Váš nový nejlepší přítel vysavač: Výkon a čas hrají roli

Sací výkon a kvalitní HEPA filtr, to jsou dva parametry, které by při koupi vysavače měly zajímat nejen alergika. Hlučnost a objem prachového sáčku jsou až na dalších místech. Vysoký příkon znamená vysokou účinnost sání. I vysavače s příkonem 2 200 wattů mohou mít sací výkon nad 350 wattů, což je hranice, která zajistí kvalitní vysávání.

Obecně je vhodné při nákupu vysavače sledovat energetický štítek, konkrétně třídu emisí čili filtraci a účinnost vysávání na koberci a na tvrdé podlaze. Nejlepší je vždy třída A. Spotřeba energie, sací výkon, hlučnost nebo univerzálnost vysavače jsou hlavními faktory, které bychom měli před nákupem nového produktu zvážit. V aktuální nabídce na trhu najdeme skutečně špičkové produkty, které v domácnostech zajišťují 100% spokojenost s úklidem.

Věděli jste, že dnešní vysavače umí za významně menší spotřebu vysávat stejně kvalitně? Zeptali jsme se odborníka: „Kromě sacího výkonu a hlučnosti se k rozhodnutí před nákupem přidal ještě jeden důležitý faktor – šetrnost produktu k životnímu prostředí. Značka Rowenta si dlouhodobě uvědomuje dopady změny klimatu, proto přispíváme k udržitelnějšímu způsobu života tím, že se neúnavně snažíme optimalizovat spotřebu zdrojů při vývoji a používání našich produktů. Z tohoto důvodu jsme navrhli vysavače s technologií Effiwatts. Tato technologie výrazně snižuje spotřebu energie při zachování účinnosti vysávání. Kombinuje vylepšenou sací hubici, redukci úniku vzduchu a optimalizovaný motor Effi-tech. U všech našich produktů s patentovaným štítkem Effiwatts jsou inženýři společnosti Rowenta hrdí na to, že vám mohou zaručit výkon vysavače 2200 W a zároveň spotřebovat 5krát méně energie,“ upřesňuje Martin Kasarda, brand manažer značky Rowenta.

Extrémně tichý vysavač

Rowenta Silence Force Allergy+ (RO7487) – sáčkový vysavač s maximálním příkonem 400 W a zároveň výkonným EffiTech motorem, který při nižší spotřebě energie zachytí i ty nejmenší drobečky! Vysavač je vybaven výkonným filtračním systémem Allergy+ se Silence Force filtrem a zachytí až 99,98 % alergenů, které by mohly způsobit zdravotní potíže. S vylepšenou hlavicí Power Air Dust vysajete důkladně všechny povrchy a různé škvírky v nich! Celý úklid zvládnete téměř v tichu, při hlučnosti 58 dB(A) jako kdyby bubnovaly kapky deště na okna…

Seznamte se s novou generací tichých EffiTech motorů, díky kterým vysavače spotřebují až 5x méně energie a přitom mají stále vysoký sací výkon, jako vysavače s příkonem až 2200 W. (Rowenta)

Bezsáčkový vysavač ušetří výdaje

Chcete-li ušetřit za sáčky, pak zvolte vysavače, které místo nich mají odnímatelnou nádobu na nečistoty. Tu byste měli po každém vysátí vysypat a občas i vymýt. Péči musíte věnovat filtru či filtrům, je nutné je pravidelně čistit, pak se ale odmění dlouhou životností. Výhodou je, že bezsáčkové vysavače mají stále stejný sací výkon – neovlivňuje ho množství nečistot, jako u sáčkových.

Vysavač Silence Force Cyclonic Animal Kit je vybaven užitečným příslušenstvím pro majitele zvířat. (Rowenta)

Bezsáčkový vysavač Rowenta Silence Force Cyclonic Animal Kit 5★ (RO7690), nejtišší bezsáčkový vysavač, který vysává při pouhých 65 dB(A), což je ještě tišší úroveň než běžně hlasitá konverzace. Je vybaven technologií Air Booster a pokročilou cyklónovou technologií, které zaručují efektivnější odstraňování prachu ze všech povrchů, dokáže vysát až 99,98 % prachu díky vysoce účinným filtrům! Inovativní a vysoce účinný sací kartáč Power Air se dvěma polohami poskytuje všestranný výkon a ty nejlepší výsledky na jakémkoli povrchu. 

Důležitá je i délka kabelu a způsob jeho uložení. Dlouhý kabel potřebuje méně zásuvek. Většina výrobců uvádí tzv. akční rádius, což je součet délky kabelu, vysávací hadice, trubky a hubice.