FACESTARBydleníVemte to o Vánocích od podlahy. Poradíme jakou vybrat

Vemte to o Vánocích od podlahy. Poradíme jakou vybrat

Přemýšlíte již delší dobu nad tím, že potřebujete novou podlahu do interiéru, přestaňte otálet a začněte jednat. Blíží se proslulý svátek všech milovníků slev, Black Friday. U některých prodejců tento týden můžete nakoupit vybrané podlahové krytiny za hubičku a mít tak novou podlahu ještě před Vánoci. Podívejte sami.

Dříve, než se však pustíte do nakupování, je třeba mít jasno v tom, po jaké podlaze vlastně toužíte. To se odvíjí od kritérií, jako je odolnost, životnost, praktičnost, pořizovací cena a samozřejmě náročnost na údržbu. Zatímco do ložnice či do obývacího pokoje jsou kromě dalších podlahových krytin vhodné i celoplošné koberce, do kuchyně se naopak nehodí. Konkrétní podlahu tedy vybírejte dle umístění a dále dle požadovaných vlastností.

Mezi oblíbené materiály při pokládání podlahy patří v posledních letech dřevo, laminát, PVC a vinyl. Naopak méně populární jsou v současnosti podlahy z korku, a to hlavně kvůli svému nereprezentativnímu vzhledu. A jaké vlastnosti mají výše zmíněné podlahové krytiny?

Dřevěné a laminátové podlahy

Podlaha ze dřeva s sebou nese hned několik pozitiv, a to zejména dlouhou životnost, odolnost, pevnost, stálost a jejich snadnou údržbu. Zároveň dřevěné podlahy vykazují kvalitní tepelně-izolační vlastnosti a na rozdíl od jiných materiálů na sobě nezadržují prach, proto se jedná o vhodnou krytinu pro alergiky.

Jak jsme zjistili, mezi nevýhody ovšem patří vyšší pořizovací cena a riziko mechanického poškození. Důležité je si také uvědomit, že dřevo je živý materiál a může tak různě reagovat na teplotní výkyvy a vlhkost.

Laminátová podlaha se poté skládá z několika vrstev na bázi dřeva a pokládá se jedině plovoucím způsobem, proto jsou tyto dva pojmy často zaměňovány. Mezi kladné vlastnosti laminátové podlahy nesporně patří rychlá montáž, přijatelná cena, snadná údržba a pestrá škála designu. Naopak jednoznačně největší nevýhodou jsou špatné zvukově izolační vlastnosti. Není proto dobré laminátové podlahy pořizovat například do panelových domů nebo kamkoli, kde hrozí, že sousedé pod vámi uslyší každý drobek padat na zem.

PVC a vinylové podlahy

Naopak moderní PVC a vinylové podlahy jsou mezi lidmi čím dál oblíbenější, a to zejména díky dobré odolnosti, dlouhé životnosti, snadné údržbě a pestré škále dekorů, ze kterých lze vybírat. Tyto krytiny jsou zároveň vhodné prakticky do všech místností včetně kuchyně nebo třeba i koupelny. U PVC a vinylu jsou ovšem kladeny jisté nároky na podkladový povrch, a tak není od věci využít služeb profesionální pokládky na tu se specializuje společnost Koberce Trend.

Tento týden navíc na e-shopu a v kamenných prodejnách probíhá zmiňovaný Black Friday, a tak lze vybrané PVC pořídit se slevou až 60 %. Akce probíhá od pátku 23. listopadu do pondělí 26. listopadu. Tak naco ještě čekáte?

 

Související články