FACESTARBydleníČas nakoupit vánoční ozdoby je tady. Víme, jaké vás potěší

Čas nakoupit vánoční ozdoby je tady. Víme, jaké vás potěší

Zatímco v zahraničí se každoročeně řídí nejnovějšími módními trendy, české rodiny sází na jistotu. Tou je většinou barva červená, zlatá, bílá, stříbrná nebo modrá. Chtěli byste se přece jen řídit trendy, sáhněte letos po čirých ozdobách s dekorem růžové, modré nebo přírodní.

Po jakých ozdobách letos sáhnout?

Jednodušší způsob, jak vnést slavnostní atmosféru do obýváku, už snad neexistuje. Zlatá barva je symbolem luxusu a krásy.

Záleží opravdu jen na Vás, do jakých barev letos svůj stromeček stylizujete. Faktem ale zůstává, že zatímco dřív bylo nepsaným pravidlem řídit se heslem – v jednoduchosti je krása, teď už tomu tak nebývá.

Skombinovat se totiž dají nejrůznější materiály, barvy i tvary. Záleží jen na Vašem vkusu. Věděli jste ale, že můžeme vánoční koule kromě barvy a druhu rozdělit i pěti dalšímu způsoby? Pokud ne, máme pro Vás malý přehled.

Zrcadla světla a tmy

Nestárnoucí klasika v pestrých a hravých barvách.

K Vánocům neodmyslitelně patří lesk, blýskátka a nejrůznější dechberoucí kombinace. I z toho důvodu mnozí sahají po leských ozdobách, které oslní svými plnými tóny jak za světla, tak za tmy. Na trhu je těchto druhů vánočních ozdob nepřeberné množství a jsou k dostání v nejrůznějších barvách. Jedním velkým kladem je fakt, že pokud zvolíte leské vánoční koule, nikdy nesáhnete vedle!

Svůdný a elegatní mat

Pokud jste zastánci jemných barevných variací jako je růžová, bílá či zelená, pak pro Vás máme pozitivní zprávu! Čím dál populárnější a tím pádem i rozšířenější variantou vánočních ozdob jsou ty v matném provedení. Není to ale ani zdaleka otázkou jen romantických tónů. Matné vánoční koule vypadají skvěle i v sytých odstínech červené, zlaté, hnědé či zelené. Věřte, že právě tyto ozdoby vykouzlí na Vašem stromečku tu pravou vánoční atmosféru.

Až mráz po zádech přechází

Vánoční koule s mrazivou dekorou (jinak se označuje jako mrazolak). Ačkoliv jsou ozdoby na první pohled chladné a do hřejivého pocitu mají daleko, přesto váš vánoční stromeček zazáří.

I když už to v našich krajinách moc často nebývá, určitě taky milujete jaké obrazce dokáže vykouzlit mráz na Vašich oknech. Přesně takovou dovednost mají i vánoční koule s mrazivou dekorou (jinak se označuje jako mrazolak). Ačkoliv jsou ozdoby na první pohled chladné a do hřejivého pocitu mají daleko, věřte, že Vám zima v žádném případě nebude a naopak všichni včetně Vás ocení jejich originalitu.

Krása a jednoduchost porcelánu

Tyto ozdoby, určené pro příznivce jednoduchosti a romantiky, mají své nezaměnitelné kouzlo. To spočívá v tom, že vánoční koule evokují mléčnou dráhu a mají porcelánový povrch. Velkou výhodou tohoto druhu ozdob je jejich nadčasovost. Pokud do nich jednou za život investujete, nemusíte se už nikdy bát, že by snad někdy mohli vyjít z módy. Budou Vám dělat radost každý rok a každoročně na nich najdete něco nového.

Čiré jako vodní hladina

Skleněné koule se vyrábějí ručně, a proto je každá z nich naprosto originální kouskem. Po které letos sáhnete Vy?

Skleněné vánoční ozdoby se dědí z generace na generaci. Jsou totiž čisté a jemné – a to v jakémkoliv barevném provedení. Pravé skleněné koule se vyrábějí ručně, a proto je každá z nich naprosto originální kouskem.

Vsaďte na kvalitu!

Je samozřejmě na Vašem uvážení, zda chcete do vánočních ozdob investovat nebo nikoliv. Každopádně za nás můžeme doporučit nákup skleněných vánočních ozdob družstva IRISA, které jsou k dostání i na www.skleneneozdoby-irisa.cz.

Tak šťastné a barevné Vánoce.

Související články