FACESTARBydleníSoutěž ukončena! Chraňte se před zloději: prevence a kamerový systém vám pomohou

Soutěž ukončena! Chraňte se před zloději: prevence a kamerový systém vám pomohou

Jistě i vy máte rádi svou chalupu a nechcete v ní mít nevítané hosty, nebo rádi spíte v bezpečí a na dovolené se nechcete trápit tím, zda vám někdo nevykradl dům. Jak se říká, bezpečnost především, a tak byste na ni měli myslet i vy.

Prevence je nutností

Na chatách a chalupách byste v době vaší delší nepřítomnosti neměli nechávat na obdiv nic, co by mohlo zloděje lákat, třeba drobné elektronické spotřebiče. To platí především v zimních měsících, které jsou pro zloděje v případě chalup rájem. A neuklizené nářadí povalující se kolem domu, jako např. sekera, nebo lehce dostupný žebřík jim také často pomohou. Stejně tak byste neměli do širokého okolí vyvolávat, že odjíždíte na měsíc na Bahamy na dovolenou a dům bude prázdný. Takové zprávy jsou pro zloděje lákadlem.

Kvalitní zámky a kamery vás ochrání

Kvalitní zámky na dveřích by pro vás měly být samozřejmostí, tady opravdu nešetřete. Bývají označeny tzv. pyramidou bezpečnosti, která vám napoví, jak neodbytný zámek opravdu je. Zlodějům znesnadní cestu, ale nepřivolají vás. Moderní alarmy a monitorovací systémy zlodějíčky nejen často odradí, ale především zajistí, že se o případném problému rychle dozvíte. Instalace bezpečnostních kamer je totiž jedním nejefektivnějších způsobů, kterým své nemovitosti můžete chránit. Na trhu je velká nabídka a zvolit fungující systém není tak složité, jak by se první pohled mohlo zdát. Stačí zvážit několik základních parametrů a případně se spojit se zkušeným odborníkem, který doporučí správné produkty. A pamatovat na to, že základním funkčním bodem je správné rozmístění kamer.

Pomoci mohou i sousedé

Pokud máte dobré sousedské vztahy a odjíždíte třeba na dovolenou, požádejte sousedy, aby vás dům či chalupu po očku monitorovali. Zloději vybranou nemovitost často několik dnů sledují a zájem sousedů jim to rozhodně neulehčí. Zvážit byste měli i dobrou pojistku, která následně pomůže případné škody minimalizovat. Ale tam vám bohužel nenahradí způsobené starosti. A tak raději zvolte dobrý bezpečnostní systém!

Vyhrajte zabezpečení v hodnotě 15 000!

Pokud jste pozorně sledovali náš seriál na téma zabezpečení majetku kamerovými systémy, nebude pro vás sestavit odpověď na soutěžní otázku nijak složitá. A pokud jste je nečetli, podívejte se na ně, všechny je najdete v našem archivu a ta trocha času za možnost vyhrát kamerovou AHD sestavu od Relicam jistě stojí.

Soutěžní otázka: IP a analogový kamerový systém se liší:

  1. Velikostí kamer a úhly záběru
  2. Typem spojení mezi kamerami a samotným rekordérem
  3. Možnostmi spojení přes televizi, počítač či telefon

A co můžete vyhrát? 3 x základní dvou-kamerová AHD sestava Relicam v hodnotě cca 5600 Kč od společnosti 4isp.

Každá sestava obsahuje: 2 ks venkovních AHD kamer pracujících v HD rozlišení (720P. 1280*720 pix) s objektivem 2,8 mm (úhel záběru 83°), rozlišení obličeje na 4m, IR přísvitem 20-30m; PLUS rekordér pro max. 4 AHD kamery s rozlišením do 720P, s možností připojení SATA disku do kapacity 4TB, s možností sledování obrazu i záznamu přes připojený monitor/TV a po síti LAN nebo z internetu na PC (Windows + IE) a mobilních zařízení (Android a IOS, aplikace Reliview nebo Smart Meye, Smart Meye Lite). Sestava obsahuje i dva napájecí zdroje pro kamery a dva 10m kabely na propojení kamer s rekordérem a napájením.

Související články