FACESTARBydleníVánoční dekorace na stromeček? Letí pastelové barvy i retro

Vánoční dekorace na stromeček? Letí pastelové barvy i retro

Pastelové barvy rozhodně nejsou jen záležitostí jara. Designéři vánočních ozdob je zařadili do nejnovějších kolekcí, takže růžovou, modrou, oranžovou, fialovou či mentolovou můžete nazdobit i vánoční stromeček.

Dekorace v živých odstínech jsou hitem této zimy a v kombinaci se zelenou, šedou dodají vánoční atmosféře nový rozměr. Barevnou paletu doplňuje elegance a luxus, a to v podobě šedé ve spojení se zlatou a bílou. 

Vánoce je období, na které se připravujeme dlouhodobě, ať už přípravou ručně dělaných nebo pracně vybíraných dárků pro naše nejbližší, tak zkrášlováním domovů. Je to čas dobrého jídla, nejrůznějších vůní, setkávání se s přáteli a širší rodinou, ale především je to období barev. O nich se zmiňují téměř všichni malíři, Vasilij Kandinskij říká: „Barva je síla, která přímo ovlivňuje duši“.

Od tradic po módní trendy

Řada lidí zachovává vánoční zdobení v duchu rodinných tradic, opatrují ozdoby pro prarodičích. Někdo se nechá unést módní vlnou, která zasáhla i do vánočních ozdob. Na každý rok jsou oznamovány trendy barev, do kterých by se mohly stromečky zahalit. 

Nová česká značka Koulier nabízí zákazníkům jakékoli barevné variace i tvary vánočních ozdob. Na ozdoby lze namalovat jména svých blízkých, nebo dokonce dát svůj rodinný erb. Pokud se nemůžete přijet podívat osobně na kreativní dílny na Oflendu, lze vše objednat na e-shopu, nebo u spřátelených partnerů.

 „První kolekce ozdob jsme začali tvořit už v září s ambicí, aby ve výrobním programu zůstaly navždy,“ uvádí Kateřina Šrámková, obchodní ředitelka značky Koulier. Přáli jsme si připravit něco nadčasového, a tak jsme se rozhodli pro témata ryze česká. Jsou to například vlastenecké perníčky v barvách naší trikolóry a také motivy českých pohádek. Jako námět pro pohádkový strom může být třeba stromeček Tři oříšky pro Popelku, kde jsou, kromě ozdob v podobě tří oříšků, rovněž ozdoby v barvách šatů, které Popelka v průběhu filmu oblékla,“ dodává Kateřina Šrámková.

Protože začátky firmy, která vznikla na počátku září, jsou těžké, měli jsme také ambici dodávat ještě na letošní vánoční trh, oslovili jsme některé řetězce s nabídkou zásobení jejich prodejní sítě v předvánočním období. Jsme velmi rádi, že se nás společnost ROSSMANN ČR rozhodla podpořit a od 10. listopadu jsou vánoční ozdoby značky Koulier dostupné ve většině prodejen této drogistické sítě,“ uvádí výrobní ředitelka Růžena Secká.

V této síti drogerie najdete klasické vánoční ozdoby v červených tónech, transparentní ozdoby, figurky sněhuláčků í bílé šištičky. „Těší nás, že jsme do našeho sortimentu mohli zařadit i ryze českou značku Koulier, jejíž produkty jsou vyráběny ručně. Věříme, že tyto exkluzivní ozdoby naše zákazníky potěší a zpříjemní jim atmosféru Vánoc,“ uvedl Vít Podešva, generální ředitel ROSSMANN ČR.

Zvonky štěstí znázorňují symbol radosti, se kterou na Oflendě spustili novou značku Koulier. Jsou ve 3 velikostech a prolínají se v nich metalické efekty.

Tři oříšky pro Popelku

A protože k Vánocům patří pohádky a nejznámější jsou Tři oříšky pro Popelku, vytvořil Koulier kolekci, respektive trojkolekci, která je inspirovaná šaty, které Popelka nalezla v každém ze svých tří oříšků. Kolekce První oříšek neboli Myslivecká jsou sametové tóny, lesní motivy, zvířátka, peří a šišky.

Kolekce Druhý oříšek neboli Plesová působí lehounce jako závoj, kterým měla Popelka zahalený obličej na zámeckém plese. Je růžovomodrá s peříčky a dominují jí něžné labutě a ptáčkové v růžových tónech. Doplňují ji modré baňky s kašmírovým vzorem.

Kolekce Třetí oříšek čili Svatební vyvolává představu zasněžené pláně, po které Popelka cválala na koni v závěru filmové pohádky. Je sametově bílá s modrými akcenty, nechybí v ní špice jako korunka a bílé labutě s náhrdelníky. Ke každému cyklu existují krásné tři oříšky na zelené stužce a zvonečky, protože když zazvonil zvonec, byl pohádky konec.

K těmto prvním kolekcím doplnily šikovné ruce z firmy Koulier ročníkové kolekce v klasických barevných kombinacích: bílo-zlatá, červeno-zlatá a červeno-bílá.

Sběratelskou kolekci najdete na eshopu pouze v omezeném množstí 100 ks.

Souběžně s tím vznikala naprosto unikátní kolekce Česká louka, která je posazena na velkých transparentních ozdobách s lučními květy, ručně malovanými. 

Nemyslíme si, že každý hned půjde, a vše, co doma má, vymění. Může jít o jednu, dvě nové ozdoby, například se jménem nově narozeného člena domácnosti. S ozdobami se dá neskutečně hrát a nemusí se přitom jednat o každoroční novinky. Máme v plánu pro příští rok, že budeme umět doplnit i rodinnou kolekci ozdob po rodičích, ze které se lety rozbila část ozdob. Přáním a fantazii našich zákazníků se nebráníme, naopak je to pro nás výzva. Vánoce mají být přece hlavně šťastné a veselé,“ dodává Kateřina Šrámková

Letos poprvé bude značka Koulier dodávat i na zámek Loučeň, kde ozdobí několik komnat v rámci speciálních vánočních prohlídek Příběh vánočního stromečku, které začínají také 17. listopadu.

Vánoční ozdoby značky Koulier zakoupíte na e-shopu, v podnikové prodejně na Vysočině na Oflendě, v zámecké prodejně zámku Loučeň ve Středních Čechách a u dalších partnerů, jako například ve sklárně Tasice u Kutné hory. A dále v prodejnách ROSSMANN.

Související články