FACESTARSex a vztahySvatební dary povinnost?! Co si myslí redaktorka o těch, kteří jí žádný...

Svatební dary povinnost?! Co si myslí redaktorka o těch, kteří jí žádný nedali

Ještě než mě odsoudíte – a já vím, že odsoudíte – bych vám ráda vysvětlila, že si nemyslím, že svatební dary jsou povinné a že by se hosté měli za svůj plný talíř nějak odvděčit. To by byla neomalenost, něco takového vyžadovat. 

Myslím si ale, že pokud jste blízcí přátelé nebo členové rodiny, nemáte zrovna finanční problémy a ode mě jste svatební dar dostali, bylo by zdvořilé to opětovat. A mě vadí, že jste to neudělali.

Vím, že mít na někoho pifku kvůli takové maličkosti je plýtvání mozkové kapacity. Důležité přece je, že se s mužem máme rádi, že jsme se vzali a že svatba byla skvělá. Ale já to nějak nemůžu jen tak přejít.

Je tak těžké poslat dárek? Nemusí být drahý. Nemusí to být nic z našeho seznamu. Úplně by mi stačilo hezké přáníčko. Pak bych vás klidně mohla vyškrtnout ze seznamu. Protože co když jste nám dárek poslali, ale někde se cestou ztratil? Teď si možná po večerech říkáte, že jsem vám za ně ani nepoděkovala. A jednou možná napíšete blog o nevděčnících, co nejsou schopní ani poděkovat za dárek.

Ne všichni, kdo nám nic nedali, jsou však na seznamu. Někteří naši přátelé přijeli z daleka a za cestu a ubytování utratili spoustu peněz. Pro nás bylo dostatečným dárkem už jen to, že přijeli. Pak tu byla taková ta zdvořilostní pozvání. Nečekám, že dostanu dárek od někoho, s kým jsem nemluvila od poslední olympiády.

Kdo tedy na tom seznamu je? Kdo jsou ti lidé, jejichž nedbalost mi nedá spát?

1. Bohatá kamarádka

Když měla moje kamarádka, která vlastní panské sídlo a koupe se v diamantech, svatbu, musela jí přinést dárků hned několik – na loučení se svobodou, na svatbu a k narození každého z jejích tří dětí. Proč se zrovna ona neobtěžovala poslat mi dárek? Už jsem se zmínila, že je nechutně bohatá?

2. Vypečený příbuzný

Můj bratranec naši svatbu úplně vynechal. Ani nepřijel, ani neposlal dárek. Moje matka se tím trápila ještě víc než já, takže se ho na to zeptala. On řekl, že dárek poslal, ale asi se ztratil cestou. To bylo před dvěma lety.

3. Přátelé, co jsou samé řeči

Jeden přátelský pár se nemohl svatby zúčastnit kvůli dovolené. Bylo jim to líto, a tak nám navrhli, že naši svatbu oslavíme potom na společné večeři. Ta se ovšem nikdy nekonala. Když už nemáte čas se s námi vidět, tak aspoň pošlete dárek! Všechno má ale taky svou světlou stránku. Teď, když už jsem byla v kůži nevěsty, budu taky pozornějším dárcem. Už vážně nebudete na můj dárek muset čekat půl roku. 

Související články