FACESTARCestováníSbalte si kufry: Dovolená po Evropě na poslední chvíli pro ty, co...

Sbalte si kufry: Dovolená po Evropě na poslední chvíli pro ty, co se bojí létat!

.<strong>V pěti evropských městech bez strachu z létání, front na letišti a ještě k tomu jen za 99 eur? To můžete stihnout do konce prázdnin. Ať už s partnerem, rodinou, kamarády nebo singl. Stačí sbalit kufr nasednout do autobusu a těšit se na úžasné zážitky.</strong><!–more–>

Stále ještě čekáte na akční nabídky last minute dovolené, která nezatíží váš bankovní účet? Autobusový dopravce FlixBus pro vás nachystal <a href="http://icm-tracking.meltwater.com/link.php?DynEngagement=true&H=HntimpDLySs5oRWDOt8SOzR3Hp8fSLLgNnk6DD5csIhQHp9s4aTv0eX5UoQrEN4GCBkvDkmKbi9I2b%2FHzWYJFwzGcECMr%2FJQnuG1JQz6F3MUeO3Gd8DgzQ%3D%3D&G=0&R=https%3A%2F%2Finterflix.flixbus.com%2F&I=20180731074103.0000000396e5%40mail6-101-usnbn1&X=MHwxMDQ2NzU4OjViNjAxMTQ3OGUxMWVhMDk1NWYwZDVjZTs%3D&S=yJ97JSZz4DetpQUvEOJmangXZzye_cDMkx71CMvIQnw">jízdenku InterFlix</a>, se kterou se dostanete do libovolných pěti evropských měst z nabídky více než 1700 destinací, kam dopravce jezdí.

Za 99 eur můžete obdivovat historickou architekturu, dechberoucí scenérie, okusit rušný noční život nebo klidné jihoevropské pláže, zkrátka cokoliv, co Evropa nabízí. A to vše v rámci jednoho výletu. Možnosti jsou nekonečné, protože společnost nabízí i trasu Ultimate Summer 2018 InterFlix, která začíná v<strong> </strong><strong>Praze a pokračuje přes Mnichov, Florencii, Marseille do  Barcelona. Celou Evropu tak můžete projet za cenu, za kterou byste se tam nedostali autem ani letadlem.</strong>

<span style="color: #ff0000;">Cestovní kancelář v telefonu</span>

<span style="color: #ff0000;">Autobusový dopravce na svých stránkách nabízí také mobilní aplikaci, která vám zaručí, abyste prostřednictvím svého smartphonu či tabletu zůstali vždy v obraze a s pohodlí si objednali požadovaný spoj.</span> 
<h3><strong>Praha: Město, kde se minulost snoubí s přítomností</strong></h3>
Svůj nezapomenutelný roadtrip můžete začít v našem hlavním městě známém jako Praha stověžatá. Říká se jí tak podle mnoha krásných věží, které dotvářejí panoramata města v gotickém, barokním, renesančním a secesním architektonickém stylu.

and<img class="size-wcbig wp-image-24660" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2018/08/czech-republic-3554610_1280-800×529.jpg" alt="" width="696" height="460"> Procházka podél starých hradeb vám nabídne pohled na Prahu z úplně jiné perspektivy.

<strong>Tip na výlet: </strong>Užijte si překrásné výhledy a městské legendy na hradě Vyšehrad. Chcete-li si po návštěvě nejznámějších turistických lokalit užít Prahu jako místní, investujte několik hodin do návštěvy Vyšehradu na druhé straně řeky Vltavy. Procházka podél starých hradeb vám nabídne pohled na Prahu z úplně jiné perspektivy. Nezapomeňte navštívit Staré purkrabství, gotický sklep a během letních měsíců divadelní představení v amfiteátru.
<h3><strong>Mnichov: Více než jen pivo a klobásy</strong></h3>
<strong>Vzdálenost od Prahy: 384 km</strong>

Hlavní město Bavorska je často zobrazováno jako tradiční německé město, kde lidé oblékají tradiční oděvy, jako jsou lederhosen a dirndl, a současně nosí tupláky piva. Abychom byli upřímní, zase tolik se to od reality neliší – zvlášť pokud Mnichov navštívíte během světově proslulého pivního festivalu Oktoberfest.

Jak už ale bylo řečeno, Mnichov ale nabízí víc než jen výběr z nejlepších německých piv a klobás. První zastávkou na našem seznamu je krásná Englischer Garten (Anglická zahrada), která je větší než londýnský Hyde Park i Central Park v New Yorku. Ať už se projdete zelenou krajinou, nakrmíte husy, budete se opalovat nebo si užijete japonský čajový obřad, jistě najdete mnoho způsobů, jak si v tomto nádherném parku odpočinout.

and<img class="size-wcbig wp-image-24662" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2018/08/munich-munchen-800×533.jpg" alt="" width="696" height="464"> V samém centru Mnichova se nudit rozhodně nebudete.

V samém centru Mnichova se nudit rozhodně nebudete. Za návštěvu stojí trh ve Viktualienmarktu, ktery se koná každý den, barokní zámek Nymphenburg nebo slavné hodiny Glockenspiel, které odbíjejí na radniční věži v 11:00, 12:00 a 17:00 hodin.

<strong>Tip redakce na výlet: </strong>Zasurfujte si na říčce Eisbach. Celoroční surfování v centru Mnichova – ano, to opravdu existuje! Na jižním konci Anglické zahrady najdete stojatou vlnu, kam míří surfeři profesionálové i návštěvníci.
<h3><strong>Florencie: Místo zrození renesance i tajemství (z) hovězího</strong></h3>
<strong>Vzdálenost od Prahy: 1033 km</strong>

Po cestě z Mnichova ve 22:00 si můžete odpočinout v nočním <u><a href="http://icm-tracking.meltwater.com/link.php?DynEngagement=true&H=HntimpDLySs5oRWDOt8SOzR3Hp8fSLLgNnk6DD5csIhQHp9s4aTv0eX5UoQrEN4GCBkvDkmKbi9I2b%2FHzWYJFwzGcECMr%2FJQnuG1JQz6F3MUeO3Gd8DgzQ%3D%3D&G=0&R=http%3A%2F%2Fwww.flixbus.cz&I=20180731074103.0000000396e5%40mail6-101-usnbn1&X=MHwxMDQ2NzU4OjViNjAxMTQ3OGUxMWVhMDk1NWYwZDVjZTs%3D&S=xw4-bfT60EERrpcdYHxxUTZP1I0nay-s0Y-lIaV-N3Y">FlixBusu</a></u> a následující ráno si už objednáte espresso v samém srdci Florencie. Toto oslnivé město, kolébka renesance, bylo domovem některých z nejznámějších umělců v historii, včetně Leonarda Da Vinciho, Botticelliho a Michelangela, jejichž mistrovská díla najdete v Uffizi i dalších světově proslulých galeriích roztroušených po celé Florencii.

Procházka po Florencii je jako obdivovat pohlednici: každý obrázek o něčem vypovídá. Od mostu Ponte Vecchio, úžasně inspirativní florentské katedrály Santa Maria del Fiore až po divoké pouliční umění, lemující dlážděné uličky města. Na nedostatek příležitostí k fotografování si rozhodně nebudete stěžovat.

and<img class="wp-image-24667 size-wcbig" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2018/08/rsz_pr_florence-1-800×533.jpg" alt="Procházka po Florencii je jako obdivovat pohlednici: každý obrázek o něčem vypovídá." width="696" height="464"> Procházka po Florencii je jako obdivovat pohlednici: každý obrázek o něčem vypovídá.

<strong>Tip redakce na výlet: </strong>Perfektní „Fiorentina“. Stejně jako ve všech italských měst, i Florencie má své vlastní kulinářské tajemství. Zatímco většina lidí si s Itálií spojuje pizzu a těstoviny, na tradiční florentské večeři má své čestné místo hovězí „Bistecca alla Fiorentina“. Ochutnejte toto i další tradiční pokrmy včetně chutných lanýžů v restauraci I'Tuscani 4.
<h3><strong>Marseille: Starověká a nezkrotně mladá současně</strong></h3>
<strong>Vzdálenost od Prahy: 1399 km</strong>

Na své cestě se přesuňte k moři, abyste nasáli trochu středomořského ovzduší. Zveme vás do do druhého největšího francouzského města Marseille. Domov pulzujícího Vieux Port (starého přístavu), město Marseille bylo založeno už roku 600 př.n.l., a oplývá historií, která (stejně jako u mnoha přístavních měst) byla spojena s příběhy o drzosti a zločinu. Dnes je toto město centrem kultury, hipster gastronomie, stylových butiků a v roce 2013 bylo vyhlášeno Evropským hlavním městem kultury.

Nenechte si ujít nově otevřené muzeum MuCEM i výhledy na město, nebo se vydejte do čtvrti Cours Julien navštívit skvělé bary a okusit pozdní noční chuťovky včetně místní kulinářské speciality bouillabaisse, polévky z mořských plodů.

and<img class="size-wcbig wp-image-24659" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2018/08/marseille-1334093_1280-800×533.jpg" alt="" width="696" height="464"> Domov pulzujícího Vieux Port (starého přístavu), město Marseille bylo založeno už roku 600 př.n.l., a oplývá historií, která (stejně jako u mnoha přístavních měst) byla spojena s příběhy o drzosti a zločinu.

<strong>Tip redakce na výlet: </strong>Jednodenní výlet do Les Calanques. Nedaleko z Marseille objevíte oázu ozdobenou borovicemi o rozloze 85 km2 nazývánou Parc National des Calanques. Během jediného dne si v tomto parku můžete užít slunění, plavbu lodí, pěší turistiku a ocenit nesčetné přírodní krásy.
<h3><strong>Barcelona: Něco pro každého a slunce na dosah</strong></h3>
<strong>Vzdálenost od Prahy: 1726 km</strong>

Toto velkolepé španělské město rozhodně má co nabídnout: secesní architekturu, pláže, večírky, nakupování a mnoho dalšího! Ohromující kostel Sagrada Família katalánského architekta Antoni Gaudiho a další modernistické památky vytvářejí barevné panorama města. Kostel je jedním z devíti kulturních památek UNESCO v Barceloně, seznam zahrnuje také excentrickou architekturu Parku Guell a budovu Casa Milà.

Další požitky pro vaše smysly nabídnou Parc de la Ciutadella, Parc de Joan Miró a hrad Montjuic s kouzelným výhledem na město. Barcelona je jedním z cyklisticky nejpřívětivějších evropských měst. Na kole se tak v pohodě dostanete z předměstí až do samého centra města.

and<img class="size-wcbig wp-image-24658" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2018/08/cities-366618_1280-800×533.jpg" alt="" width="696" height="464"> Barcelona je jedním z cyklisticky nejpřívětivějších evropských měst.

<strong>Tip redakce na výlet: </strong>Bezplatný výhled ze střechy Las Arenas. Vyjděte na střechu nákupního centra Las Arenas na náměstí Plaza de España, kde se vám naskytne neuvěřitelný (a zdarma) výhled na krásy města. Můžete také využít příležitost k nakupování dárků a poté se osvěžit nápojem a lahodným jídlem na terase B Hotelu hned vedle.

Teď už je jenom na Vás, kam se vydáte. Přejeme pohodovou dovolenou a krásné léto.

 .

Související články