Adventní věnec na poslední chvíli: Tento zvládnete za pár minut

Advent se hlásí ze všech stran a vy ještě nemáte doladěnou vánoční výzdobu? Nezoufejte a zkuste být letos kreativní. Máme pro vás tip na jednoduchou výrobu originálního vánočního věnce, který bude tou pravou ozdobou vašich dveří či stolu. Aby vám šlo vyrábění lépe od ruky, pozvěte k sobě domů kamarádky, otevřete si dobře vychlazené Frisco a proberte u tvoření všechny novinky.

Příprava

Připravte si vše potřebné, ať nemusíte nikam odbíhat a můžete se věnovat jen tvorbě a kamarádkám. Na vánoční věnec budete potřebovat polystyrénový korpus věnce, nůžky, vánoční řetěz, ozdoby a drátky na upevnění. Předem si promyslete barevnou kombinaci. Fantazii se meze nekladou, ale u nás v redakci vítězí červená se zlatou, které jsou vánoční stálice a navodí tu správnou atmosféru. Kombinovat můžete i ozdoby lesklé, matné nebo se třpytkami.

Na vánoční věnec budete potřebovat polystyrénový korpus věnce, nůžky, vánoční řetěz, ozdoby a drátky na upevnění.

Pusťte se do toho!

Začněte vybraným vánočním řetězem, kterým omotáte korpus po celé jeho délce. Řetěz obtočte pevně a bez mezer, aby finální vzhled nerušila prosvítající prázdná místa. Konec řetězu připevněte drátkem ke korpusu, aby se nemohl uvolnit. A hurá na ozdoby, které přiděláte jednoduše pomocí drátků. Rozložení ozdob je zcela na vás. Hezky vypadají ozdoby ve třech řadách pod sebou, které obkreslují kruhový tvar korpusu.

Řetěz obtočte pevně a bez mezer, aby finální vzhled nerušila prosvítající prázdná místa.

Už jen pověsit

Zkontrolujte, aby ozdoby byly dobře připevněné a nemohly se uvolnit a popadat z věnce. Zároveň ale buďte opatrní při manipulaci, ať o křehké ozdoby nepřijdete. S upevněním poslední ozdoby je věnec hotový a teď už jen zbývá najít vhodné místo pro jeho umístění! Povedlo se? Než se s kamarádkami rozloučíte, užijte si ještě společný čas i Frisco, jehož lahvičky mimochodem můžete využít na výrobu stylových vánočních svícnů!

Zkontrolujte, aby ozdoby byly dobře připevněné a nemohly se uvolnit a popadat z věnce.
Než se s kamarádkami rozloučíte, užijte si ještě společný čas i Frisco, jehož lahvičky mimochodem můžete využít na výrobu stylových vánočních svícnů!