Fígle pro vaši koupelnu: Pro skutečný relax stačí opravdu málo

Po uspěchaném dni stráveném v sychravém počasí, které aktuálně panuje, není nic lepšího, než si dát horkou voňavou koupel. Že vaše koupelna zrovna nevypadá jako oáza klidu a relaxace? Nevadí, Veronika Sádovská z Bonami.cz se podělí o několik triků, jak obyčejnou koupelnu proměnit v domácí lázně.

Funkce koupelny se za posledních několik desetiletí proměnila. Trávíme v ní daleko více času než naše babičky a koupelny jsou také čím dál větší. Už nejsou jen místem očisty, ale často také rozmazlování a odpočinku. A pro pocit domácích lázní nemusíte mít zrovna vířivku nebo saunu, stačí pár jednoduchých úprav…

Sada 3 svíček Meadows Mystic Cashmere Collection, cena 1 449 Kč

Atmosféra

I kdybyste neudělali žádnou jinou změnu, atmosféra určuje to, jak se budete v koupelně cítit. „Atmosféru můžete jednoduše měnit podle osvětlení. Ideální je takové, které umí měnit teplotu světla. Ráno vám bílé „denní“ světlo pomůže perfektně nanést make-up a žluté světlo vykouzlí příjemnou atmosféru pro večerní koupel. Uklidňující atmosféru rozhodně navodí svíčky,” radí Veronika Sádovská, Creative Hunterka Bonami.cz.

Koupelnový regál z ořechového dřeva se 2 policemi Wenko Norway, cena 909 Kč

(Ú)Klid

Aby měla mysl možnost uklidnit se a odpočinout si, neměl by vás vyrušovat nepořádek nebo chaos. Udržujte proto koupelnu uklizenou. „Čím méně zbytečností, tím méně práce s jejich nekonečným uspořádáváním a úklidem. Ujistěte se, že v koupelně máte pouze věci, které potřebujete a nemilosrdně se zbavte všeho, co nepoužíváte. Každá věc by měla mít své místo, používejte košíky a organizéry a jednou za čas koupelnu pořádně provětrejte,” doporučuje Veronika.

Harmonie

Slaďte barevnost. „Nemusíte hned vymlátit kachličky, stačí, když

Dávkovač mýdla Wenko Marrakesh, 400 ml, cena 199 Kč

barevně sladíte textilie, sprchový závěs a třeba stojánek na kartáčky. Na psychiku působí relaxačně přírodní nebo pastelové barvy,” vysvětluje Veronika. Jakmile budou ručníky, osušky, předložka a další doplňky dohromady barevně ladit, místnost bude automaticky působit uklizeně a harmonicky.

Příroda

Když je řeč o harmonii… Přírodní materiály uklidňují a jsou šetrnější k našemu zdraví i k přírodě. „Do koupelny se skvěle hodí kámen (mramor), moderní beton nebo třeba bambus – ten totiž nenasákne vodu a nemění barvu. Na Bonami.cz najdete produkty značky Iris Hantverk, které jsou vyráběny z přírodních materiálů jako jsou koňské žíně nebo kozí srst,” doporučuje Veronika. Také k úklidu zkuste využít místo agresivních čisticích prostředků jejich přírodní alternativu. Obyčejný ocet je pořádný silák, uvidíte, že si poradí i s vodním kamenem.

Značka Iris Hantverk od 149 Kč