FACESTARBydleníKouzelné vánoční vůně: Tyhle vám vydrží až do svátků

Kouzelné vánoční vůně: Tyhle vám vydrží až do svátků

.<strong>Typické pro toto období jsou svíčky. Původní svíce se zhotovovaly ze včelího vosku, dnes se vyrábějí z různých tuků a olejů (například palmový olej, živočišný lůj či parafín získávaný z ropy ale i sojový). Podle použité suroviny se odvozuje tvárnost svíce, teplota tání i podpora hoření, stejně tak jako schopnost vázat a uvolňovat vůni. </strong>

<!–more–>

V téměř každé domácnosti Štědrý večer symbolizuje světlo svíčky a typické vůně jako je skořice, badyán, vanilka vůně perníku i hřebíčku. Svíčky zkrátka milujeme i my v redakci. Tentokrát jsme si posvítili pravě na ty, které vám zpříjemní čekání na Vánoce. 

Krásné svíčky ve skle s opojnou ovocnou vůní karamelu a jablek, skořice je dokonalým společníkem pro vánoční čas a také jako dárek pod stromeček. 

Skořicové dřevo doprovází vůně teakového dřeva společně s medovou pryskyřicí a vůní bobkového listí.

 

Máte rádi atmosféru praskajícího dříví v krbu? V tom případě se zeptejte na svíčky z kolekce Natures Light, které mají dřevěné knoty. Doslova dřevitou vůni vyčarují Majestátní cedr obalený zlatou chryzantémou, karafiáty a hřebíčkem nebo Jantarová jabloň se zlatou hruškou.

<strong>Výrobce slibuje, že vydrží hořet až 60 hodin, což můžeme z vlastní zkušenosti potvrdit.</strong> Svíčky voní velmi intenzivně i po zapálení, a tak se skvěle hodí i do velkých prostor. 

Třešničkou na dortu už je jen překrásný skleněný obal se zlatým víkem, který působí opravdu luxusně. Vůně je dostatečně, ale nevtíravě cítit i po zapálení a během pár minut mi provoněla celý obývací pokoj i kuchyň. Stejně intenzivní a příjemná byla i vůně švěstky. 
<h3><strong>Sladká klasika</strong></h3>
<strong>Nic není tak sváteční jako vůně pečeného cukroví. Aroma mandlí, skořice, hřebíčku, anýzu nebo čokolády – všechno je povoleno. Nasládlá vůně vám provoní byt třeba díky svíčce  od PartyLite: oblíbené koření tu doplňují tóny karamelu, hnědého cukru a samozřejmě opékaných marshmallows.</strong>

<strong>Je libo něco ještě hřejivějšího? Vonná svíčka Christmas Cookie od firmy Yankee Candle vás přenese do dětství, kdy jste netrpělivě odpočítávali dny do Ježíška a z trouby se zatím linula vůně pečených vanilkových rohlíčků. Kombinace vanilky a másla bude mít zaručeně úspěch u celé rodiny. Jen se jim možná začnou sbíhat sliny…</strong>

Karamelový Kabernet
<h3><strong>Červené plody</strong></h3>
Tóny lesních a zahradních bobulí jsou další osvědčená klasika, která slaví velký návrat. Třeba exkluzivní skleněné soudky Lesní ovoce s vanilkou, Zimní ovoce nebo Moruše. Šťavnatě rudá barva malin i brusinek přesně odpovídá vůni, která kombinuje tyto zimní vůně Signature. 

Tmavé granátové jablko doplňují brusinky, šťavnatá dýně se špetkou skořice. Výraznější vůni umocňuje Moruše s černým rybízem, ostružinou a tóny granátového jablka. Vánoční vůně dokážou jedinečně navodit tu správnou sváteční náladu
<h3><strong>Jak voní sníh?</strong></h3>
Jako lesní jahody nebo zasněžená máta. Vážně – tahle neotřelá kombinace dává dohromady svěží aroma, které ucítíte ve vzduchu, když v zimě poprvé napadne měkká sněhová pokrývka. Omamnou vánoční atmosféru si tak se svíčkou můžete doma snadno vyčarovat, i když je venku ještě bláto.

Kombinace zelených větviček a čerstvě napadlého sněhu inspirovala také vonnou svíčku Modrý smrk. Bez ohledu na počasí, místo i roční dobu vás přenese do zimní zahrady, kde se třpytí sněhové vločky, vzduch je čerstvý jako uprostřed hor a voní po jehličí. Ideální pro městské duše, kterým se občas zasteskne po přírodě.
<h3><strong>Nebe plné hvězd</strong></h3>
Vlahý noční vzduch a obloha posetá hvězdami byly inspirací pro svíčku Půlnoční orchidej. Nechte se okouzlit hřejivou vůní s tóny růže a kardamonu se špetkou černého pepře. A až bude padat hvězda, nezapomeňte si něco přát!

 .

Související články