FACESTARSex a vztahy8 největších otázek ohledně sexu, na které se bojíte zeptat!

8 největších otázek ohledně sexu, na které se bojíte zeptat!

Nezáleží na tom, jak dlouho sexuálně žijete, kolik máte za sebou partnerů či jak  bohatý milostný život s partnerem prožíváte. Každá z nás má totiž nějaké otázky a nejasnosti týkající se sexu, na které se třeba stydí zeptat. Souhlasíte se mnou?

1. Je můj sexuální život normální?

Většina lidí (zejména ženy) věří tomu, že to co chtějí dělat v ložnici je nějak divné – pravděpodobně proto, že mnozí z nás se naučili jako děti, že sex je špatný a že naše sexuální potřeby by se neměly projednávat. Ale jako dospělí, toužíme po jistotě, že naše sexuální chtíče a fantazie jsou naprosto v pořádku.

Takže: ano, samozřejmě, že jste normální! Proto není důvod k obavám, být v rozpacích nebo se stydět mluvit o svých touhách. Přestat se bát je prvním krokem k získání sexuálního života svých snů.

 2. Jak často to lidé dělají?

Všichni si myslí, že ostatní mají více sexu než oni. Nyní můžete být naprosto v klidu; výzkum totiž ukázal, že většina dlouhodobých párů mají sex jednou nebo dvakrát týdně, za předpokladu, že v cestě nestojí nemoci, těhotenství, cestování, finanční stres nebo jakékoliv jiné problémy. Ano čerstvé páry mají sex sice častěji, ale frekvence se bude časem postupně snižovat.

3. Jak říci partnerovi, co v posteli chci?

Váš partner bohužel neumí číst myšlenky, takže nezbývá než si promluvit a mít jasno v tom, co chcete. Jemné instrukce mohou situaci v posteli pozitivně změnit. Nebojte se říkat věci jako: Můžeme zpomalit.?! Můžeš prosím udělat tu věc se svým jazykem znovu? Tohle je tak skvělý, ale víš, co by bylo ještě lepší?(A změňte polohu).

Někdy ale nemusíte mluvit vůbec – prostě ho veďte jemným zvednutím bokům nebo pohybem těla. Sténat také umožní dát partnerovi vědět, co vás baví. Pamatujte si, že cílem vašeho partnera je, abyste byla šťastná, takže každé nasměrování na správnou cestu ho potěší. 

 4. Nejsem dost vzrušená. Proč?

Nedostatek libida je běžný problém, zvláště s přibývajícím věkem.  Za kolísající hladinu hormonu může například stres, léky (některá antidepresiva a antikoncepční pilulky), špatná fyzická kondice nebo nedostatek spánku.

Pokud jste ztratili zájem o sex, nejprve zkontrolujte, zda problém nespočívá například právě v nedostatku spánku, špatného stravování či nedostatku pohybu? Jakmile se tyto faktory vyloučí, navštivte svého lékaře. Lékař bude schopen detekovat měnící se hladiny hormonů a zjistit, v čem problém spočívá. Pamatujte, že největším spouštěčem všech nemocí a problému v životě je stres.

 5. Jeden z nás podváděl. Jak se přes to přenést?

Je možné opravit váš vztah po aféře? Ano, ale za prvé, partner, který podváděl, musí odříznout veškerou komunikaci se svým ex-milencem, aby bylo jasné, že on nebo ona nebudou už nikdy zasahovat do vztahu.

Další na řadě: Terapie – terapeut vám může pomoci zjistit, co vedlo k nevěře a zjistit, jak obnovit vztah. Ale mnohem důležitější je upřímnost – pokud vás přítel či manžel podvedl, dopřejte si denně domácí terapii, mluvte o svých pocitech, plačte a ať vaše nevěrná polovička naslouchá a snaží se porozumět vaší bolesti. Čím více k sobě budete otevřeni, tím dříve se přes problémy přenesete.

6. Jaký je nejlepší způsob, jak sdílet své fantazie?

Pro někoho z vás to může znít strašidelně, zejména pokud jste nikdy předtím o vašich fantaziích s partnerem nemluvili. Celý proces usnadníte tím, že si s partnerem sepíšete vaše sexuální touhy a fantazie na papír či do notebooku a kdykoliv váš sex bude spadat do stereotypu, vytáhnete své sepsané touhy, přečtete si jej navzájem a začnete na nich společně pracovat.

 7. Jak si udělat čas na sex?

Zaneprázdněné páry často přicházejí o sex kvůli pracovnímu přetížení, únavě nebo prostě nedostatkem času. Ale je důležité, abyste i nějaký ten čas věnovali vašemu vztahu či manželství. Vaše manželství je základním kamenem vaší rodiny a zaslouží si vaši pozornost.
Nečekejte, až se nějaká příležitost naskytne, vytvořte ji! Pokud je to nutné, ukradněte ji z nějaké jiné činnosti a to bez omluvy. To prádlo do zítra určitě počká.

 8. Uvízli jsme ve stereotypu. Jak náš milostný život okořenit?

Dlouhodobé páry často zjistí, že se věci po chvíli mohou stát trochu nudnými a stereotypními. Chcete-li udržet věci vzrušující a svěží, udělejte malé změny ve své sexuální rutině. Například dělejte sex na neobvyklých místech či v neobvyklém čase.

Zkuste například spontánně partnera dlouze a vášnivě políbit nebo přiveďte nové „triky“ do vašeho sexuálního života. Nebojte se fantazií a experimentů.

Související články