FACESTARBydleníLetní barvy na stěnu: Jak je dostat do kuchyně, ložnice i obýváku?

Letní barvy na stěnu: Jak je dostat do kuchyně, ložnice i obýváku?

Určitě už jste někde v katalogu viděli barevné stěny nebo se vám dokonce zalíbily při návštěvě známých. Jestli se chystáte malovat v barvách, máme pro vás pár rad a tipů, jak vybrat barvy ať už žijete ve městě nebo na venkově, v rodinném domku nebo moderním bytě.

Barevné kombinace pro letošní rok vychází ze tří základních skupin. Tou základní jsou odstíny přírodní, neutrální, béžové, našedlé a teplé off-white (lomené bílé) odstíny. Ty jsou doplněné druhou skupinou odstínů: od pastelových, duhových, přes křídové, růžové, jemné fialové, světlomodré až po mintové.

Třetí skupinou jsou pak výrazné syté odstíny jako červená, žlutá, tmavě šedá, modrá a tyrkysová. Tyto výrazné barevné odstíny jsou použité spíše jako barevné akcenty. Vhodnou kombinací odstínů ze všech tří skupin dokážete vytvořit originální atmosféru svého interiéru.

Květ Magnolie

Jemné béžové neutrální odstíny vytvářejí hřejivý pocit. Nejsou nijak zatěžující pro naše podvědomí a smysly a předurčují tak mozek k relaxaci. Hodí se tak zejména do obývacích pokojů.

Lipová

Barva lipového květu v nás vyvolává pocit nostalgie, vzpomínky na prázdniny u babičky a dlouhé slunečné večery. Ideální je tak do místností, ve kterých budeme spát.

Tropické avokádo

Zelené odstíny do každého interiéru přináší pocit bezpečí a nabíjí jejich obyvatele životní energií přesně tak, jako nás dobíjí probouzející se jarní příroda.

Přechod z období sychravosti a melancholie zimy na svěží a plnou barvu jarního života ve žlutozeleném odstínu se skvěle kombinuje s odstínem Kakaová pěna.

Himálajská šalvěj

Stane-li se zelená v prostoru základní barvou, může nás ovlivnit podobným způsobem jako flóra bující v nekonečné škále této barvy. Odstín byl inspirován šalvějí, kterou sbírají Nepálci a ze které vaří jejich známý uklidňující čaj. Odstín lze kombinovat s dalším odstínem zelené či béžové, jakým je například Květ magnólie.

Granitová šeď

Odstín žulové šedi je symbolem industriální éry. Industriální styl přináší ucelený pohled na interiér, kde záleží na každém detailu. Odstín granitová šeď je ideálním základním kamenem každého takového prostoru. Bude vypadat skvěle v kombinaci s odstínem Provensálská šalvěj či Oblázková pláž barvy Primalex Inspiro.

Smělá karmínová

Barva plná energie je vhodná především pro ty, kteří mají silně vyvinutou emoční stránku své osobnosti. Odstín předurčuje k aktivitě a hodí se tak zejména do místností, ve kterých je potřeba podnítil činorodost, jako jsou například pracovny.

Inspirujte se novými odstíny barev, jenž jsou tvořeny kolekcí oblíbených pastelových odstínů připravených k okamžitému použití.

Výborná kryvost, sametově matný konečný vzhled spolu s jednoduchou a nenáročnou aplikací zajišťují jeho trvalou popularitu mezi zákazníky. Do více namáhaných prostor vhodnější Primalex Inspiro nabízí mimo jednoduché aplikace a výborné kryvosti i vysokou mechanickou otěruvzdornost.

Související články