FACESTARBydleníOriginální adventní věnec: Trendem zůstává jednoduchost

Originální adventní věnec: Trendem zůstává jednoduchost

.<strong> Nyní, když se blíží adventní doba, můžete uvnitř spatřit nepřeberné množství adventních a vánočních věnců, které zaujmou na první pohled. Jsou krásně barevně sladěné, bohatě a zároveň vkusně zdobené a je vidět, že tvorba dekorací z přírodních materiálů s použitím různých textilií a ozdůbek paní Jarmilu opravdu baví. Kromě prodeje květin, tvorby kytic a květinových výzdob ke všem příležitostem či instalací například v obchodních centrech či hotelích se paní Jarmila věnuje také pořádání seminářů a workshopů, kde předává zájemcům své bohaté zkušenosti. Spolupracuje s Holandskou květinovou kanceláří a Svazem květinářů a floristů.</strong><!–more–>

Na pracovním stole najdete různé drátky, silnější i tenčí, tavnou pistoli, pomocí které se dají jakékoli ozdoby snadno lepit na podklad, slaměný korpus věnce a temně zelenou pásku, kterou věnec nejprve celý omotá, aby sláma neprosvítala.

and<

Pak na věnec začne drátkem přivazovat jednotlivé malé jehličnaté větvičky. Jsou opravdu maličké a rychle utvoří kolem dokola pravidelný voňavý kobereček. Jakmile je základ věnce hotov, je třeba na něj umístit nejprve kovové bodce na svíčky. Svíčku na bodec paní Jarmila nenasazuje jen tak. Aby pevně držela, pomůže si horkým lepidlem z tavné pistole.

and<

and<

and<

and<

Pak postupně na věnec nalepí rovnoměrně nejprve přírodní materiály, jako jsou skořápky ořechů či bukvic a pak přidává postupně ozdůbky – od největších po nejmenší je rozmísťuje po celém obvodu věnce. Ozdůbky jsou různé, ale všechny spolu krásně ladí v tradiční barevné kompozici červených a zlatých tónů.

and<

and<

Práce jí jde krásně od ruky a je velmi příjemné pozorovat, jak dílo vzniká – jak se nejprve holý slaměný korpus halí do zeleně a doslova ožívá a jak se tento život rozvíjí ve svátečních barevných kombinacích a dýchá z něj kouzlo Vánoc. A pokud touto dobou zavítáte do obchodu Floraservis na pražském Bubenském nábřeží, určitě na vás dýchne také.

and<

and<.

Související články