FACESTARReceptyZakysané mléčné výrobky: Posílí imunitu a pomůžou při dietě

Zakysané mléčné výrobky: Posílí imunitu a pomůžou při dietě

Zdravý jídelníček by měl být bohatý a měl by obsahovat různé skupiny potravin, které dodávají tělu všechny potřebné složky. Způsobů, jak podpořit imunitu, které chrání tělo před škodlivými vlivy, jako jsou bakterie či viry, je celá řada. Mlékárna Valašské Meziříčí uvedla na trh Bílý jogurt z Valašska BIFIDO pro posílení imunitního stystému. Výživoví experti jej zařazují mezi nejzdravější potraviny, dietologové doporučují obézním pacientům.

Tento jogurt obsahuje zdravé bakterie Bifidobacterium, BB-12®, které mají řadu pozitivních účinku na naše zdraví. Kmen Bifidobacterium, BB-12® je nejlépe zdokumentovaným kmenem rodu Bifidobacterium na světě. V potravinách a doplňcích stravy je tento kmen používán od roku 1985. Jeho účinky byly popsány ve více než 307 vědeckých publikacích a podpořeny více než 180 klinickými studiemi.

Díky různým vědeckým publikacím, z nichž mnohé jsou klinické studie, je Bifidobacterium, BB-12® nejlépe zdokumentovaným kmenem rodu Bifidobacterium na světě. Producent se snaží na trh přicházet s nejlépe zdokumentovanými probiotickými kmeny a svou práci zakládat na definicích a pokynech FAO/WHO.

Klinická studie

Velké množství klinických studií a vědeckých publikací ukazují na fakt, že kmen Bifidobacterium, BB-12® – ať už samostatně nebo v kombinaci s dalšími probiotickými kmeny – může mít pozitivní účinky na trávicí trakt a imunitní systém.

Samostatně může probiotický kmen Bifidobacterium, BB-12®:

  • Snížit riziko žaludečních nevolností
  • Zlepšit imunitní odpověď organismu
  • Snížit četnost onemocnění dýchacích cest
  • Podpořit správné fungování střev
  • Snížit četnost pláče, neklidu a podrážděnosti u kojenců

Bílý jogurt bifido jsme v redakci otestovali, jak to dopadlo najdete zde v našem článku.

Bifidobacterium (BB-12®)

Kmen Bifidobacterium, BB-12® má status Všeobecně považovaný za bezpečný (GRAS), který uděluje Úřad pro kontrolu potravin a léčiv v USA. V Evropě byly v roce 2007 Evropským úřadem pro bezpečnost potravin (EFSA) druhu Bifidobacterium animalis udělen status Kvalifikovaná presumpce bezpečnosti (QPS) – status byl udělen na úrovni druhu. Kmen BB-12®společnosti Chr. Hansen je určen pro doplňky stravy, kojeneckou výživu a kysané mléčné výrobky.

Fakta 

Měli byste vědět, že kmen nese označení Bifidobacterium animalis subsp. Lactis,BB-12® a pochází ze sbírky kmenů společnosti Chr. Hansen. Jde o registrovanou obchodní značku společnosti Chr. Hansen A/S. Od roku 1985 se používá po celém světě jako ingredience do potravin a doplňků stravy a nikdy nebylo jeho užívání spojeno s žádným onemocněním nebo poškozením spotřebitele. Kmen BB-12® byl testován klinickými studiemi na populaci v rozpětí od předčasně narozených dětí až po seniory, a to v dávkách až 100 miliard KTJ/den.

Související články