FACESTARŽivotní stylTV Nova: Začalo natáčení druhé série seriálu Odznak Vysočina

TV Nova: Začalo natáčení druhé série seriálu Odznak Vysočina

Po několik následujících týdnů se budou v romantickém prostředí Vysočiny natáčet nové epizody kriminálního seriálu Odznak Vysočina. Vedle nových případů, které musí policisté řešit, se v druhé řadě do centra pozornosti dostane i dávno uzavřená kauza Jůlinka, již na základě nových indicií znovu otevírá kapitán Ondřejovský (Pavel Batěk) z oddělení Tempus. To neznamená jen komplikaci pro kapitánku Skálovou (Monika Hilmerová), která kdysi tento případ vyšetřovala, ale velmi zásadně to ovlivní i vzájemné vztahy v jejím týmu.

Při řešení případů ale všichni policisté vždy najdou společnou řeč, aby dokázali co nejdříve odhalit pachatele. Vedle nových hereckých tváří má seriál ještě jednu výraznou změnu v tvůrčím týmu. Režisérský tým nově rozšíří zkušený Marek Najbrt. Jednotlivé případy jsou navíc tentokrát inspirovány skutečnými událostmi, přičemž realističnost zobrazení policejních metod v seriálu s tvůrci konzultuje odborná poradkyně a Policistka roku 2018 Renáta Miková. Na režii se spolu s Markem Najbrtem podílí Andy Fehu.

Hlavním scenáristou je opět Petr Koubek, který vylíčil změnu spolupráce s odbornou poradkyní: „S naší konzultantkou Renátou Mikovou jsme u druhé série na scénářích spolupracovali mnohem úžeji. Všechny příběhy totiž vycházejí ze skutečných případů, které většinou vyšetřovala právě Renáta. Mnohem víc jsme také využili její zkušenosti z běžného života policistů. A to nejenom z práce, ale i z domova. I její manžel je totiž kriminalista.“     

„Je radost se po roce vracet na Vysočinu. Našli jsme tu pro natáčení nášeho seriálu skvělé zázemí,“ říká producent Vratislav Šlajer a dodává: „Vysočina je krásná a tajemná, druhá série ji ukáže zase o něco víc. Opíráme se o skvělé obsazení, diváci tak znovu potkají svoje oblíbené hrdiny, ve druhé sérii ale jdeme hlouběji do jejich osobních příběhů. Diváky čeká několik překvapení.“ 

Natáčení druhé série seriálu Odznak Vysočina (foto: TV Nova)

Kreativní producentka Iva K. Jestřábová ke startu natáčení řekla: „První série Odznaku Vysočina byla na Nově nejúspěšnějším seriálem jarní sezóny, její pokračování je tak pro nás velký závazek. Chceme divákům nabídnout ještě více toho, co si na seriálu oblíbili – napínavé kriminální případy, které jsou tentokrát bez výjimky inspirovány skutečnými událostmi, vysočinskou krajinu a hlavně stejný tým vyšetřovatelů, jejichž příběhy a vztahy dostanou větší prostor.“ 

„Na detektivkách mě zajímá nejen kriminální zápletka, ale i vztahy mezi postavami. V druhé sérii Odznaku Vysočina jsou obě tyto složky zkombinovány v ideálním poměru. I proto jsem nabídku k práci na tomto seriálu rád přijal,“ oceňuje druhou sérii Odznaku Vysočina režisér Marek Najbrt.

Natáčení druhé série seriálu Odznak Vysočina (foto: TV Nova)

„Dana Skálová je i v druhé sérii konfrontována s důsledky svého nestandardního způsobu řešení případů. Vynořují se další podrobnosti o mediálně známém případu Jůlinka, což přinese do seriálu zajímavé situace. Myslím si, že stejně jako jsou poutavé nové kriminální případy, které vyšetřuje, tak je přitažlivá právě i tato linka Daniny minulosti, která ji začne dobíhat, přičemž ovlivní i současné vztahy v jejich týmu,“ popisuje novinky Monika Hilmerová.  

„Moje postava se jmenuje Valtr Kožíšek. Je to přímý a akurátní šéf krajské kriminálky, nadřízený Dany Skálové. S Danou se kvůli jejím pracovním metodám často dostává do střetu, a ačkoliv je pojí dávná minulost, jsou každý úplně jiný,“ charakterizuje svou postavu Pavel Řezníček.  

První řadu Odznaku Vysočina, která se na obrazovce televize Nova vysílala na začátku letošního roku, v cílové skupině 4+ průměrně sledovalo 1 135 tisíc diváků (zdroj dat: ATO – Nielsen Admosphere, živě+TS0-3, ke dni: 13.7.2022)   

Natáčení Odznaku Vysočina 2 je realizováno v souladu s principy tzv. udržitelného natáčení, tedy s maximálním ohledem na životní prostředí. Pro TV Nova seriál vyrábí produkční společnost Bionaut. 

Související články