FACESTARŽivotní stylNaložte se! Co přidat do vany proti nespavosti a relaxaci?

Naložte se! Co přidat do vany proti nespavosti a relaxaci?

Koupel ve vaně uklidňuje a zároveň povzbuzuje. Důležité je to, jak a v čem své tělo necháte odpočívat. Potřebujete energii nebo snad ulevit od stresu? Není nic jednoduššího, než se ponořit do vany a dopřát tak tělu zaslouženou regeneraci!

Koupel si naplánujte dopředu

Naplánujte si tento čas pro sebe dostatečně dopředu na chvíli volna, kdy budete vědět, že vás určitě nic nevyruší. Vypněte mobilní telefon, děti pošlete k babičce nebo k sousedům a užijte si čas, který máte opravdu jen pro sebe.

Dopřejte si pěnu s oblíbenou vůní

Jestliže ji nemáte doma, určitě si ji pro tuto jedinečnou chvíli kupte. Vůně je pro kvalitní odpočinek důležitá a pěna také uklidňuje a dodává pocit luxusu a bezpečí.

Pokud nevíte, jakou pěnu zvolit, máme pro vás několik tipů. Vybrat si můžete například s výtažky černého pepře a ženšenu, jenž vám dodá spousty nové energie.

Dopřejte svému tělu neobyčejný odpočinek koupelí v kombinaci levandule a leknínu. Nechte vaše myšlenky volně plynout a oddejte se této výjimečné květinové lázni s bohatou pěnou, po které se budete cítit skvěle.

Koupel s kombinací jemných vůní heřmánku a jasmínu vám přinese po dni plném stresu příjemný a hlavně klidný spánek.

Svíčky, svíčky a zase svíčky…

Svíčky dokážou vytvořit dokonalou atmosféru. Vonné svíčky, jejichž vůně koresponduje s vůní pěny, budou ještě lepší. Také si můžete pohrát s barvami tak, aby ladily s vaší momentální náladou.

foto archiv freepik

Hudbu prosím

Příjemná hudba může váš zážitek z koupele posunout o několik příček výše. Kdy máte čas poslechnout si nerušeně hudbu? Moc často to nebývá. Spojení lázně s bohatou pěnou a oblíbenou hudbou je víc než balzám na duši.

Měkké a příjemné věci

Před napuštěním vany myslete i na závěr – nachystejte si měkký a komfortní ručník. Když ho dáte nahřát na topení, bude vám opravdu blaze. Stejně tak si můžete nahřát župan. A nezapomeňte na měkké, příjemné pantofle, do kterých po koupeli vklouznete. Relaxace nekončí v okamžiku, kdy začnete vypouštět vodu z vany. Nechte příjemné pocity přetrvávat.

Rada na závěr

Dbejte na správnou teplotu vody, která by měla dosahovat teploty maximálně o 1-2 °C vyšší, než teplota našeho těla, tedy v rozmezí 36 – 38°C. Pozor na příliš horkou vodu, která zesiluje bolest a zbytečně přehřívá organismus.

Doporučovaná doba pobytu v teplé vodní lázni je 15 minut. Překročení dvacetiminutové procedury vysiluje. Poté, co vystoupíte z vany, dopřejte si 10 – 15 minut klidného odpočinku, aby se ustálil váš srdeční rytmus.

Související články