FACESTARBydleníNedostatek místa: Víme, jak mít uklizeno i v nejmenší domácnosti!

Nedostatek místa: Víme, jak mít uklizeno i v nejmenší domácnosti!

.html_entity_decode(.html_entity_decode(.html_entity_decode( Krabice můžou vypadat hezky, když to nejsou kartonové krabice od elektrospotřebičů. Lidé si často říkají, že mají tak malý byt, že se do něj nevejdou žádné skříně. 

Když ale nemáte úložné prostory, věci se vám budou doma nepěkně hromadit. A věci k životu prostě potřebujeme. Pokud nemáte prostor na skříň, pořiďte police a na ně pěkné, designové krabice. Věci v nich budou uklizené a vaše místnost nebude zastavěná nábytkem, bude působit vzdušněji.

Krabice na věci pomůžou

Krabice můžou vypadat hezky, když to nejsou kartonové krabice od elektrospotřebičů. Lidé si často říkají, že mají tak malý byt, že se do něj nevejdou žádné skříně. Když ale nemáte úložné prostory, věci se vám budou doma nepěkně hromadit. A věci k životu prostě potřebujeme. Pokud nemáte prostor na skříň, pořiďte police a na ně pěkné, designové krabice. Věci v nich budou uklizené a vaše místnost nebude zastavěná nábytkem, bude působit vzdušněji.

Úložné prostory v nábytku

Kupujete postel nebo gauč? Pořiďte takový, který má úložný prostor, nebo dostatek místa na další krabice, které můžete umístit pod něj. I stůl může sloužit ke skladování věcí. Vždy se poohlížejte po stolech s přihrádkami nebo šuplaty.

Využijte výšku

Knihy, papíry a další věci – všechno můžete dávat na police do výšky až ke stropu. Využitím vyšších sfér zvětšíte prostor.Přitom samozřejmě platí, že do nejvyšších „pater“ patří věci, které používáte nejméně: v zimě letní oblečení a nafukovací lehátka do bazénu, v létě vánoční ozdoby, kulichy a šály atd.

Každý den trošku

Málokdo má tolik času v kuse, aby se mohl častěji věnovat většímu úklidu. Když si ale najdeme denně 10 až 15 minut, abychom věci vrátili na místo. Nebudou se pak nikde hromadit a překážet.

Zbavujte se věcí

Když nemáte prostor na skladování, vyhazujte. Tenhle svetr jste neměli na sobě už 3 roky? Darujte ho charitě. Prošlé potraviny vyhazujte. Když se zbavíte třeba jen malého množství věcí, budete se cítit lépe.

Spotřebiče, které šetří místo

V malé domácnosti není třeba mít velkou ledničku ani pračku na 8 kg prádla. A co vysavač? Vždyť i malý prostor potřebuje pravidelně zbavovat prachu a nečistot. Nezabere téměř žádné místo a s jeho sací schopností budete naprosto spokojeni. Nejlepší je ten, který nepotřebuje žádné sáčky. Díky nejpokročilejší generaci doživotních HEPA filtrů z něj vychází opravdu čistý vzduch.).).).

Související články