FACESTARBydleníPovlečení nikdy nezklame: Poradíme, jak vybrat to pravé.

Povlečení nikdy nezklame: Poradíme, jak vybrat to pravé.

.<strong>Vybrat povlečení, to není taková hračka, jak to může na první pohled vypadat. Velkou chybou je vybírat ho jen podle vzoru. Samozřejmě, povlečení musí ladit, ale zkuste se zaměřit i na materiál, ze kterého je vyrobené. Specialisté ze společnosti SCANquilt poradí, jak vybrat správně a nespálit se.</strong>
<h4><!–more–></h4>
<h4><strong>Dotaz: <em>Jaké materiály jsou nyní trendy?</em></strong></h4>
<strong><a href="https://www.scanquilt.cz/povleceni">Povlečení</a></strong> stejně jako oblečení podléhá sezóně i módním vlivům. Vybírat je můžete podle ročního období, i podle toho, co je příjemné pro vaše tělo bez ohledu na módní trendy.

Během roku volte materiály zejména s ohledem na teplotu v interiéru, protože někdo má třeba v zimě v bytě tepleji než na jaře a na podzim.

Jednoznačně ale můžeme říci, že vítězí snadná údržba používaných materiálů, tedy úpravy, které zajistí, že po vyprání nemusíme povlečení žehlit a přesto vypadá krásně. Právě proto budeme mít více času pro rodinu, cestování i koníčky.

Tyto vlastnosti, tedy pohodlí a eleganci společně s nenáročnou údržbou, splňuje například povlečení Satén Plus s nežehlivou úpravou, měkké a poddajné úpletové povlečení Jersey nebo praktický krep. Obdobné vlastnosti má i hřejivý bavlněný flanel a velur, či povlečení z mikrovlákna.
<h4><strong>Dotaz: <em>Jaké povlečení je vhodné pro děti?</em></strong></h4>
Nejvyhledávanějším <strong><a href="https://www.scanquilt.cz/pro-deti/detske-povleceni">povlečením</a></strong> maminek je stále 100% bavlna v běžném plátně s veselými potisky a v pestrých barvách. Zpříjemní dětem usínání a je hezkou i praktickou součástí v pokojíčku našich nejmenších. Zvolené materiály musí být příjemné na omak, aby nedráždily jemnou dětskou pokožku. Dbejte na to, aby se prádlo pralo v dostatečném množství vody, aby prací prášek nezůstal v povlečení, což by jemnou pokožku mohlo dráždit.

and<img class="size-medium wp-image-23319" src="https://www.facestar.online/wp-content/uploads/2018/04/ota-2_POVLEČENÍ-KLASIK-1825-1-165×300.jpg" alt="Pokud vybíráte povlečení s potiskem, odborníci radí si ho vyzkoušet v prstech." width="165" height="300"> Pokud vybíráte povlečení s potiskem, odborníci radí si ho vyzkoušet v prstech.

Novinkou je v dětském sortimentu jemný úpletový Jersey, který je příjemný k dětské pokožce, doslova ji pohladí. Pro teenagery, kteří si povlečení již vybírají sami,  je jednou z důležitých podmínek při výběru zajímavý vzor, což splňuje například povlečení Design. Pokud vybíráte povlečení s potiskem, odborníci radí si ho vyzkoušet v prstech. Potisk, který je na omak příliš tvrdý bude blednout a při praní se bude ničit.
<h4><strong>Dotaz: <em>Které povlečení patří mezi nejluxusnější?</em></strong></h4>
Luxus v podobě jemných a příjemných splývavých materiálů by si měl někdy dopřát každý z nás. Při výběru zkuste vybrat hustě tkané materiály z jemných přízí, ať již se jedná o hladké atlasové tkaniny z dlouhovlákné bavlny Satén Plus či Satén Design nebo hustě tkaná plátna Fino Design.

and<img class="size-medium wp-image-23320" src="https://www.facestar.online/wp-content/uploads/2018/04/ota-3_POVLEČENÍ-ART-JERSEY-5762-6-1-293×300.jpg" alt="Při výběru luxusního povlečení se nebojte nižší gramáže. Mnohé jemné bavlné povlečení je tenké avšak odolné, naopak z těch vysokogramážových nekvalitních často lezou nitě. " width="293" height="300"> Při výběru luxusního povlečení se nebojte nižší gramáže. Mnohé jemné bavlné povlečení je tenké avšak odolné, naopak z těch vysokogramážových nekvalitních často lezou nitě.

Mezi vyhledávané novinky v posledním roce patří povlečení <strong><a href="https://www.scanquilt.cz/povleceni/jersey">Jersey</a></strong>, především pro svůj charakter splývavého úpletu, hebkého na omak. Vyrábí se z jemné bavlněné pleteniny z dlouhovlákných česaných přízí. Během používání se nemačká a po vyprání nevyžaduje žehlení. Kdo má rád klasiku,volí stále oblíbené a luxusní vytkávané damašky Elegant.

Při výběru luxusního povlečení se nebojte nižší gramáže. Mnohé jemné bavlné povlečení je tenké avšak odolné, naopak z těch vysokogramážových nekvalitních často lezou nitě. Důležité je opět vyzkoušet si látku na omak a dát na svůj úsudek.
<h4><strong>Dotaz: <em>Na trhu je velké množství druhů ale jak jednotlivé materiály udržovat?</em></strong></h4>
Před prvním použitím doporučujeme nové ložní <strong><a href="https://www.scanquilt.cz/">povlečení</a></strong> vyprat po rubu na teplotu 60 °C a použít vyzkoušený prášek bez bělících přísad, aby zbytečně nerozpouštěl barvy na povlečení. Při praní používejte jen malé množství pracího prášku, přibližně třetinu běžné dávky, aby prášek ve tkanině nezůstal a zbytečně nám nedráždil pokožku a nastavte program s dlouhým mácháním.

Pokud povlečení po vyprání hezky vypnete, nebudete jej muset ani žehlit.

 

 .

Související články