FACESTARBydleníZaručené tipy, jak začít den bez stresu a být víc kreativní

Zaručené tipy, jak začít den bez stresu a být víc kreativní

Pár slunečných dnů z tohoto měsíce vlily do žil tolik očekávaný optimismus a většina lidí se již naladila na letní notu. Netrpělivě teď vyhlíží vyšší teploty, zelenající se přírodu a delší dny a kratší noci. Na jaro si ale ještě chvilku počkáme, jako tomu je ostatně každý rok. Co ale s těmi posledními zimními dny a týdny?

Přestože je únor nejkratším měsícem v roce, je zároveň i tím nejdepresivnějším. Důvodem je právě dlouhotrvající zima. Lidé se dovedou horko těžko zabavit a tráví většinu času doma. Překonání frustrace je přitom na dosah ruky. Většinou stačí zaměstnat hlavu a ruce nějakou kreativní činností, která dovolí vyjádřit své myšlenky a nápady a díky ní popustíme uzdu fantazii.

Za tímto účelem se lidé nezřídka obrací k malování, které je považováno za základ kreativní tvorby. Na plátno lze přenést své nejniternější pocity a obavy. Jak k tomu ale přistupovat, pokud jste nikdy nemalovali? Postavíte-li se před stojan a začnete jen tak z hlavy něco črtat, často to může končit ještě větší frustrací. Ať už z nepovedeného výsledku nebo z uvědomění si, že vlastně nevíte co nakreslit.

Ideální je si tak například zapisovat nebo jinak zaznamenávat nejrůznější pohledy, které vás zaujmou a ty se následně snažit nakreslit. Může to být oblíbený výhled z mostu, přes který chodíte do práce. Může to být pohled z okna, který vám každé ráno bere dech. Nebo pohled na krajinu z místa, kam se rádi vracíte na dovolenou. Zkuste zapátrat ve fotografiích nebo fotku pořiďte na mobil a pokuste se následně svůj nápad zrealizovat. Kreslit můžete i osoby nebo zvířata a samozřejmě i různá zátiší v interiéru. Pokud jste nikdy nic nemalovali, předlohu budete potřebovat.

Samotný projekt vymýšlení a následné realizace vás na pár dnů zaměstná. A že se bojíte, že jste si vzali moc velké sousto? Jestli vás kreslení jako kreativní činnost láká, zkuste si v okolí bydliště nebo práce najít kurzy pro začátečníky, které vás provedou prvními malířskými krůčky. Potřebnou výbavu pak pořídíte v e-shopu pro kreativce Idea Creative.

Malování ovšem není jedinou možností jak strávit volné zimní chvilky kreativně. Můžete si také zkusit jiné tvoření jako například výrobu nejrůznějších jarních dekorací. Hitem jsou například zarámované sušené květiny. Pořiďte si jednoduchý dřevěný rámeček, který bude ladit s barvou nábytku v místnosti a v květinářství pořiďte pár druhů lučního kvítí. To následně usušte a vylistujte například v knize, kterou zatížíte něčím těžkým. Kvítky pak umístěte mezi dvě skla, a to buď náhodně nebo do nějakého obrazce. Takto zarámované květiny můžete i někomu věnovat jako dárek, čeká nás například Mezinárodní den žen.

Tvořit můžete i různě zdobené vázy nebo květináče a co nikdy nezklame jsou nejrůznější svíčky. Jejich výroba se pomalu ale jistě vkrádá do spousty domácností a potřebné propriety lze poměrně jednoduše sehnat. Netroufáte-li si na celou svíčku, zkuste alespoň vytvořit svícny, a to například ze starých zavařovacích skleniček. Do nich pak umístíte čajové svíčky a máte hotovo.

Ať už se rozhodnete pro cokoli, nenechte se v tyto poslední zimní týdny rozhodit a těšte se na jaro, které tu máme co nevidět. Optimismus v žilách zaručen.

Související články