FACESTARBydleníLožnice jako ze škatulky? Vylaďte si ji do barev

Ložnice jako ze škatulky? Vylaďte si ji do barev

.<strong> Pokud jste již někdy měli příležitost zařizovat si vlastní bydlení, jistě víte, že základem je <strong>správný výběr barevných kombinací</strong>. Tou nejdůležitější barvou je potom v každém případě barva, kterou zvolíte na výmalbu. Čím byste se měli řídit pří výběru <strong>barvy do ložnice</strong>?</strong><!–more–>
<h2><strong>1. Vyberte barvu, kterou máte rádi</strong></h2>
Jako nejsnazší se může jevit vymalovat vaší <strong>oblíbenou barvou</strong>, na druhou stranu pokud je jí např. černá. Pravdou je, že finální podoba (pokud nemáte skutečně vytříbený vkus) nemusí být úplně tak sexy, jak jste zamýšleli.

Než se tedy rozhodnete „vyválečkovat“ stěny v místnosti, která je určena především k odpočinku, třeba <strong>krvavě rudou</strong>, zkuste se inspirovat např. časopisy o bydlení a interiérech. Možná vás zaujme něco, co by vás samotné ani nenapadlo, nebo naopak zjistíte, že váš původní nápad nevypadá dobře ani na papíře (či monitoru), natož v reálu…

and<
<h3><strong>2. Odrazte se od stylu</strong></h3>
Pokud zařizujete ložnici ve stylu p<em>rovence</em>, jistě by vaše stěny neměly být např. ostře oranžové. Ale měly byste vycházet z jemných <strong>pastelových odstínů</strong> fialové, zelené, růžové apod (a nemusíte se bát např. i drobných vzorů či tapet). V případě, že se inspirujete <em>východními styly</em>, na vašich stěnách budou výborně vypadat uklidňující studené barvy.  Mezi ty řadíme <strong>zelenou, modrou, šedou</strong> klidně v kombinaci s perleťovými odstíny, které podporují relaxaci a meditaci. Totéž platí i o doplňcích.

and<
<h3><strong>3. Buďte univerzální</strong></h3>
Pokud <strong>kreativita</strong> nepaří k vašim silným stránkám a sami si nejste jistí svým citem pro kombinace a design, bude cestou nejmenšího odporu volba barev <strong>neutrálních</strong>. To však neznamená, že vaše ložnice bude nemocničně bílá! Velmi příjemně působí <strong>teplé odstíny</strong> hnědé – kávová, oříšková, doplněné např. o krémovou. Stejně tak šedá může posloužit jako základ pro působivý interiér.

and<img class="alignnone" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2017/11/beige-bedroom-pictures-550×439-at-beige-bedroom-1.jpg" alt="" width="630" height="399">

Ať už se ale nakonec rozhodnete zvolit jakouliv barvu, mějte na paměti základní pravidla toho, které barvy prostor opticky zmenšují či zvětšují, a hlavně to, že právě <strong>výběr barev</strong> může velmi zásadně ovlivnit i vaši <strong>náladu</strong>.

and<img class="alignleft wp-image-22025 size-large" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2018/03/bed-1158267_1280-1024×681.jpg" alt="" width="696" height="463">.

Související články