FACESTARCestováníDokonalé Jižní Tyrolsko: Jistota slunce a kvalitního sněhu

Dokonalé Jižní Tyrolsko: Jistota slunce a kvalitního sněhu

Ráno se probudíte a už jen letmý pohled z okna vám slibuje báječnou lyžovačku. Kde? No přece v nedalekém Jižním Tyrolsku! Pokud si pro svoji zimní dovolenou vyberete ubytování na jedné z farem Roter Hahn, pohoda a skvělé lyžařské zážitky vás určitě neminou! Úžasná příroda, dostatek sněhu, téměř 300 slunečných dní roce a známá pohostinnost místních farmářů. To je nepřekonatelné Jižní Tyrolsko.  

Farmy ve sdružení Roter Hahn, které kromě své běžné zemědělské činnosti nabízejí kvalitní ubytování v pohodlných apartmánech, se nacházejí poblíž známých lyžařských středisek i na samotách, uprostřed poklidné přírody mezi horskými velikány. Představíme vám tři okouzlující místa, na kterých si užijete skvělou zimní dovolenou a kde se o vás báječně postarají, stačí si jen vybrat!

Hurá na běžky!

Milovníkům jízdy na běžkách doporučujeme ubytování na farmě Bäckerhof v obci Welsberg-Taisten, která se nachází přímo na úpatí údolí Gsieser Tal. Rozsáhlá síť běžeckých tratí v údolí a bezprostřední blízkost regionu Kronplatz a Hochpustertal je příslibem kvalitní lyžařské dovolené. Nadmořská výška údolí začíná na 1 191 metrech nadmořské výšky a dosahuje až k 2 837 metrům. O běžecké trasy se zde zodpovědně stará sdružení Dolomiti Nordicski. Pokud by vás přestala bavit jízda na běžkách, můžete využít spolehlivé vlakové spojení „Ski Pusterl Expres“, kterým se dopravíte na blízký Kronplatz a Helm.  

 Hurá na běžky přímo ze svého apartmánu © Roter Hahn, Frieder Blickle Suedtirol, Gsieser Tal,

Nebo na Sjezdovky?

Ubytování přímo u lyžařského areálu má své kouzlo! Vyzkoušet to můžete díky ubytování na farmě Kinigerhof v Sexten. Nově zrekonstruovaný historický statek stojí na klidném místě uprostřed přírody Sextenských Dolomit. Lyžáky můžete nazout už ve dveřích apartmánu a rovnou najet na sjezdovku vedoucí do areálu Helm. Místo je vhodné také pro fanoušky skialpinismu a běžkaře. A co víc? Rodina Stabingerových, která tuto farmu vede, zde provozuje také Hofschank. V něm nabízí jak vlastní víno, které je také nositelem certifikátu kvality Roter Hahn, tak regionální pochoutky. Strávit den na lyžích a večer si užít jihotyrolské pohostinnosti v místím Hofschanku, co víc si přát?

Třetí jihotyrolská farma ze sdružení Roter Hahn, kterou vám chceme představit,  Bacherhof, leží v jednom z bočních údolí Eisacktal v obci Lüsen. Nachází se v nadmořské výšce 1.200 nadmořských metrů, pouhých 100 metrů od vstupu do lyžařského areálu. Pohodlné ubytování v nově vybudovaných prostorných apartmánech zde poskytuje rodina Malfertheinerových. Počítají s návštěvou celých rodin, takže vybavení pro malé děti je zde samozřejmostí.

Kdyby na námi doporučovaných místech měli už obsazeno, nevzdávejte to! Jihotyrolské sdružení Roter Hahn propojuje téměř 1 600 farem, které nabízejí turistům možnost strávit aktivní dovolenou v malebném prostředí Jižního Tyrolska, slunném regionu v italských Alp. Při vyhledávání ideálního ubytování pro zimní dovolenou se můžete orientovat například podle ukazatele vzdálenosti ubytování k běžecké stopě, sáňkařské dráze, sjezdovkám či k zastávce autobusu. Farmy Roter Hahn jsou známé vynikající domácí gastronomií, výjimečnou pohostinností a vzornou péčí o hosty. Návštěvníci jsou zde spokojeni a rádi se vracejí.

Související články