FACESTARŽivotní stylTest: Plnou parou k čistému a vyžehlenému oblečení bez záhybů

Test: Plnou parou k čistému a vyžehlenému oblečení bez záhybů

Pokud chcete, aby vaše oblečení, které si vezmete ráno do práce či večer na nějakou společenskou událost, bylo perfektní, nemusíte hned vytahovat žehlicí prkno. Naprosto ideálním pomocníkem je ruční napařovač oblečení, díky němu bude vyrovnané během chvilky a bez velké námahy. A pokud chcete to nejlepší, jistě se dostanete až k PURE TEX DT9530E1, je to první napařovač 4v1, který vyhlazuje záhyby a čistí veškeré domácí textilie od značky TEFAL.

Tento napařovač se chlubí funkcemi, které rozhodně nejsou běžné. Na trhu je k dostání obrovské množství modelů a vybrat ten správný tak nemusí být snadné. My vám poradíme, na co se při výběru zaměřit v našem testu.

foto archiv redakce

Uvnitř balení naleznete pečlivě uloženou hlavní základnu ručního napařovače, na kterém je odnímatelný zásobník na vodu s objemem 200 ml. Součástí jsou i tzv. multifukční nástavce s magnetickou pomůckou pro jejich snadné střídání, ty jsou uloženy v praktickém pouzdře, abyste je mohli mít vždy u sebe, stejně tak i nástavec MonParfum, který krásně provoní vaše oblečení. Stačí nanést pár kapek oblíbeného parfému.

foto archiv redakce

Přívodní kabel, jenž je součástí stanice je dostatečný dlouhý nato, abyste mohli v pohodlí čistit například sedací soupravu či hračky v dětském pokoji. V balení nesmí chybět návod k použití, který je jednoduchý a přehledný.

foto archiv redakce

Co hlídat při nákupu?

  • příkon
  • výstup páry
  • velikost nádržky na vodu
  • integrace nádržky na vodu
  • hmotnost napařovače oděvů
  • délku kabelu

Příkon

Obecně platí, že čím vyšší příkon, tím si napařovač lépe poradí s jakoukoliv látkou. Námi testovaný ruční napařovač Tefal PURE TEX se pyšní příkonem 1700 W. Naprostou peckou je nahřívání napařovače, trvá to chvíli, počítejte 25 vteřin. Po nahřátí se ruční napařovač ozve zvukovým signálem, díky kterému víte, že můžete začít pracovat.

foto archiv redakce

Za dobu testování jsme zkoušeli různé materiály v různých polohách, jako například žehlit záclony, košile přímo na ramínku či ložní prádlo. Při samotném napařování oceníte, že nemusíte vůbec řešit nastavování teploty. Dobrou zprávou je, že ačkoliv napařovací hlavice je na dotek pořádně horká, rukojeť se nezahřívá, takže je jeho používání naprosto bezpečné.

4v1

Díky speciálním textilním magnetickým nástavcům, které jednoduše vyměníte, klouže ruční napařovač po všech materiálech jako po másle, což zrychluje samotné žehlení. Vycházející pára, kterou si nastavíte v hlavním panelu na zadní straně, nijak neničí samotný materiál, vydrží tedy podstatně déle, než pokud byste žehlili klasickou žehličkou. Pára navíc skvěle proniká do všech materiálů, zbavíte se tedy i těch nejodolnějších záhybů, například na oblíbených džínách a to díky napařovacímu kartáči se sametovým povrchem (světle šedá barva), který pomáhá bez námahy odstraňovat nepoddajné záhyby, které vznikají po vyprání.

foto archiv redakce

Druhý multifunkční nástavec je oboustranný, modrá hrubší strana slouží k odstranění žmolků a vlasů. Na dotek mnohem příjemnější, bílé mikrovlákno, nejvíce oceníte při odstranění prachu ze sedací soupravy a křesla.

foto archiv redakce

Žehlicí a zároveň dezinfekční nástavec potažený tenkou látkou se dvěma malými destičkami MonParfum, které jednoduše vložíte do prostřední části, přičemž jedna z nich je rezervní, jsme si oblíbili nejvíce. Stačí ji lehce vysunout z nástavce, postříkat pár kapkami oblíbeného parfému a užívat si svěží vůni, která se na oblečení rozprostře mnohem rovnoměrněji, než kdybyste ji jen nastříkali pomocí lahvičky. Oblečení, které dlouho leželo ve skříni či odstranění cigaretového kouře z bundy, či oblíbeného kabátu, je pro ruční napařovač hračka.

foto archiv redakce

Určitě vás také potěší, že tato pára dokáže oděvy nejen vyhladit, ale také dezinfikovat a zahubit až 99,9 % bakterií, virů a choroboplodných zárodků. Odstraňuje ale rovněž pachy, alergeny a roztoče. Ruční napařovač lze prakticky využít ke zdravotně nezávadnému dezinfikování takřka všech koutů vaší domácnosti. Nebojte se ani mokrých skvrn. Napařovač je totiž vybaven speciální technologií tepelné desky, díky které nevzniká kondenzace. Oblečení si tak můžete vzít ihned na sebe. Vždy jej ale napařujte pouze na věšáku, nikdy ne na sobě!

foto archiv redakce

Síla páry

Dostáváme se k části, kde se zaměříme na technické možnosti ručního napařovače. Čím vyšší produkce plynulé páry, tím rychlejší a snadnější žehlení. Trvalý výstup páry činí až 30 gramů za minutu, exkluzivní parní ráz pak až 90 gramů za minutu. Výhodou je, že výstup páry je oproti konkurenci velmi tichý. I v našem případě nechybí ani funkce automatického vypnutí, po dobu nečinnosti se ruční napařovač automaticky vypne, vy tak můžete být naprosto klidu.

foto archiv redakce

Hmotnost napařovače oděvů

Ruční napařovače mají velmi nízkou hmotnost v našem případě se jedná o 1,2 kg, i když se najdou také robustnější modely o váze 2 kg. Jejich hmotnost se pak trochu navyšuje dolitím vody. Samozřejmě čím menší hmotnost, tím jednodušší manipulace s napařovačem, ale dejte pozor na dostatečnou výkonnost. Ačkoliv se na to někdy zapomíná, délka kabelu je rovněž podstatný parametr. Kabel parního napařovače by měl být dostatečně dlouhý, především pokud chcete pomocí něj narovnávat záclony a závěsy či vylepšit vzhled různým potahům. Tefal Pure Tex nabídne 2,5 m dlouhý přívodní kabel. 

Výhodou ručních napařovačů oděvů je, že jsou kompaktní, lehké a skladné. Pomocí nich rychle upravíte oděv přímo na ramínku. Jde o ideálního pomocníka na cesty. Pro rychlé přežehlení ve spěchu nebo na cestách je tento pomocník za nás nenahraditelný. Poradí si s šaty, halenkou i celým oblekem. Kromě toho napařovač oděvů Tefal Pure Tex pomačkané oblečení během chviličky vyžehlí, odstraní z něj také zápach a látce dodá svěží vzhled a příjemnou vůni.

foto archiv redakce

Závěr

Ruční napařovač Tefal Pure Tex je kvalitně zpracovaný, modrobílé provedení je vkusně zvolené, příjemně se s ním pracuje a navíc odvádí skvělé výsledky. Díky vysokému parnímu příkonu vyžehlíte záhyby jedním tahem, poradí si také s prachem např. na nábytku Navíc pára slouží jako skvělá dezinfekce, kterou můžete použít takřka v celé domácnosti. Bez obav si dovolíme tvrdit, že ruční napařovač Tefal Pure Tex je nejúčinnější a nejefektivnější napařovač, který si aktuálně můžete pořídit. Určitě je to ideální společník na dovolenou. Oblečení nejen vyžehlí, ale také provzdušní, oživí i ovoňí. Oceňujeme u něj také rychlé nahřívání. 

Příkon: 1 700 W
Výstup páry: až 30 g/min
Parní ráz: až 90 g/min
Doba zahřívání: 25 vteřin
Nastavení páry: 2 stupně
Objem nádržky na vodu: 200 ml

+ snadné žehlení
+ žehlení oděvu na ramínku
+ dvě úrovně páry
+ tři čistící nástavce, MonParfum nástavec
+ desinfekční schopnosti páry
+ rychlost nahřátí 25s
 
– menší nádržka na vodu

Související články