FACESTARBydleníCo vás ochrání, když spíte?

Co vás ochrání, když spíte?

Dříve byli u každého stavení ostří hlídací psi, kteří hlídali ve dne i v noci… ne každý má ale podmínky na to takového psa mít, dobře se o něj starat a patřičně jej vycvičit. S příchodem moderní techniky tedy psy nahradily zabezpečovací systémy, ideálně ty, které jsou napojeny na kamery a pohybový detektor.

Proč rovnou kamery a ne jen alarm?

Odpověď je vcelku jednoduchá. Bezpečnostní kamery jsou vlastně vaším třetím okem. Okem, které vás překvapí svou nenáročností. „Bezpečnostní kamerový systém je pravděpodobně nejjednodušším systémem na ochranu majetku z pohledu stavebních úprav, investic a náročnosti na průběžné investice. Kamery můžete využít venku i uvnitř, na dešti, slunci, vedru i chladu. Mají své limity, stejně jako u každé techniky, nicméně běžné výkyvy počasí kamerám problém nedělají,“ popisuje technický specialista Relicam Marián Lóži. A okem, které za vás bude sledovat okolí vašeho domu i v noci, což je pro váš klidný spánek nejdůležitější. A když říkáme okem, jde opravdu o to vidět, a na mobilu či jiné obrazovce moci zkontrolovat, co se děje.

Vidí i to, co vy ne

Říkáte si, že přijde noc a kamera nic neuvidí? Omyl! Většině nabízených modelů kamer má integrovaný infračervený noční přísvit a tímto umožňují černobílý obraz. A pro případy kde by tento nepostačoval, existují i samostatné noční přísvity, které si ke kameře můžete namontovat. Takže pokud si vyberete nějaký kvalitní kamerový bezpečnostní systém, jako například od značky Relicam, můžete spát bez obav.

Probudí se při pohybu

Funkcí, kterou určitě oceníte, je právě funkce záznam při detekci pohybu. Dovoluje totiž spuštění nahrávání záznamu z kamery pouze v případě, že se v záběru kamery (či jeho definované části) něco pohybuje. Kamera trvale odesílá obraz a rekordér provádí vyhodnocování změn v tomto obraze porovnáním po sobě jdoucích snímků, Novější rekordéry dokonce umožňují aktivaci funkce „přednahrávání“, tedy to, že se posledních několik sekund záznamu bude trvale ukládat do paměti rekordéru, a při aktivaci nahrávání na základě pohybu se tato data automaticky vloží před nahrávku.

Včas vás probudí

A pokud chcete namítnout, že přece nebudete trávit noc u monitoru čekáním na zloděje, tak to nemusíte. „Rekordér po vyhodnocení pohybu v obraze nejen že uloží záznam, ale umožňuje také poslat informační email, na který vás upozorní chytrý telefon. Vy se z aplikace okamžitě můžete připojit na své kamery, zkontrolovat situaci a v případě potřeby volat sousedy či polici s žádostí o pomoc. Zároveň se tak vyvarujete planých poplachů způsobených třeba kočkou nebo či pohyby větví před čidlem kamery za silného větru,“ vysvětluje Marián Lóži.

Související články