FACESTARAutotestZprávy z Frankfurtu: výbava N Line i pro malého benjamínka i10

Zprávy z Frankfurtu: výbava N Line i pro malého benjamínka i10

Na Frankfurtském autosalonu 2019 byla představena spousta novinek a konceptů. Některé by mohly zapadnout, a proto by byla škoda si je nepředstavit detailněji. Mě například zaujala světová premiéra zcela nového modelu Hyundai i10 N Line.

  • Po modelech i30, Fastback a Tuscon jde o čtvrtý Hyundai, uvedený na trh ve verzi N Line
  • Jde o více než jen nový vzhled – sportovní prvky N Line v interiéru a exteriéru jsou doplněny novým motorem
  • Nový Hyundai i10 N Line bude k dispozici od léta 2020

Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe, říká: „Model i10 N Line přichází s ještě dynamičtějším vzhledem, který je inspirován vysokovýkonnými automobily naší značky Hyundai N. Výbavová linie N Line se v loňském roce stala důležitou součástí naší modelové strategie. Máme velkou radost, že můžeme nabízet sportovní výbavu N Line také našim zákazníkům, kteří si kupují model i10.“ Říkal jsem to již na začátku, že po i30 N bude poptávka a bude se líbit, kolegové se mi smáli. Nyní vidím jasné potvrzení svého věšteckého umění.

Inspiraci motorsportem nezapře

Mezi exkluzivní stylistické prvky i10 N Line patří logo N Line, modelové označení i10 s červeným písmem, spodní ochranný panel předního nárazníku a zadní difuzor. Dynamický a elegantní design nové verze i10 N Line se vyznačuje kontrastem mezi oblými povrchy a ostrými liniemi. Mezi vylepšení vnějšího designu patří nově navržené nárazníky a maska chladiče, které vozu dodávají dynamičtější vzhled. Exkluzivní 16“ kola z lehké slitiny a světla LED pro denní svícení umocňují osobitý design modelu i10 N Line a zvýrazňují jeho sportovní charakter.

Uvnitř vozu čeká cestující atmosféra připomínající interiéry sportovních automobilů. K ní přispívají mimo jiné prvky, jako jsou volant a řadicí páka s logem N, červené rámečky výdechů ventilační soustavy a kovové pedály. Sportovní sedadla nabízejí oporu pro precizní sportovní jízdu. Podobně jako standardní i10 nabízí i sportovní verze mladistvý styl a praktická řešení bez kompromisů v oblasti komfortu.

Exkluzivní motor pro radost z jízdy

i10 N Line nabízí pod kapotou exkluzivní tříválec 1.0 T-GDI s nejvyšším výkonem 74 kW (100 k) a maximálním točivým momentem 172 Nm. Alternativou je čtyřválec 1.2 MPi s nejvyšším výkonem 62 kW (84 k) a maximálním točivým momentem 118 Nm. Oba motory se dodávají s pětistupňovou mechanickou převodovkou. Zda jsou motory opravdu sportovní a jízda v novém „enku“ bude tak zábavná, že mi dokáže vykouzlit úsměv na tváři, se dozvíme až po týdenním testu. Na který se nyní opravdu těším!

Související články