FACESTARBydleníČištění grilu je hračka. Nevěříte? Takhle to půjde raz-dva!

Čištění grilu je hračka. Nevěříte? Takhle to půjde raz-dva!

Milovnicím dobrého jídla a hlavně toho z grilu začíná právě teď sezóna. Není nad to, posedět si s přáteli a s rodinou nad sklenkou dobrého vína a pochutnávat si přitom na nějaké vlastnoručně ugrilované dobrotě, že? Grilování je nejen o jídle, ale především o uvolnění a pohodě, kterou vám může pokazit snad jen představa z jeho následného čištění. A té vás právě teď zcela nepochybně zbavíme. Zkuste naše tipy a čištění grilu pro vás přestane být navždy noční můrou.

Milovnicím dobrého jídla a hlavně toho z grilu začíná právě teď sezóna. Není nad to, posedět si s přáteli a s rodinou nad sklenkou dobrého vína a pochutnávat si přitom na nějaké vlastnoručně ugrilované dobrotě, že? Grilování je nejen o jídle, ale především o uvolnění a pohodě, kterou vám může pokazit snad jen představa z jeho následného čištění. A té vás právě teď zcela nepochybně zbavíme. Zkuste naše tipy a čištění grilu pro vás přestane být navždy noční můrou.

Vsaďte na speciální sprej

Jako na mytí nádobí nepoužíváte přípravek určený na podlahu, stejně tak jnení dobře vzít na váš gril obyčejný saponát. Proč? Obyčejný saponát odstraní jen mastnotu, nikoli však napečený a připálený tuk nebo zbytky jídla. Mnohem spolehlivější jsou podle odborníků speciální čističe, spreje na čištění grilů apod. Zpravidla je na plochu nanesete (štětečkem, houbičkou nebo nastříkáte) a necháte je působit několik minut podle dodaného návodu. Následně je stačí pouze setřít a je hotovo.

Aby se pěkně blýskal

Pokud chcete být úplně dokonalé, můžete sáhnout také po speciálním kartáči, který váš gril nejen vyčistí, ale i nablýská. Takový je třeba  3 in 1 plasticbrush od Campingazu. Při čištění postupujte opět podle návodu nebo se zeptejte přímo v obchodě. Odborný personál vám jistě rád poradí.

Související články