FACESTARCestováníPortugalsko vyhrálo již podruhé, jako nejlepší destinace světa

Portugalsko vyhrálo již podruhé, jako nejlepší destinace světa

.<strong>Portugalsko je velkým vítězem světového kola World Travel Awards, neboť si odnáší nejprestižnější ocenění. Stalo se Nejlepší turistickou destinací světa pro rok 2017.</strong><!–more–>

K slavnostnímu vyhlášení vítězů došlo v Phu Quoc ve Vietnamu v prosinci. A Portugalsko zvítězilo. <strong>Dokonce jako vůbec první evropská země</strong>. Porazilo tak takové protikandidáty jako Brazílii, Řecko, Maledivy, USA, Maroko, Vietnam nebo třeba Španělsko.

<em>„Neopakovatelný moment pro Portugalsko,”</em> prohlásila Statní tajemnice pro cestovní ruch Portugalska, Ana Mendes Godinho, když přebírala cenu. <em>„Toto vítězství představuje ocenění letité práce všech, kteří jsou v Portugalsku s cestovním ruchem spojeni. Znamená pro nás také uznání, že máme krásnou zemi. Autentickou, inovátorskou, která se znovu našla. Že žijeme v zemi s rozmanitou krajinou, která nabízí nepřeberné množství cestovatelských zážitků. Jsme zemí, kde se prolíná kosmopolitismus s historií i tradicí, jsme země plná slunce, oplývající krásnou přírodou. To vše doplněno skvělým jídlem a vínem. Všichni se u nás cítí dobře,“</em> vyjmenovala paní Godinho to, co lidi na Portugalsku nejvíce uchvacuje.

Na rostoucí oblibu Portugalska u českých cestovatelů zareagovala i cestovní kancelář Neckermann, která svou nabídku zájezdů do Portugalska pro letošní sezónu rozšířila o destinaci Algarve. Zájemci tak nyní mohou vybírat z široké nabídky. Cestovatelé, kteří se nechtějí nechat omezovat datem či časem odletu, ocení program FlexiFly, který umožňuje zvolit si libovolnou délku pobytu, odletové letiště i leteckou společnost.

Těm, kteří raději poznávají, než se koupou v moři, je určena nabídka eurovíkendů do Porta či hlavního města Lisabonu. Kompletní přehled zájezdů je k dispozici na webu <strong><a href="http://www.ckn.cz/">www.ckn.cz</a>.</strong>

K vítězství v kategorii Nejlepší turistická destinace světa Portugalci přidali ještě ocenění za Nejlepší turistickou centrálu světa. Portugalská turistická centrála se zabývá nejen propagací Portugalska jako turistické destinace, ale také se ho snaží propagovat jako skvělou zemi pro investice, zemi, kde se dobře žije, studuje, kde se konají ty nejprestižnější světové akce. Klade si za cíl, aby se do roku 2027 cestovní ruch stal hnacím motorem portugalského hospodářství.

and<img class="wp-image-27041 size-wcbig" src="https://www.facestar.online/wp-content/uploads/2018/02/PT_Faro_Alvor_xiu3s4m60n_00001-800×536-800×536.jpg" alt="" width="696" height="466" /> Kouzlo má ale tenhle slunečný region po celý rok. Algarve

Oficiální webové stránky <a href="http://www.visitportugal.com/">www.visitportugal.com</a> se zároveň staly Nejlepšími webovými stránkami provozovanými turistickou centrálou na světě. Existují v 10 jazykových mutacích, umožňují velmi intuitivní vyhledávání a mají kolem 11 miliónu registrovaných uživatelů. Posledně zmíněná vítězství zvláště potěšila prezidenta Portugalské turistické centrály Luise Araúja, který ve svém projevu nešetřil slovy chvály na celý tým Portugalské centrály.

Vyzdvihl zejména jejich soudržnost, profesionalitu, organizační schopnosti a oddanost svému poslání. <em>„Jsme hrdí, že jsme zvítězili. Protože to znamená, že děláme naši práci dobře. Motivuje nás to pokračovat v započaté práci s ještě větším úsilím,”</em> doplňuje Arraújo.

and<img class="wp-image-27039 size-wcbig" src="https://www.facestar.online/wp-content/uploads/2018/02/PT_Faro_Praia_da_Rocha_L6ermfycep_00045-800×536-800×536.jpg" alt="" width="696" height="466" /> Praia da Rocha, to je skvost mezi plážemi jižního Portugalska. Dlouhá je necelý 1,5 kilometr a v nejširším místě dosahuje téměř 500 metrů.

Portugalské regiony se také měly z čeho těšit. Lisabon se totiž stal Nejlepší city-break destinací světa a Madeira získala, stejně jako v září v evropském kole, ocenění za Nejlepší ostrovní destinaci světa..

Související články