FACESTARSex a vztahyKrásný a harmonický vztah? Těchto 14 otázek na tělo vám napoví

Krásný a harmonický vztah? Těchto 14 otázek na tělo vám napoví

To znamená, zda se dokážete vcítit, nasloucháte a citlivě reagujete. Nedáváte svému partnerovi či parterce nálepku „ten, kdo pořád něco potřebuje“ či něco podobného, jen proto, že chce vaši pozornost.

Toho druhého si vážíte a věnujete mu pozornost, kterou si zaslouží. Dobří partneři vždy vycházejí druhému vstříc, neobracejí se k sobě zády.

1. Jste vnímaví k pocitům druhého a zajímáte se o ně?

To znamená, zda se dokážete vcítit, nasloucháte a citlivě reagujete. Nedáváte svému partnerovi či parterce nálepku „ten, kdo pořád něco potřebuje“ či něco podobného, jen proto, že chce vaši pozornost. Toho druhého si vážíte a věnujete mu pozornost, kterou si zaslouží. Dobří partneři vždy vycházejí druhému vstříc, neobracejí se k sobě zády.

2. Jste otevření dialogu a ochotní se domluvit?

Děláte vše pro to, abyste se při řešení problémů vyhnuli slepé uličce. Dobří partneři si uvědomují, že některé věci se řešit nedají. Například partnerovy povahové rysy, které vám jdou na nervy, jednoduše jen tak nezmizí. Dobrý partner ale také dokáže být tolerantní a s druhým se
domluví.

3. Snažíte se být diplomaty, když mluvíte o problematických otázkách?

Tohle je zvláště důlžeité pro ženy, které v 80 procentech případů problematická témata vynášejí na povrch.

4. Jste ochotni nechat se ovlivnit, místo abyste s partnerem sváděli bitvu?

Tohle je zvláště důležité pro muže, protože právě oni neradi přijímají vliv ženy. Nejšťastnější manželství jsou taková, kde jsou muži ochotní se od svých žen učit.

5. Víte, jak v hádce zmírnit negativní emoce, a snažíte se o to?

Zmírnění emocí je možné dosáhnout pokusy o nápravu a snahou snížit napětí. Pomocí jsou slova jako „promiň“, „špatně jsem ti rozuměl či rozuměla“, používání humoru apod.

6. Vyhýbáte se „čtyřem pohromám“ za každou cenu?

Těmito čtyřmi pohromami jsou: kritika, opovrhování (nebo útočnost), obrana a odmítání komunikovat. Vztek je většinou v pořádku, pokud chybí opovrhování či útočnost. Ženy jsou většinou více kritiké, muži více odmítají mluvit. Často se tak neúspěšně snaží uklidnit situaci. Kritika během hádky je u žen často vyvolána neochotou mužů naslouchat a jejich vznětlivostí.

7. Jste důvěryhodní?

Kryjete si vzájemně záda a nemáte před sebou tajemství. Svému partnerovi či partnerce pomáháte a zlepšujete vztah. Dobří partneři jsou také v dosahu, a když je potřebujete, můžete se na ně spolehnout.

8. Soustřeďujete se na to dobré, a ne na partnerovy či partnerčiny chyby?

Mnoho věcí, které vám na vaší polovičce přišly na začátku vztahu roztomilé, se později stane zdrojem frustrace.

9. Respektujete partnerovu či partnerčinu samostatnost a individualitu?

Když se zamilujete, nemusíte s tím druhým úplně splynout. Občas partnera či partnerku postrádat je v pořádku. Nenechte svou nejistotu sabotovat jeho nebo její svobodu.

10. Usilujete o to, abyste naplnili potřeby druhého?

A ještě k tomu: usilujete o to, protože chcete vidět, jak je ten druhý šťastný? Zajímá vás to, když se zdá, že se partnerka či partner kvůli vám trápí, nebo to hodíte za hlavu a pomyslíte si, že je to její či jeho problém? Toto je ubohý postoj, který váš vztah odsuzuje k zániku.

11. Snažíte se vyhnout stereotypu?

Úspěšné páry plánují nové věci, které spolu chtějí dělat, chodí spolu mezi lidi, baví se a hrají si. Pamatujte, že nové věci přinášejí do vztahu pozitivní energii.

12. Projevujete o druhého fyzický zájem a jste citliví na jeho sexuální potřeby?

Dobrý partner je schopný dávat najevo touhu a reagovat na ni. Romantický vztah je vztah sexuální, ne jen platonické přátelství.

13. Projevujete partnerovi či partnerce vděčnost a uznání?

Možná vděčnost uvnitř pociťujete, ale ona či on není jasnovidec. Snažte se obojí dávat dostatečně najevo činy i slovy.

14. Díváte se na vztah jako na dlouhodobou cestu životem, nebo jako na něco, z čeho musíte rychle vyskočit, když začne přituhovat?

Žijeme v době, kdy je velmi jednoduché se rovést a najít si někoho jiného, takže to vypadá, že vztahy jsou na jedno použití. Není však nic krásnějšího než dlouhodobý důvěrný vztah lásky s někým, na koho se můžete vždycky spolehnout. Snažte se být dobrými partnery a budete odměněni stejnými postoji na druhé straně.

Související články