FACESTARKulturaSuper Bowl 2024: Kde sledovat živě finále NFL i s epickou halftime show

Super Bowl 2024: Kde sledovat živě finále NFL i s epickou halftime show

V neděli 11. února se koná 58. finále Národní ligy amerického fotbalu (NFL). Takzvaný Super Bowl je ve Spojených státech dlouhodobě nejsledovanější sportovní akcí. Diváci televize Telly uvidí finále v přímém přenosu a s českým komentářem.


V letošním finále se proti sobě utkají týmy Kansas City Chiefs a San Francisco 49ers. Předzápasové studio začne na kanálu Premier Sport 2 v neděli 11. února půl hodiny před půlnocí, přímý přenos samotného utkání pak začíná v 00:30 s plánovaným koncem kolem páté hodiny ranní. Celý přenos bude doplněn českým komentářem.

Držitel ceny Grammy zpěvák Usher

Finále se odehraje v na stadionu Allegiant Stadium v Las Vegas s kapacitou 65 000 diváků. Stejně jako loni, ani letos nebude mít žádný z finalistů výhodu domácího prostředí. O tradiční halftime show se letos postará sedminásobný držitel ceny Grammy zpěvák Usher. 

„Super Bowl je především americký fenomén, který v USA patří mezi vrcholy sportovní sezóny. NFL má své fanoušky i v Česku, kde je zájem diváků o finále zhruba pětinásobný proti běžné sledovanosti přenosů amerického fotbalu a dlouhodobě roste. Například letošní zápas Baltimore Ravens vs. Kansas City Chiefs odehraný koncem ledna měl o pětinu vyšší sledovanost než loňské finále,“ říká Jan Schöppel, marketingový ředitel Telly. Více informací o sportovním balíčku najdete zde.

Poprvé se Super Bowl odehrál mezi týmy Green Bay Packers a Kansas City Chiefs 15. ledna 1967 na stadionu v Los Angeles. Super Bowl se pravidelně umísťuje mezi nejsledovanějšími pořady ve Spojených státech, sledovanost od roku 1972 neklesla pod 50 milionů diváků.  

Loňský Super Bowl se stal nejsledovanějším pořadem v historii americké televize – finálový zápas si pustilo 113 milionu diváků.

Související články