, že se k nám dostanou všechny informace</em>," řekla jsem. "<em>Ale máme dvě ledničky a dva diáře, takže bychom opravdu uvítali od všeho dvě kopie</em>."</strong><!–more–>

Učitelka se dívala chvíli na mě, chvíli na něj. Na třídní schůzku jsme přišli spolu. On poznamenal něco vtipného o malých židličkách a já se zasmála. On mi podal formuláře k vyplnění a já si půjčila jeho pero. Naši přátelé zmateně kroutí hlavou. Naše rodina se to snaží brát jako normální věc a na oslavy a dovolené jsme vždycky zvání oba. Partneři, se kterými zrovna jsme, mají problém to pochopit. Není to vždy jednoduché, ale tady je strategie, která mně a mému bývalému muži pomohla zůstat přáteli a spolupracujícími rodiči:
<h3><strong>1. Uvědomte si, že váš vztah stále trvá</strong></h3>
Když skončilo naše manželství, neskončil náš vzájemný vztah. Velmi rychle jsme přišli na to, že ze života toho druhého nezmizíme a budeme stále jeho součástí, protože nás k sobě vážou děti. Když jsme to pochopili, mohli jsme vytvořit jasný scénář: budeme stát bok po boku při promocích, na svatbách i v porodnicích, až budou přicházet na svět naše vnoučata.
<h3><strong>2. Nechte občas věci plavat</strong></h3>
Po letech pitvání každé hlouposti a hašteření nad každým problémem, jsme se naučili jednu z nejtěžších, ale také nejdůležitějších věcí – prostě občas nechat věci, jak jsou. Pak jsme byli schopní si v klidu popovídat o čemkoli, ať už šlo o domlouvání ohledně péče o děti, lékařské záležitosti nebo nevhodnost stravování v řetězcích rychlého občerstvení.
<h3><strong>3. Respektujte rozdíly v rodičovském přístupu</strong></h3>
On už není můj muž. Já už nejsem jeho žena. Ovšem dokud budeme naživu, budeme otec a matka. Mně se nelíbí všechno, co on dělá a on si myslí, že jsem příliš upjatá. Oba se snažíme mít na paměti, že i manželé mají různé rodičovské přístupy a že na tom není nic špatného, pokud mají oba na srdci to nejlepší pro svoje děti.
<h3><strong>4. Ve vztahu k dětem buďte jednotní</strong></h3>
I přes naše odlišné přístupy a metody respektuji jeho pravidla a on respektuje moje. Nedovolíme dětem, aby nás postavily proti sobě a snažíme se být téměř denně v kontaktu.

andand-their-parents-with-crayons-drawing-together-at-home_rkzso-_0Q–751×500.jpg" alt="" width="696" height="463">
<h3><strong>5. Vytvořte nový typ rodiny</strong></h3>
Rozvod se většinou neobejde bez negativních emocí a hádek. Hned na začátku, když jsem svému muži řekla, že se chci rozvést, jsem chtěla, aby rozvod proběhl co nejlépe. On nechtěl, aby naše děti doplácely na naše problémy. Oba jsme tyto cíle měli na zřeteli a rozhodli se vytvořit nový typ rodiny. Svým přátelům říkám, že naše rodina není rozbitá. Jen jsme si to uspořádali jinak.

Tyle rady nebudou fungovat v každé situaci. Někteří mí přátelé prošli strašnými rozvody s partnery, kteří nebyli psychicky v pořádku, někdy dokonce museli utéci od násilnického partnera. Nicméně často může mít pozitivní přístup k rozdělení velmi dobrý vliv na děti. A také na náš vlastní život. Jsem ráda, že necítím žádný vztek ani nepřátelství. Jsem ráda, že mého bývalého muže stále zajímá, jak se mám. A ještě raději jsem, že jsme byli schopni ukončit toxické manželství a navázat dlouhotrvající přátelství..

Související články