FACESTARAutotestTohle je hit: Přivítejte novou Dacii Logan v celé své kráse

Tohle je hit: Přivítejte novou Dacii Logan v celé své kráse

.<strong>Nový Logan, emblematický model Dacie, je historicky rodinným sedanem značky. V r. 2005 vnesl revoluci na automobilový trh, demokratizoval nový vůz. O 16 let později tato nová generace, stále věrná svým původním hodnotám, nabízí zvýšený komfort a rekordní prostornost.</strong><!–more–>
<ul>
<li>Délka : 4 396 mm</li>
<li>Šířka : 1 848 mm</li>
<li>Výška : 1 501 mm</li>
<li>Světlá výška podvozku (nezatížený vůz) : 161 mm</li>
<li>Objem zavazadlového prostoru: 628 l / 528 dm3 (VDA)</li>
</ul>
<h2><strong>Unikátní dvoupalivový pohon</strong></h2>
Dacia je jediný výrobce, který nabízí dvoupalivový pohon na benzín a LPG u celé řady osobních vozů. Tovární výroba této technologie, ověřené na motoru TCe 100 LPG, je zárukou bezpečnosti a spolehlivosti. Doba záruky z výroby, intervaly a ceny údržby a objem zavazadlového prostoru jsou stejné jako u benzínové verze (nádrž LPG je uložena v místě pro náhradní kolo). Navíc nabízí dojezd více než 1 300 km díky <a href="https://www.dacia.cz/vozy/novy-logan.html">dvěma nádržím</a> : 40litrové na LPG, čili o 8 litrů více než předchozí generace, a 50litrové na benzín.

V některých zemích je dvoupalivový pohon benzín/LPG předmětem pobídkových opatření nebo daňových úlev, například nízká kupní cena paliva u pumpy, zrušení ekologických poplatků či provoz bez omezení.

and<img class="alignnone wp-image-38212 size-full" title="Dacia Logan 2021" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2021/04/Logan.jpg" alt="Dacia Logan 2021" width="1200" height="800">
<h2><strong>Opravdu nová</strong></h2>
Interiér učinil skok vpřed ve všech ohledech: <a href="https://www.facestar.cz/kategorie/zivotni-styl/autotest/">kvalitnější zpracování</a>, materiály, povrchová úprava, ergonomie, byly přidány nové prvky výbavy. Nový Logan nabízí jako pravá Dacia stále nejlepší poměr prostornosti/ceny na trhu.
<h2><strong>Spousta místa</strong></h2>
Nový Logan nabízí skutečná tři místa pro dospělé vzadu, sklopné zadní sedadlo dělené 1/3-2/3 a rodinný zavazadlový prostor. Ten nabízí objem 528 dm3.

Prostornost je hodna vyššího segmentu, <a href="https://www.dacia.cz/vozy/novy-logan.html">zejména největší</a> prostor ve své kategorii pro nohy cestujících vzadu. Ten je u Nového Loganu větší o 42 mm.

Ohledně odkládacího prostoru, jejich objem může dosáhnout 21 litrů (+2.5 l) s prostorem pod střední loketní opěrkou (1.4 l), v předních i zadních dveřích a na zadní straně opěradel předních sedadel.
<h2><strong>Více zábavy</strong></h2>
Bez ohledu na úroveň výbavy zahrnuje sériová výbava držák smartphonu (podle verze na přání odnímatelný), displej palubního počítače, ovladače tempomatu a omezovače rychlosti na volantu a automatické rozsvícení světe díky světelnému senzoru. Řidič tak může pohodlně a bezpečně sledovat provoz na silnici bez zbytečného rozptylování.

Nová automatická klimatizace s digitálním zobrazením, vyhřívaná přední sedadla, handsfree karta včetně dálkového otevírání zavazadlového prostoru, elektrická parkovací brzda, zadní parkovací kamera, parkovací senzory vpředu i vzadu a dešťový senzor jsou k dispozici sériově nebo na přání, podle jednotlivých stupňů výbavy.
<h2><strong>3 multimediální systémy</strong></h2>
U Nového Loganu jsou dostupné tři multimediální systémy: Media Control, Media Display a Media Nav.

U Media Control se smartphone, <a href="https://www.facestar.cz/kategorie/zivotni-styl/autotest/">umístěný před</a> řidičem na důmyslnému speciálním držáku, mění na multimediální systém pomocí nové bezplatné aplikace Dacia Media Control a připojení Bluetooth nebo USB. Tato sestava umožňuje snadný přístup k rádiu, hudbě, volání, zprávám, aplikacím GPS a mnoha dalším funkcím, například k hlasovému rozpoznávání Siri nebo Android. Za účelem bezpečnějšího řízení je ovládání rádia umístěno na volantu a na satelitním ovladači pod volantem. Rádio a přehrávání souborů z USB je možné i bez smartphonu připojeného k Media Control.
Tato výbava zahrnuje dva reproduktory, připojení Bluetooth a USB a digitální displej TFT 3,5 palce na přístrojové desce, kde se rovněž zobrazují informace z rádia.

U Media Display a jeho čtyř reproduktorů je uprostřed palubní desky velký, vysoko posazený dotykový 8palcový displej. Pro lepší viditelnost a ergonomii je mírně natočený k řidiči. Intuitivní a přívětivé rozhraní s připojením Bluetooth je kompatibilní se systémy pro zrcadlení chytrých telefonů Android Auto a Apple CarPlay. Nová záložka« vozidlo »umožňuje přístup k ovládání některých ADAS.

Nakonec u Media Nav je <a href="https://www.facestar.cz/kategorie/zivotni-styl/autotest/">multimediální</a> systém obohacen o navigaci a bezdrátové zrcadlení pro Apple CarPlay a Android Auto. Audiosystém využívá celkem 6 reproduktorů.
<h2><strong>Na první pohled poznáte, že je nový</strong></h2>
Silueta je štíhlejší díky více skloněnému čelnímu sklu a o 1 cm nižší střeše. Vzad ubíhající střecha s anténou u zadního okraje a mírné zmenšení velikosti bočních skel přispívají k dynamičnosti celkové siluety. Světelný podpis ve tvaru Y, <a href="https://www.dacia.cz/vozy/novy-logan.html">atraktivní disky</a> a dokonalejší design některých prvků, například dveřních klik, se objevují i u Nového Sandera.

Velmi se v redakci těšíme, až budeme moci zařadit novou Dacii Logan do redakčního testu a podělit se s vámi o zážitky za volantem..

Související články