FACESTARSex a vztahy6 věcí, které dělají šťastné manželské páry: Tyká se to i vás?

6 věcí, které dělají šťastné manželské páry: Tyká se to i vás?

Manželství neznamená konec vášnivým chvilkám! Stačí ho občas přiostřit nějakou partnerskou hrou. A rozhodně nemáme na mysli divoké orgie! Někdy totiž stačí opravdu málo. 

Vědci tvrdí, že různých věcí, které vedou ke šťastnému manželství, jsou spousty. Tady je šest z nich, o kterých byste to možná neřekli.

1. Velká svatba

Cože? Ve Spojených státech proběhl průzkum, jehož cílem bylo najít souvislosti mezi šťastnými manželstvími a minulostí, kterou mají dané páry za sebou. Jedna z věcí na seznamu byla svatba. Vzorek 418 párů ukázal, že mezi svatbou a kvalitou manželského života existují souvislosti. Není však třeba rovnou objednávat živou kapelu. Velkou svatbou se v tomto případě rozumí svatba s velkým počtem pozvaných. S působivostí a extravagancí to nemá nic společného.

2. Velká hustota kostí

Podle studie, která zkoumala 632 dospělých lidí, byla nalezena souvislost mezi zdravými kostmi a kvalitním manželstvím. Ti, co nikdy sezdáni nebyli, žili odděleni, byli rozvedení nebo ovdověli, měli významně nižší hustotu kostí. Zatím není jasné, jakou souvislost tyto dvě věci mají. A dokud to jasné nebude, měli byste si na schůzkách dávat mléko.

3. Atraktivní manželka

Je to překvapující? Psycholožka Andrea Meltzerová sledovala 450 novomanželských párů po dobu čtyř let. Pak se jich ptala, zda mít atraktivní manželku či manžela znamená spokojenost v manželství. Muži odpověděli ano, ženy odpověděly ne. To je trošku

foto archiv freepik

4. Neatraktivní manžel

Podle studie se ženám vyplatí ohledně vzhledu manžela trošku slevit. Vědci, kteří průzkum prováděli, to vysvětlují tak, že muži s atraktivnějšími ženami zacházejí lépe, protože krása má pro ně větší cenu. To by mohlo být ještě víc deprimující.

5. Rozdílné koníčky

Jak je to s důležitostí společných zájmů? Jakmile se vdáte či oženíte, možná máte pocit, že byste všechno měli dělat společně. Když vás ale koníček vašeho partnera či partnerky nebaví, je lepší věnovat se vlastním zájmům. Výzkumy ukazují, že manželé, kteří se věnují zálibám každý zvlášť, jsou v manželství šťastnější.

6. Bezdětnost

Když se zeptáte rodičů, jak děti ovlivnily jejich manželství, často vám řeknou, že jejich vztah posílily, ale nedávný výzkum ukázal, že bezdětné páry jsou v manželství nejspokojenější. Pokud vezmeme v úvahu, jak je rodičovství náročné, vlastně to ani není tak překvapující.

Související články