Test SodaStream: Vychutnejte si oblíbené příchutě PepsiCo u vás doma

Kdykoli dostanete chuť na PEPSI i PEPSI MAX, limonádu nebo sodovku, můžete ji mít. Stačí si pořídit domácí výrobník. Kolik stojí litr nápoje a jak se s přístrojem pracuje? Otestovali jsme to v redakci.

Mnozí z nás si jistě pamatují sifonové lahve, v 80. letech byly velkým hitem. Domácí výrobníky perlivé vody jsou zpět na výsluní. Hitem letošního léta se stal systém SodaStream. Navíc pomůžete přírodě: Výroba nápoje v domácím výrobníku zanechává až 100x menší dopad na životní prostředí, než limonády v lahvích. 

Jak Sodastream funguje?

S výrobníkem perlivé vody SodaStream SPIRIT ONE TOUCH připravíte bublinky během krátké chvíle. Její výroba je tichá a nebude nikoho rušit ani po ránu. Navíc je velmi úsporná, náklady na 1 litr chutného perlivého nápoje začínají na pouhých 2,57 Kč. Vodou naplněnou láhev nacvaknete na přístroj a ze tří tlačítek, které se nachází v horní části si vyberete požadovanou perlivost. Tři nastavitelné režimy umožňují přípravu jemně perlivé, středně či silně perlivé vody. Stačí pouze zmáčknout tlačítko, o vše ostatní se systém řízený elektronikou sám postará.

Hotový perlivý nápoj si poté snadno zpestříte přidáním citrusových plodů, máty nebo jiných ingrediencí a ledem. V balení najdete výrobník sody, láhev, adaptér a bombičku CO2, která má kapacitu až na 80 litrů sodovky. SodaStream bombičku s CO2 plynem, lze po vyčerpání plynu jednoduše vyměnit za plnou na více než 3 000 autorizovaných místech po celé ČR, včetně dovážkových služeb potravin Rohlík.cz a Košík.cz.

Lahev na perlivou vodu (0,9 l) je opakovatelně použitelná a praktická na cesty, navíc je vyrobena z plastu bez přidaných škodlivých BPA látek a je tlaku odolná. Námi testovaný model výrobníku SPIRIT ONE TOUCH je vylepšen v podobě jednoduchého zacvaknutí láhve, oproti dřívějšímu způsobu šroubování. 

Originální chuť PEPSI

Vlastní perlivou vodu nebo oblíbenou limonádu PEPSI si teď můžete připravit třeba každý den. SodaStream ve spolupráci s PepsiCo uvedl na trh nové příchutě Pepsi, Pepsi Max, 7 up, 7 up Free, Mirinda a Mirinda Free. Příchutě jsou ve 440 ml lahvičkách s dávkovacím víčkem a ke koncentrátu stačí přidat čerstvě naperlenou vodu a originální chuť PEPSI máte připravenou raz-dva.

My jsme vyzkoušeli všechny uvedené příchutě a můžete potvrdit, že si je zamilujete. Výhodou je, že stačí opravdu naperlit vodu a přidat doporučené množství sirupu do vody a limonáda je hotová. Příchuť PEPSI MAX ve 100 ml obsahuje 11,58 mg kofeinu a pouze 0,1 g cukru. Vyrobená je podle unikátní receptury v koncentrovaném stavu a po přidání do perlivé vody si jednoduše připravíte váš oblíbený nápoj. Koncentrát o objemu 440 ml vám vystačí na výrobu až 9 litrů nápoje při doporučeném poměru ředění 1 díl koncentrátu na 19 dílů perlivé vody.

Stačí nalít vodu do lahve, nechat vychladit v ledničce na 4-6 °C, vložit lahev do výrobníku SodaStream a vyrobit perlivou vodu. Do lahve přidáte příchuť SodaStream dle odměrky a zavřenou lahev opatrně promícháte. Pak už můžete nápoj servírovat a vychutnat si jeho báječnou chuť. Navíc light verze příchutí neobsahují téměř žádné kalorie, takže si je můžete dopřát opravdu s chutí bez pocitu viny.

Sirupy jsou podle výrobce bez konzervantů, umělých barviv a umělých přísad.