FACESTARAutotestTest Škoda Karoq 2.0 TDI: kdo se směje naposled, ten se směje...

Test Škoda Karoq 2.0 TDI: kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp

.<strong>Než jsem měl možnost vyzkoušet vůz Škoda Karoq, ptal jsem se sám sebe, proč mladoboleslavská automobilka tento vůz vlastně vyrábí? Každý normální si přece pořídí většího Kodiaqa, ne? Pak jsem si ho vyzkoušel, svezl jsem se v něm a víte co? Já se nedivím, že ho lidé chtějí. Je totiž perfektní!</strong><!–more–>

Jako první mě napadlo, že jakmile s tím <a href="http://www.skoda-auto.cz/modely/karoq/karoq">autem</a> kamkoliv přijedu, budou se mi kamarádi smát, že jsem přijel holčičím autem a proč jsem si nepořídil pořádné auto – Kodiaq. Odpovědí může být nejen to, že auta jsou velmi podobná a rozdíl pozná jen málokdo. Ale i to, že tenhle vůz, není vůbec špatný a rozhodně není jen pro holky. Velkou výhodou je, že je menší a díky tomu zaparkujete na více místech. Což ocení většina z nás, kteří řeší každý den problém s parkovacím místem.

and<img class="wp-image-25388 size-full" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2018/10/OIVU1077.jpg" alt="Vypadá jako auto pro holky, ale…" width="1200" height="992" /> Vypadá jako auto pro holky, ale…

Je tu také výhoda nenápadnosti. Všichni si budou myslet, že je to auto pro holky. Přitom je Škoda Karoq 2.0 TDi 140 kW 4×4 pěkná bestie. Nenápadná, ale neujede Vám nikdo. Ani Mini Cooper S nebo trojkové BMW. A až pojede ze sportu na pivko, můžete se s lehkým úsměvem na rtech zeptat kamarádů, kde jsou tak dlouho? Opravdu jde o sportovní vůz na vyšších kolech. Škoda Karoq nabízí <a href="http://www.skoda-auto.cz/modely/karoq/karoq">úchvatnou</a> dynamiku!

and<img class="wp-image-25389 size-full" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2018/10/UKSF2320.jpg" alt="… téměř 190 koní mluví o opaku." width="1200" height="900" /> … téměř 190 koní mluví o opaku.
<h2><strong>Poznáte rozdíl?</strong></h2>
Pojďme se teď podívat na auto samotné. Je pravda, že Kodiaq a Karoq jsou velmi podobné a rozdíly najdete v detailech, když pominu rozdílnou velikost, která není vždy na první pohled znát, tak jsou rozdíly hlavně u předních a zadních <a href="http://www.skoda-auto.cz/modely/karoq/karoq">světel</a>. To jsou asi nejvýraznější poznávací znamení.

and<img class="wp-image-25385 size-full" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2018/10/IMG_4078.jpg" alt="V interiéru má řidič vše na dosah rukou." width="1200" height="900" /> V interiéru má řidič vše na dosah rukou.

Když jsem se posadil do Škody Karoq, potěšily mě velmi pohodlné sedačky, parádní multifunkční volant, ale hlavně <a href="https://www.facestar.cz/kategorie/testujeme/">vertikálně</a> i horizontálně nastavitelná loketní opěrka. Takový kousek plastu, ale pohodlí umí zvýšit o desítky procent. Prostor na zadních se dadlech jde ruku v ruce s velikostí auta, takže nečekejte obývací pokoj. Umístění dětské sedačky proběhlo bez problémů. Testovaný vůz měl stahovací panoramatickou střechu – za mě jde o zbytečnost u které nevidím žádné pozitivum.

Naopak z toho plynoucí negativum je to, že přijdete o přihrádku na sluneční brýle a to je v létě k zlosti. Citelný rozdíl oproti korejským nebo třeba francouzským vozům je v detailech zpracování. Jde o kvalitní práce, nikde nic nevrže, vše sedí přesně jak má. Třeba i audio systém <a href="https://www.facestar.cz/kategorie/testujeme/">Canton</a> hraje skvěle už v základním nastavení a není třeba nastavit každý parametr, aby se to dalo poslouchat.

and<img class="wp-image-25384 size-full" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2018/10/IMG_4023.jpg" alt="Decentní podsvícení je nejen ve dveřích, ale i před spolujezdcem." width="1200" height="900" /> Decentní podsvícení je nejen ve dveřích, ale i před spolujezdcem.
<h2><strong>Karoq mě baví!</strong></h2>
Velmi zajímavý je digitální přístrojový panel, který dokáže zobrazit data z palubního počítače spolu s dalšími funkcemi i navigací. Lze vybrat z tří základních a jednoho redukovaného zobrazení. O bezpečnost se postarají asistenti pro jízdu v jízdním pruhu, čelního nárazu, slepého úhlu, při couvání z jízdního pruhu a další. Zavazadlový prostor o objemu 521 l lze navýšit až na 1630 l.

and<img class="wp-image-25386 size-full" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2018/10/IMG_4084.jpg" alt="Zavazadlový prostor o objemu 521 l lze navýšit až na 1630 l." width="1200" height="900" /> Zavazadlový prostor o objemu 521 l lze navýšit až na 1630 l.

K dispozici jsem měl naftovou stíhačku 2.0 TDI 4×4 DSG o výkonu 140 kW a je to neskutečná paráda. Karoq byl svižný ve městě i mimo město. Řekl bych, že měl výkonu na rozdávání, ale na <a href="https://www.facestar.cz/kategorie/testujeme/">škodu</a> to rozhodně nebylo. Jízdě nebylo absolutně co vytknout. Plynulá, pohodlná, svižná. Podvozek je odladěn ideálně do českých podmínek, takže se auto zbytečně nehoupe ani Vám nevysype ledvinové kameny. U Karoqu mě zaujala ještě jedna vychytávka a to projektorové logo ve dveřích. Bylo to něco co jsem nečekal, potěšilo mě to a udělalo radost.

and<img class="wp-image-25383 size-full" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2018/10/IMG_4012.jpg" alt="Tohle není samolepka, tohle je nápis ŠKODA z projektorového světýlka ve dveřích." width="1200" height="900" /> Tohle není samolepka, tohle je nápis ŠKODA z projektorového světýlka ve dveřích.
<h2><strong>Závěr Škoda Karoq</strong></h2>
Říkám pořád, že auto by Vás mělo bavit. Někde jsem minulý týden četl, že pokud odcházíte od auta a neotočíte se za ním, asi jste si pořídili špatné auto. Já se za Karoqem ohlížel často. A ještě raději jsem ho <a href="https://www.facestar.cz/kategorie/testujeme/">řídil</a>. Je to takový nenápadný kousek dortu. Skoro si ho nevšimnete. Není na pohled škaredý, ale ani ve Vás hned nevzbudí vášeň se do něj zakousnout.

and<img class="wp-image-25382 size-full" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2018/10/IMG_4010.jpg" alt="Instalace sedačky byla bez problémů, ale další volné místo již nezbylo." width="1200" height="900" /> Instalace sedačky byla bez problémů, ale další volné místo již nezbylo.

Až když ho ochutnáte, jste překvapeni. Chuťové buňky chtějí vystřelit na měsíc a Vy s nimi. Je to radost, potěšení, vášeň. Chcete další kousek dortu a hned zase další. Přejete si abyste ten dort nikdy nesnědli. Škodu Karoq osobně řadím mezi 3 největší automobilové překvapení. Pokud mi nevěříte, naprosto Vám rozumím. Ale víte co? Nebojte se ten kousek dortu ochutnat. Vsadím se s Vámi, že budete stejně překvapeni a potěšeni jako já.
<h2><strong>Plusy a mínusy</strong></h2>
+ Svižný a tichý motor
+ Pohodlné sedačky a loketní opěrka
+ Audio Canton
+ Neskutečně zábavné auto
+ Právem patří do TOP 5
– Chybějící přihrádka na sluneční brýle
– Vzadu méně místa na nohy.

Související články