FACESTARZdravíReflexní terapie odstraní z těla napětí a stres. Vyzkoušejte ji!

Reflexní terapie odstraní z těla napětí a stres. Vyzkoušejte ji!

Máte za sebou dlouhý den. Vaše nohy dostaly pořádně zabrat? Chodidla si zaslouží trochu té péče a rozmazlování. Pomůže reflexní terapie nebo klasická masáž chodidel? A jaký je v tom vlastně rozdíl?

Co to je?

Reflexologie je typ alternativní terapie, která je založena na myšlence, že různé body na
chodidlech a rukách korespondují se specifickými svaly a orgány v těle. Terapeut za pomoci tlaku na specifické body dokáže odstranit napětí, zlepšit oběh krve a celkově tak ozdravit
vaše tělo. Máte problém s ušima? Terapeut se bude věnovat vašemu malíčku na noze. Máte problémy se srdcem? Pak se bude snažit problémy odstranit doteky v centru chodidla.

Funguje to?

Ano i ne. Odborníci se víceméně shodnou na tom, že reflexní terapie je prospěšná v péči
o zdravé tělo, protože dokáže navodit pocit uvolnění a omezovat stres, s kterým bojujeme dnes a denně. Už méně se jich ale přiklání k tomu, že by reflexní terapie měla zásadní pozitivní vliv na specifické části těla. Se závažnými zdravotními problémy vám reflexní terapie nepomůže.

Jak to probíhá?

Celá procedura zabere asi 30-60 minut. Pohodlně se posadíte nebo položíte na záda. Nepoužívají se tady na rozdíl od klasické masáže chodidel žádné olejíčky. Terapeut pouze vyvíjí svými prsty tlak na část chodidel dle specifické mapy, aby ulevil vašemu problému. „Někdy může procedura bolet, záleží na vaší míře tolerance bolesti a tom, s jakými problémy se potýkáte,“ říká certifikovaná reflexoložka a terapeutka Lakshmi Keyes v článku pro purewow.com. Pro většinu lidí je to ale příjemný zážitek.

Měla bych ji vyzkoušet?

Nemusíte být právě promovaná doktorka, abyste věděla, že stimulace chodidel může
pomoci odstranit bolest. A jak je to příjemné! Obraťte se na terapeuta-certifikovaného profesionála, nebo zkuste reflexní terapii v pohodlí domova. Zvládnete to. Vůbec nevadí, že
netušíte nic o reflexních bodech a nevíte, kde byste měla zatlačit. Pro začátek zkuste provádět masáž 10 minut denně, pokuste se najít zablokované oblasti a chodidla uvolnit. Pomohla vám reflexní terapie?

Související články